کریپتو کده

پلتفرم Abracadabra چیست؟ آشنایی با آبراکادابرا و توکن‌ SPELL و استیبل کوین MIM

حتما تا کنون نام دیفای (Defi) را شنیده‌اید یا از محصولات و برنامه‌های مختلف آن استفاده کرده‌اید. دیفای به امور مالی غیرمتمرکز گفته می‌شود. در پلتفرم‌های حوزه دیفای، کاربران می‌توانند بر بستر بلاکچین وام بگیرند، سپرده‌گذاری کنند و به معاملات ارزهای دیجیتال بپردازند. صنعت دیفای همچون هر صنعت نوپای دیگری دارای ایراداتی است. دیفای ۲ به منظور حل مشکلات دیفای ۱ به وجود آمده و توانسته موج جدیدی از ایده‌ها را وارد حوزه دیفای کند. پلتفرم آبراکادابرا (Abracadabra) یکی از پلتفرم‌های دیفای ۲ محسوب می‌شود و قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در این مقاله به این می‌پردازیم که پلتفرم Abracadabra.Money چیست، چگونه کار می‌کند و چه خدماتی دارد ، چه اهداف و ایده‌هایی دارد، تیم سازنده آن چه افرادی هستند، نقشه راه آن چیست و سپس توکن‌های این پلتفرم یعنی  SPELL, sSPELL و استیبل کوین MIM را معرفی کرده و نحوه خرید، فروش و ذخیره این توکن‌ها را معرفی می‌کنیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

پلتفرم Abracadabra.Money چیست؟

پلتفرم Abracadabra.Money چیست

با کاربردی‌تر شدن بلاک چین و معرفی قابلیت‌های جدید بر بستر آن، امور مالی غیر‌متمرکز یا دیفای معرفی شد. پلتفرم‌های مختلف دیفای ساخته شد و کاربران توانستند آزادانه، بدون واسطه و دور از طی مراحل سخت قانونی به مبادلات مالی، گرفتن وام و سپرده‌گذاری بپردازند؛ اما پلتفرم‌های دیفای مشکلاتی از جمله عدم مقیاس‌پذیری، امنیت پایین، متمرکز بودن، نقدینگی پایین و غیره را همراه خود داشتند. از این رو مفهومی به نام دیفای ۲ به منظور حل مشکلات دیفای ۱ معرفی شد و پلتفرم‌های ساخته شده در دیفای ۲ توانستند بسیاری از مشکلات صنعت دیفای را مرتفع کنند.

پلتفرم Abracadabra.Money یکی از جدید‌ترین و مهم‌ترین نوآوری‌های دیفای ۲ محسوب می‌شود. آبراکادابرا مانی یک پلتفرم غیرمتمرکز وام‌دهی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد از توکن‌های دارای بهره interest-bearing tokens (ibToken) یا به عبارت ساده‌تر توکن‌هایی که پلتفرم‌های وام‌دهی در ازای توکن‌های سپرده گذاری شده، به کاربران خود می‌دهند، به عنوان وثیقه استفاده کرده و از این پلتفرم استیبل کوین پول اینترنتی جادویی (Magic Internet Money) یا MIM، وام بگیرند. به طور مثال در پلتفرم‌های وام‌دهی مانند سوشی سواپ در ازای توکن‌های سپرده‌گذاری شده XToken و در پلتفرم Compound به کاربران CToken داده می‌شود. این توکن‌ها نماینده دارایی افراد در این پلتفرم‌ها است و براساس نرخ بهره در این پلتفرم‌ها ارزش آ‌ن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش سایت دیفای لاما ارزش کل قفل شده (TVL) در این پلتفرم بیش از ۳.۱۸ میلیارد دلار است و در بین تمام پلتفرم‌های دیفای رتبه ۱۶‌ام را داراست. پلتفرم آبراکادابرا از شبکه‌های مختلف بلاک چینی مانند: بایننس اسمارت چین (BSC)، آربیتروم (Arbitrum)، متیک (Matic)، فانتوم (Fantom)، آوالانچ (Avalanche) و اتریوم (Ethereum) پشتیبانی می‌کند و بیش از ۸۳ درصد از ارزش کل قفل شده در این پلتفرم، مربوط به شبکه اتریوم است.

هدف و ایده پلتفرم Abracadabra.Money چیست؟

کسب درآمد از طریق پلتفرم‌های دیفای به یکی از محبوب ترین روش‌های درآمدزایی در دنیای بلاک چین تبدیل شده است. میلیارد‌ها دلار در پلتفرم‌های مختلف Defi سپرده‌گذاری شده و بسیاری از کاربران با استیک کردن دارایی‌های دیجیتالی خود از این طریق، کسب درآمد می‌کنند. پلتفرم‌های وام‌دهی یکی از راه‌های کسب درآمد برای سپرده‌گذاران است. کاربران با استیک کردن دارایی‌های خود در این پلتفرم‌ها هم از نرخ بهره آن‌ها بهره‌مند می‌شوند و هم توکن‌ این پلتفرم‌ها را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

پلتفرم Abracadabra.Money با هدف افزایش بهره وری از پلتفرم‌های وام‌دهی ایجاد شده است. هدف این پلتفرم ایجاد حداکثر سود برای سپرده‌گذاران است. ایده پلتفرم آبراکادابرا استفاده از توکن‌های دارای بهره به‌منظور وثیقه‌گذاری و دریافت وام به صورت استیبل کوین از این پلتفرم است. استیبل کوین پلتفرم آبراکادابرا MIM نام دارد و کاربران با وثیقه‌گذاری ibToken‌های خود می‌توانند این استیبل کوین را وام گرفته و از آن استفاده کنند. با مثالی هدف این پلتفرم را به زبان ساده تشریح می‌کنیم:

فرض کنید یکی از کاربران سوشی سواپ توکن‌های DAI خود را در قسمت وام‌دهی این پلتفرم استیک می‌کند. پلتفرم سوشی سواپ در ازای استیک توکن‌های DAI، به کاربر توکن xDAI و به نسبت ۱:۱ می‌دهد که این توکن‌ها نماینده توکن‌های اصلی او در این پلتفرم است. در این مرحله کاربر می‌تواند توکن‌های xDAI خود را از پلتفرم سوشی سواپ خارج کرده و به پلتفرم آبراکادابرا انتقال دهد. بعد از انتقال کاربر می‌تواند بسته به میزان ریسکی که قبول می‌کند، توکن‌‌های xDAI خود را در آبراکادابرا به عنوان وثیقه قرار دهد و تا ۹۰ درصد میزان وثیقه خود، از پلتفرم آبراکادابرا استیبل کوین MIM وام بگیرد.

انجام چنین کاری برای کاربران چندین مزیت عمده دارد. اول اینکه اصل توکن‌های او در پلتفرم سوشی سواپ محفوظ است و هر زمان که بخواهد می تواند با پس دادن وام دریافتی و بهره آن به آبراکادابرا، توکن‌های خود را برداشت کند. دومین مزیت برای کاربران این است که در مدتی که از این پلتفرم وام دریافت کرده‌اند از سوشی سواپ سود توکن‌های استیک شده به همراه توکن SUSHI که به عنوان پاداش به آن‌ها داده می‌شود، دریافت کنند.

نکته‌ای که کاربران در طی انجام این فرایند باید رعایت کنند این است، که به میزان وامی که از آبراکادابرا دریافت می‌کنند توجه داشته باشند. به عبارت ساده‌تر هنگامی که ارزش وثیقه آن‌ها به میزان ارزش وامی که دریافت کرده‌اند نزدیک می‌شود، احتمال لیکویید شدن وثیقه و از دست دادن دارایی‌هایشان بسیار بالا می‌رود. بنابراین باید میزان وام دریافتی خود را تا در یک حالت استاندارد قرار دهند تا از این اتفاق جلوگیری شود.

پلتفرم Abracadabra.Money چگونه کار می‌کند و چه سرویس‌ها و خدماتی دارد؟

پلتفرم Abracadabra.Money چگونه کار می‌کند و چه سرویس‌ها و خدماتی دارد
طرز کار پلتفرم آبراکادابرا

همانطور که پیش‌تر گفته شد پلتفرم آبراکادابرا خدمات خود را در حال حاضر در ۶ شبکه مختلف بلاک چینی ارائه می‌دهد. در هر کدام از این شبکه‌ها قابلیت وام گرفتن فعال است؛ ولی کامل‌ترین قابلیت‌های پلتفرم آبراکادابرا در شبکه اتریوم فعال است. از این رو طرز کار این پلتفرم در شبکه اتریوم شرح داده می‌شود. پلتفرم آبراکادابرا از چندین بخش مختلف تشکیل شده است، که عبارتند از:

 • فارم (Farm)
 • وام گرفتن (Borrowing)
 • سپرده‌گذاری (Staking)
 • پل بین شبکه‌ای (Bridge)
 • تبدیل (Swap)
 • تجزیه و تحلیل (Analytics)

در ادامه طرز کار هر کدام از موارد بالا در شبکه اتریوم را تشریح می‌کنیم:

فارم (Farm)

فارمینگ در پلتفرم آبراکادابرا

در این قسمت کاربران می‌توانند با استیک کردن جفت‌ارزهای خود، از پلتفرم آبراکادابرا رمزارز اسپل (SPELL) پاداش بگیرند. در حال حاضر کاربران می‌توانند در استخر‌های ETH/SPELL و MIM/ETH در سوشی سواپ و در استخر MIM/3CRV، توکن‌های خود را سپرده‌گذاری کرده و از آبراکادابرا توکن اسپل پاداش بگیرند.

وام گرفتن (Borrowing)

وام گرفتن در پلتفرم آبراکادابرا

هدف و ایده اصلی پلتفرم Abracadabra.Money در این قسمت پیاده‌سازی شده و تفاوت اصلی آن با سایر پلتفرم‌های وام‌دهی در این بخش است. کاربران می‌توانند در این قسمت با وثیقه‌گذاری ibTokenها یا همان توکن‌هایی که در سایر پلتفرم‌های وام‌دهی به عنوان نماینده توکن‌هایشان به آن‌ها اعطا شده است، از آبراکادابرا استیبل کوین MIM وام بگیرند.

میزان وامی که کاربران می‌توانند از پلتفرم آبراکادابرا دریافت کنند، بستگی به نسبت وام به ارزش (Loan To Value) که رابطه‌ای است که نسبت بین وام و وثیقه وام را مشخص می‌کند، در پلتفرم آبراکادابرا از ۲۵ تا ۹۰ درصد متغیر است. در جدول زیر میزان LTV، بهره و همچنین حداکثر میزان استیبل کوین MIM که به هر کدام از پلتفرم‌های وام‌دهی اختصاص یافته، نمایش داده شده است.

درصد بهره در پلتفرم آبراکادابرا
میزان LTV در پلتفرم آبراکادابرا

کاربرانی که از این پلتفرم وام دریافت می‌کنند، باید مد نظر داشته باشند در صورتی که مبلغ وثیقه آن‌ها از حد مجاز، کمتر شود حساب آن‌ها لیکویید شده و وثیقه آن‌ها توسط آبراکادابرا به فروش می‌رسد. به طور مثال اگر کاربری ۹۰ درصد از ارزش فعلی توکن‌های خود را وام بگیرد، با ریزش حدودا ۱۰ درصدی قیمت آن توکن، حساب کاربر لیکویید شده و پلتفرم آبراکادابرا وثیقه‌های او را به منظور تامین وام گرفته شده به فروش می‌رساند.

سپرده‌گذاری (Staking)

سپرده‌گذاری در پلتفرم آبراکادابرا


در این قسمت کاربران می‌توانند توکن‌های SPELL را سپرده‌گذاری کرده و توکن sSPELL به دست بیاورند. کاربران می‌توانند توکن‌های SPELL به دست آمده در قسمت فارمینگ پلتفرم آبراکادابرا را در این قسمت سپرده‌گذاری کنند و از از این پلتفرم sSPELL پاداش بگیرند. شایان ذکر است که استیک توکن‌های اسپل در این قسمت دارای قفل زمانی بوده و کاربران با هر بار استیک کردن، نمی‌توانند توکن‌های خود را تا ۲۴ ساعت برداشت کنند. در حال حاضر هر واحد sSPELL معادل ۱.۲۲۹۲ واحد SPELL است و نرخ آن با توجه به درصد وام‌هایی که کاربران از قسمت Borrowing دریافت کرده‌اند، تغییر می‌کند.

پل بین شبکه‌ای (Bridge)

پل بین شبکه‌ای در پلتفرم آبراکادابرا

در این قسمت کاربران می‌توانند استیبل‌کوین‌های MIM را که از پلتفرم آبراکادابرا وام گرفته‌اند، به توکن‌های MIM در سایر شبکه‌ها تبدیل کنند. توکن MIM در تمام شبکه‌هایی که آبراکادابرا از آن‌ها پشتیبانی می‌کند موجود است و کاربران به راحتی و با استفاده از این قابلیت می‌توانند این توکن‌ها را در شبکه دلخواهشان برداشت کنند.

تبدیل (Swap)

سواپ در پلتفرم آبراکادابرا

با استفاده از این قسمت کاربران می‌توانند مستقیما در پلتفرم کرو فایننس (Curve Finance) استیبل کوین MIM را به استیبل کوین‌های USDT ,USDC و DAI تبدیل کنند. کاربرانی که از خدمات پلتفرم آبراکادابرا استفاده می‌کنند، باید توجه داشته باشند که در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد استخر‌ توکن‌های MIM کرو فایننس را توکن MIM تشکیل می‌دهد و تنها ۱۴ درصد از این استخر متعلق به سایر استیبل‌کوین‌ها است؛ از این رو ممکن است با کاهش بیشتر این نسبت، قیمت توکن MIM با سقوط مواجه شود و قیمتی به مراتب کمتر از ۱ دلار را ثبت کند.

تجزیه و تحلیل (Analytics)

تجزیه و تحلیل در پلتفرم آبراکادابرا

در این قسمت کاربران می‌توانند اطلاعات مختلف مربوط به سرمایه‌گذاری‌ها، مقادیر وام گرفته شده، ارزش کل قفل شده، وضعیت حساب‌های لیکوئید شده و غیره را در پلتفرم آبراکادابرا، مشاهده کنند.

معرفی توکن‌های sSPELL ,SPELL و MIM

پلتفرم Abracadabra.Money در ساختار خود از ۳ نوع توکن استفاده می‌کند. در ادامه هر کدام از این توکن‌ها را معرفی می‌کنیم و نقش هر کدام از آن‌ها در پلتفرم آبراکادابرا را تشریح می‌کنیم:

توکن MIM

توکن MIM استیبل کوین پلتفرم آبراکادابرا است. مشابه بقیه استیبل کوین‌ها قیمت توکن MIM نیز از طریق ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود. به عبارت ساده‌تر هر چه تعداد کاربران پلتفرم آبراکادابرا بیشر می‌شود، درخواست برای وام گرفتن توکن MIM بیشتر شده و در نتیجه تعداد ضرب این توکن نیز بیشتر می‌شود. پشتوانه توکن‌های MIM توکن‌های وثیقه‌گذاری شده در پلتفرم آبراکادابرا بوده و این توکن با توجه به میزان وثیقه‌ها و درخواست کاربران برای استفاده از آبراکادابرا، ضرب می‌شود.

ضرب توکن‌های جدید MIM در دوره‌های مختلف با توجه به فاکتورهای گفته شده اتفاق می‌افتد و معمولا از طریق شبکه اجتماعی توییتر آبراکادابرا اطلاع‌رسانی می‌شود. از این رو برای دریافت وام از پلتفرم Abracadabra.Money باید ابتدا با مراجعه به این پلتفرم و انتخاب وثیقه خود، مشاهده کنید که آیا توکن‌های MIM برای دریافت وام از این پلتفرم وجود دارد یا خیر و در صورت خالی بودن ذخیره توکن‌های MIM در صندوق وثیقه مورد نظر منتظر اختصاص بودجه جدید به آن بمانید.

همچنین آبراکادابرا به منظور حفظ عمق استخرهای نقدینگی خود در پلتفرم‌های سوشی سواپ و کرو فایننس، معمولا سود سالانه بالایی (APY) برای انگیزه بخشی به کاربران برای تامین نقدینگی این استخرها و ثبات نقدینگی در استخرهای توکن MIM اعطا می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل توکن‌های MIM تا کنون ۲,۷۸۵,۲۹۶,۶۹۲.۹۸ واحد بوده و کل این میزان نیز در گردش است. قیمت توکن MIM در زمان نگارش این مقاله ۱ دلار بوده و کمترین قیمت آن در به تاریخ ۱۳ آذر ۱۴۰۰ با قیمت ۰.۹۲ سنت و بیشترین قیمت آن در تاریخ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ با قیمت ۱.۰۴ دلار بوده است. ارزش کل بازار توکن MIM حدودا ۲.۷ میلیارد دلار است و رتبه ۵۳‌ام را در بین کل رمز‌ارزها داراست و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۵۳ میلیون دلار بوده است.

