میهن پادکست – بیت کوین چگونه هک می‌شود؟ با حمله ۵۱ درصد بیشتر آشنا شوید!

در این میهن پادکست به بررسی حمله ۵۱ درصد پرداخته‌ایم. احتمالا شنیده اید که بیت کوین قابل هک شدن نیست و هیچ گاه هک نمی شود؛ اما از نظر علمی این اتفاق می تواند بیفتد و یکی از راه های انجام آن حمله ۵۱ درصد است و در این میهن پادکست به طور کامل به آن پرداخته شده است.

حمله ۵۱ درصد بیشتر برای خرابکاری از طرف هکر ها و بعضا رقبا صورت می گیرد؛ زیرا در صورت انجام این حمله، اعتبار شبکه زیر سوال می رود. در پی حمله ۵۱ درصد احتمال ایجاد حمله دوبار خرج کردن نیز افزایش می یابد که این مسئله هم اعتبار پایین شبکه را نشان می دهد.

در حمله ۵۱ درصد اگر ماینری اکثر قدرت هشینگ شبکه (قدرت استخراج شبکه) را در دست داشته باشد می تواند اختلالاتی در شبکه اعمال کند که در این میهن پادکست به طور کامل به آن پرداخته شده است. اما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به این قسمت گوش دهید، ابتدا میهن پادکست های بلاک چین به زبان ساده، با الگوریتم PoW یا گواه اثبات کار آشنا شوید و استخراج (ماینینگ) ارزهای دیجیتال به زبان ساده  را حتما گوش دهید تا این میهن پادکست را به طور کامل متوجه شوید. هرچند تلاش شده تا مطالب این قسمت به گونه‌ای بیان شود که برای همه قابل درک باشد.

امیدواریم این پادکست برای شما مفید واقع شده باشد.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست


54321
امتیاز 5 از 4 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر