متوسط میهن پادکست

میهن پادکست – با الگوریتم PoW یا گواه اثبات کار بیشتر آشنا شوید!

اگر تا حدودی با دنیای بلاک چین و بیت کوین آشنا باشید حتما نام برخی از الگوریتم ها مانند الگوریتم PoW یا همان گواه اثبات کار را شنیده اید. اگر بخواهیم به صورت فنی و زیر ساختی و با بیانی کاملا علمی به این موضوع بپردازیم، شاید فهم آن برای عموم آسان نباشد اما سعی کردیم در این میهن پادکست به همراه مثال های ملموس، این مفهوم را توضیح دهیم.

تمامی شبکه های بلاک چینی طبق یک ساز و کاری عمل می کنند که متناسب با همین ساز و کارها نامی برای آنها برگزیدند؛ مانند PoW، PoS و… . یکی از معروف ترین آن ها الگوریتم PoW است که بیت کوین نیز بر همین اساس فعالیت می کند. تولید بیت کوین ها طبق همین الگوریتم صورت می گیرد که چگونگی آن در این میهن پادکست به تفصیل توضیح داده شده است.

سعی می شود در میهن پادکست های بعدی، سایر الگوریتم ها را با بیانی ساده ارائه کنیم هر چند که مقالات آن به صورت تخصصی در وبسایت میهن بلاکچین منتشر شده است که می توانید آن ها را مطالعه کنید. پیش از گوش دادن به این میهن پادکست پیشنهاد می کنیم که میهن پادکست های میهن پادکست – بلاک چین به زبان ساده! و میهن پادکست – استخراج (ماینینگ) ارز دیجیتال به زبان ساده! را گوش کنید.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا