میهن پادکست – با الگوریتم PoW یا گواه اثبات کار بیشتر آشنا شوید!

اگر تا حدودی با دنیای بلاک چین و حتی بیت کوین آشنا باشید حتما نام برخی از الگوریتم ها مانند PoW یا همان گواه اثبات کار را شنیده اید. اگر بخواهیم به صورت فنی و زیر ساختی و با بیانی کاملا علمی به این موضوع بپردازیم، شاید فهم آن برای عموم آسان نباشد اما سعی کردیم در این میهن پادکست به همراه مثال های ملموس، این مفهوم را توضیح دهیم.

تمامی شبکه های بلاک چینی طبق یک ساز و کاری عمل می کنند که متناسب با همین ساز و کارها نامی برای آنها برگزیدند مانند PoW، PoS و… که یکی از معروف ترین آن ها PoW است که بیت کوین نیز بر همین اساس فعالیت می کند. تولید بیت کوین ها طبق همین الگوریتم صورت می گیرد که چگونگی آن در این میهن پادکست به تفصیل توضیح داده شده است.

سعی می شود در میهن پادکست های بعدی، سایر الگوریتم ها را با بیانی ساده ارائه کنیم هر چند که مقالات آن به صورت تخصصی در وبسایت میهن بلاکچین منتشر شده است که می توانید آن ها را مطالعه کنید. پیش از گوش دادن به این میهن پادکست پیشنهاد می کنیم که میهن پادکست های میهن پادکست – بلاک چین به زبان ساده! و میهن پادکست – استخراج (ماینینگ) ارز دیجیتال به زبان ساده! را گوش کنید.

برای گوش دادن به سایر میهن پادکست ها می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید:


54321
امتیاز 5 از 2 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
سعید بیرامی سیس

سلام
وقتی مقدار بیت کوین ها به سقفش رسید چون پاداشی نمیگرن ماینر ها تراکنش ها چطور انجام میشن؟ ارزش بیت کوین در این صورت سقوط نمیکنه؟

ادمین سایت

با سلام
سوال بسیار خوبی پرسیدین که جوابشو مفصل توی مقاله ای که لینکشو براتون میزارم میتونید مطالعه کنید:
در سالهای آینده چه پاداشی در انتظار ماینرهای بیت کوین است؟!

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین