متوسط میهن پادکست

میهن پادکست – با کاربردهای بلاکچین اتریوم بیشتر آشنا شوید! (قسمت دوم)

همانطور که در اولین قسمت پادکست کاربردهای بلاکچین اتریوم وعده داده بودیم، تعداد دیگری از کاربردهای این بلاکچین محبوب را در قالب یک میهن پادکست دیگر برای شما آماده کرده‌ایم. اگر هنوز به قسمت اول این مبحث گوش نداده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم اول آن قسمت را بشنوید:

در این قسمت، به توضیح هشت کاربرد دیگر بلاکچین اتریوم پرداخته‌ایم و سعی کردیم به طور مختصر شما را با هر کدام از این کاربردها آشنا کنیم:

همانطور که شنیدید، یکی از دلایل محبوبیت شبکه اتریوم کاربردهای متنوع آن است و افراد مختلف با سطح دانش و مهارت متفاوت می‌توانند از این بستر برای سرمایه گذاری، کسب درآمد، سرگرمی و… استفاده کنند. در ادامه به توضیح تعدادی از کاربردهای بلاکچین اتریوم که در پادکست شنیدید می‌پردازیم:

سرویس انتخاب نام اتریوم (ENS)

این سرویس که مخفف عبارت Ethereum Name Service است، برنامه‌ای غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین اتریوم است. وظیفه این سرویس ایجاد اسامی دلخواه کاربران و اتصال آن به یک آدرس روی شبکه اتریوم است. اسمی مانند Alice که هم کاربران بتوانند آن را بخوانند و هم آدرس‌های رمزنگاری شده بتوانند آن را تشخیص بدهند. سرویس انتخاب نام اتریوم یا همان ENS بر روی قراردادهای هوشمند ساخته می‌شود و بنابراین از امنیت بالایی برخوردار است. این سرویس نیاز به کپی کردن و یا تایپ کردن آدرس‌های طولانی را از بین می‌برد و شما می‌توانید با نام دلخواه، آدرس مخصوص خود را داشته باشید.

ایردراپ (Airdrop)

ایردراپ در دنیای ارزهای دیجیتال به توزیع معمولا رایگان یک کوین یا توکن در میان افراد رندوم گفته می‌شود. ایردراپ درواقع یک تکنیک بازاریابی برای پروژه‌های جدید است که قصد دارند افراد مختلف را با پروژه خود آشنا کنند. این پروژه‌ها تعدادی از توکن‌ها و یا کوین‌های خود را به فاز ایردراپ اختصاص می‌دهند و آن تعداد مشخص کوین یا توکن را به تعدادی آدرس کیف پول ارسال می‌کنند. سپس صاحبان آن کیف پولها که متوجه دریافت توکن یا کوین جدیدی در کیف پول خود می‌شوند، معمولا شروع به تحقیق درباره آن پروژه می‌کنند و به این شکل، تا حدودی با پروژه آشنا می‌شوند.

این روزها صاحبان پروژه به هنگام ایردراپ از کاربران می‌خواهند که پروژه آنها را در شبکه‌های اجتماعی مختلف معرفی کنند تا بتوانند توکن رایگان دریافت کنند. به این شکل، هم عده بیشتری با پروژه آشنا شده‌اند و هم کاربران به طور رایگان توکن‌هایی دریافت کرده‌اند که ممکن است در آینده از افزایش قیمت آنها سود کنند.

جمع بندی

امیدواریم مطالب گفته شده درباره کاربردهای بلاکچین اتریوم برای شما مفید واقع شده باشند و بتوانید از آنها استفاده کنید. اگر درباره نکات گفته شده سوالی دارید، می‌توانید از طریق کانال‌های ارتباطی مختلف آن را با ما در میان بگذارید.

شما می‌توانید میهن پادکست را علاوه بر وبسایت و کانال تلگرامی میهن بلاکچین، از پلتفرم‌های مختلف پادکست‌گیر بشنوید.

برای گوش دادن به میهن پادکست‌هایی که تا به حال منتشر شده‌اند، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا