اخبار خارجی

ادامه سریال دیپگ شدن استیبل کوین‌ها؛ استیبل کوین‌ های MIM و USDD چه وضعیتی دارند؟

سریال دیپگ شدن استیبل کوین‌ها ادامه دارد. اکنون برابری استیبل کوین MIM با دلار نیز دچار لغزش شده است و استیبل کوین الگوریتمی ترون USDD در تقلا برای حفظ برابری است. یکی از کاربران توییتر مدعی شده است پروژه استیبل کوین MIM هنوز در حال پرداخت هزینه سقوط ترا است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، مجیک اینترنت مانی (MIM)، استیبل کوین اکوسیستم آبراکادابرا (Abracadabra)، به لیست رو به رشد استیبل کوین‌هایی پیوست که در اوضاع نامساعد بازار کریپتو برابری خود با دلار را از دست داده‌اند. قیمت استیبل کوین MIM در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، تا ۰.۹۰۸۹ دلار کاهش یافت.

قیمت استیبل کوین MIM
قیمت استیبل کوین MIM؛ منبع: کوین‌مارکت‌کپ

سقوط پروژه ترا نه تنها بر سرمایه‌گذاران آن بلکه روی پروژه‌های متعدد دیگری، از جمله اکوسیستم توکن MIM تاثیر داشته است. اکانت توییتری آتیزم‌کپیتال (AutismCapital) ادعا کرد:

در ماه گذشته همزمان با سقوط ترا، آبراکادابرا (پروتکل صادر کننده استیبل کوین MIM) با حدود ۱۲ میلیون دلار عدم توازن در بدهی مواجه شد؛ چون‌که لیکویید شدن وام‌گیرندگان این پلتفرم برای پوشش دادن بدهی‌های مرتبط با MIM به اندازه‌ کافی سریع نبود. در مورد این خبرها مخفی‌کاری شد.

استیبل کوین MIM
منبع: توییتر

او همچنین گفت:

MIM احتمال دارد با بحران نقدینگی مواجه باشد. MIM یکی از بزرگترین استیبل کوین‌ها با حدود ۳۰۰ میلیون دلار ارزش بازار است.

جای تعجب نیست که از پروژه‌ای به اسم «پول جادویی اینترنتی» رفتارهای غیرمسئولانه سر زده باشد.

منبع: توییتر

دنیل سستاگالی موسس آبراکادابرا این ادعا را تکذیب کرده است. وی اطمینان داده است که سرمایه کافی برای بازپرداخت بدهی‌های موجود و حفظ قیمت استیبل کوین MIM را در اختیار دارد. سستاگالی در این خصوص اظهار داشت:

خزانه آبراکادابرا بیش از بدهی خود سرمایه در اختیار دارد و توکن CRV برای این پروتکل ارزشمند است.

سستاگالی با تاکید بر موضع خود به طور عمومی آدرس خزانه آبراکادابرا با ۱۲ میلیون دلار موجودی را به اشتراک گذاشته است و از سرمایه‌گذاران درخواست کرده است تا این اطلاعات را بررسی و تایید کنند.

ارزش بازار استیبل کوین آبراکادابرا (MIM) که حدود ۳۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود با ارزش بازار استیبل کوین الگوریتمی نوپای ترون، USDD، که آن هم دچار لغرش شده است، قابل مقایسه است. ارزش بازار USDD در حال حاضر کمی کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار است.

لغزش استیبل کوین USDD

در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) قیمت استیبل کوین USDD در صرافی‌های بزرگ رمزارز به ۰.۹۷ دلار کاهش یافت. مطابق اطلاعات میهن بلاکچین در زمان نگارش خبر قیمت استیبل کوین USDD در صرافی پولونیکس ۰.۹۵ دلار است.

یکی از کاربران توییتر در مورد وضعیت پشتوانه این استیبل کوین گفت:

استیبل کوین USDD ترون در حال حاضر تنها ۹۲٪ ارزش بازار خود پشتوانه دارد.

اگر رمزارز ترون را از پشتوانه‌ها نادیده بگیریم، نسبت پشتوانه به ارزش بازار به ۷۳٪ می‌رسد.

در ضمن آن ۱۴۰ میلیون دلار USDT در حقیقت USDT نیست، بلکه jUSDT است.

قیمت استیبل کوین USDD
منبع: توییتر

در این بین، خزانه ترون دائو به منظور کمک به این استیبل کوین در نوسانات بازار اعلام کرد که ۷۰۰ میلیون USDC دریافت کرده است تا از پشتوانه USDD پشتیبانی کند. به دنبال این تزریق سرمایه، تیم استیبل کوین USDD اظهار داشت نسبت وثیقه USDD به ۳۰۰٪ افزایش یافته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا