میهن پادکست

میهن پادکست – کریپتو بانتی چیست و چگونه می‌توان از آن کسب درآمد کرد؟

روش‌های کسب درآمد در فضای کریپتو بسیار متنوع است. برخی از آن‌ها نیاز به اطلاعات کم و بعضی از آن‌ها نیازمند دانش گسترده هستند. مشارکت در کمپین‌های کریپتو بانتی (Crypto Bounty) یکی از این روش‌ها است که با وجود مطالبه دانش کافی، گاهی اوقات راحت هستند. در شصت‌وهشمین قسمت از میهن پادکست به موضوع کریپتو بانتی‌ها پرداختیم. برای درک بهتر اینکه کریپتو بانتی چیست، ابتدا توضیح مختصری درباره بانتی و تاریخچه آن بیان کردیم؛ سپس به سراغ مفهوم بانتی در کریپتو رفتیم و مزایا، معایب، تفاوت آن با ایردراپ و پلتفرم‌های مرتبط با کریپتو بانتی را گفتیم و با یکی از فعالان این حوزه مصاحبه‌ای انجام دادیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

کریپتو بانتی چیست؟

برای اینکه بدانیم کریپتو بانتی چیست، باید معنای بانتی را بدانیم. بانتی به معنای پرداخت پاداش یا هدیه در ازای یک کار داوطلبانه است. این مفهوم از سال ۱۹۸۳ وارد عرصه کسب و کار شد. در آن زمان شرکت ردی سیستم (Ready System) برای عیب یابی سیستم عاملی که طراحی کرده بود، پاداش در نظر گرفت. دریافت پاداش در ازای عیب‌یابی را باگ بانتی (Bug Bounty) می‌نامند. این سازوکار وارد فضای کریپتو نیز شد و کمپین‌هایی که در این راستا برگزار می‌شوند، کریپتو بانتی هستند.

پوستر شرکت ردی برای باگ بانتی محصولش
منبع: Twitter

کریپتو بانتی به برنامه‌‌هایی می‌گویند که یک سری اهداف استراتژیک و مارکتینگ خاص دارند. پروژه‌های بلاکچینی قبل از ICO و بعد از ICO این کمپین‌ها را راه‌اندازی می‌کنند. به طور معمول هدف این کمپین‌ها جلب توجه کاربران و ایجاد کامیونیتی برای پروژه‌ها است. در کنار این موضوع رفع عیب و نواقص موجود در پروتکل‌ها از دیگر اهداف کمپین‌های Crypto Bounty است.

در این قسمت از میهن پادکست، درباره پلتفرم‌هایی که می‌توان برای آگاهی از کمپین‌های کریپتو بانتی استفاده کرد، صحبت کردیم. این سایت‌ها عبارتند از:

نوع کمپین‌های بانتی در سایت فلیپ ساید کریپتو نسبتا متفاوت است. فلیپ ساید مانند سایت Dune Analytics، یک سایت تحلیلی و آماری است و بانتی‌های آن داده‌محور هستند. برای اینکه بیشتر با این سایت آشنا شویم، با مصطفی عروجی، یکی از افراد فعال در این سایت مصاحبه‌ای انجام دادیم.

شما می‌توانید میهن پادکست را در پلتفرم‌های صوتی کست باکس، اسپاتیفای، اپل پادکست و همینطور در کانال تلگرامی میهن بلاکچین بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه قسمت‌های میهن پادکست از طریق سایت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


میهن پادکست


منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا