میهن پادکست – با کاربردهای بلاکچین اتریوم بیشتر آشنا شوید! (قسمت اول)

بلاکچین اتریوم بستری مناسب برای اجرای قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز و  اپلیکیشن‌های کاربردی است. این مسئله باعث شده که کاربردهای این بلاکچین بیشتر از چیزی باشد که عموم مردم از آن اطلاع دارند. البته باید گفت تیم اتریوم تصمیم به ایجاد تغییراتی روی این شبکه دارند که در صورت اجرایی شدن، می‌توانند مشکلاتی مانند مقیاس پذیری را رفع کنند و باعث اجرای برنامه‌های بیشتری بر بستر این شبکه شوند. کمبود اطلاعات و آگاهی درباره کاربردهای بلاکچین اتریوم باعث شد این قسمت و قسمت بعدی از میهن پادکست را به توضیح این کاربردها اختصاص بدهیم.

همانطور که شنیدید، بلاکچین اتریوم بستر مناسبی برای گذار از سیستم‌های مالی سنتی و ایجاد پلتفرم‌هایی برای ذخیره و انتقال دارایی به شکلی هوشمند، امن و غیرمتمرکز است. این مسئله باعث افزایش امنیت دارایی افراد شده و نگرانی‌هایی که در مورد سیستم‌های مالی سنتی وجود داشت را از بین می‌برد. البته مسئله امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال هنوز جای بحث زیادی دارد و با وجود تلاش‌هایی که طی سالهای گذشته برای ارتقای امنیت در این حوزه شده، هنوز شاهد وقوع اتفاق‌هایی مانند هک شدن صرافی‌های ارزهای دیجیتال هستیم.

البته بخشی از مسئله امنیت در این حوزه به خود کاربر برمی‌گردد و اینکه کاربران چطور از اطلاعات شخصی بسیار مهم مثل کلیدهای خصوصی نگهداری می‌کنند. همانطور که می‌دانید، محافظت از کلیدهای خصوصی کیف پول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چون در صورتی که این کلیدها به هر دلیلی مانند گم شدن یا مورد سرقت قرار گرفتن از دست بروند، شما برای همیشه دسترسی به دارایی‌های دیجیتالی که در آن کیف پول نگهداری می‌کردید را از دست خواهید داد.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این میهن پادکست برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید که نظرات و پیشنهادات خود در مورد این قسمت را با ما در میان بگذارید.

از این به بعد، شما می‌توانید علاوه بر کانال تلگرامی میهن بلاکچین، میهن پادکست را در پلتفرم شنوتو، پلتفرم کست‌باکس، پلتفرم پادبین و پلتفرم اسپاتیفای بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست


54321
امتیاز 5 از 6 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
master

این کار خوب رو ادامه بدین لطفا
ولی خداوکیلی این آهنگا که اولش یا اواسطش یا آخرش پخش میشه رو بر اساس چه معیاری انتخاب میکنینD:

امیر

خیلی خوبه

ادمین سایت

تشکر از لطف و نظر شما