توکن SPELL و sSPELL

توکن SPELL رمزارز حاکمیتی پلتفرم Abracadabra.Money است و از طریق فارم در قسمت فارمینگ این پلتفرم بدست می‌آید. تمامی تغییرات و به‌روز‌رسانی‌ها در پلتفرم آبراکادابرا از طریق رای‌دهی به پروپوزال‌های مختلف توسط توکن SPELL اتفاق می‌افتد و تمامی تصمیمات در این پلتفرم از طریق فرایند‌های حاکمیتی انجام می‌شود.

توکن sSPELL به عنوان پاداش به سپرده‌گذاران توکن SPELL تعلق می‌گیرد. این توکن قیمتی بالاتر از توکن SPELL داشته و این اختلاف قیمت از پارامتر‌هایی مانند کارمز‌دهای وام‌دهی، میزان بهره کسب شده و کارمزد لیکویید شدن کاربران تامین می‌شود. توزیع سود بین سپرده‌گذاران SPELL در پلتفرم آبراکادابرا با تقسیم حدود ۷۵ درصد از کارمزد‌ وام‌ها و ۱۰ درصد از سود کسب شده از هزینه لیکویید شدن کاربران به دست می‌آید.

به طور کلی حدود ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد توکن SPELL وجود خواهد داشت که به شرح زیر توزیع می‌شود.

 spell توکنومیکس توکن
 • ۴۵ درصد برای پاداش‌دهی به کاربران و به استخر نقدینگی MIM-3LP3CRV در پلتفرم کرو فایننس اختصاص دارد.
 • ۱۸ درصد به منظور پاداش‌دهی به کاربران و به استخر نقدینگی ETH-SPELL در سوشی سواپ اختصاص دارد.
 • ۳۰ درصد متعلق به تیم سازنده آبراکادابرا است.
 • ۷ درصد در عرضه اولیه صرافی‌ (IDO) به صورت مساوی و در صرافی‌های یونی سواپ نسخه ۳ و سوشی سواپ به فروش رسید.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمز‌ارز SPELL حدودا ۱۹۶,۰۰۸,۷۳۹,۶۲۰ واحد است که از این مقدار حدود ۸۲,۷۷۲,۲۲۹,۷۰۴.۵۸ واحد SPELL در گردش است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت SPELL برابر با ۰.۰۰۵۴ دلار است. توکن SPELL از نظر ارزش بازار، رتبه ۱۶۲ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن حدود ۴۴۶ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۱۴۰ میلیون دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ کمترین قیمت خود یعنی ۰.۰۰۰۲۹ دلار و در تاریخ ۱۱ آبان ۱۴۰۰ بیش‌ترین قیمت خود یعنی ۰.۰۴ دلار را ثبت کرده است.

نقشه راه پلتفرم Abracadabra.Money چیست؟

تیم سازنده پلتفرم آبراکادابرا نقشه راه مدونی برای ادامه فعالیت‌های این پلتفرم اعلام نکرده است؛ اما تیم سازنده آبراکادابرا در مصاحبه‌های مختلف اهدافی را برای آینده این پروژه در نظر گرفته‌اند، که به شرح زیر است:

 • تبدیل لیکویید شدن معاملات از حالت دستی به خودکار، در حال حاضر معاملاتی که در معرض لیکویید شدن قرار دارند، به صورت دستی و تیم سازنده پلتفرم آبراکادابرا لیکویید می‌شوند. این پلتفرم قصد دارد تا در آینده یک ویژگی به آبراکادابرا اضافه کند تا لیکویید شدن معاملات به صورت خودکار و توسط سایر وام‌گیرندگان و به طور مناقصه‌ای عادلانه در بین تمام کاربران، اتفاق بیفتد.
 • تبدیل توکن MIM به بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز از طریق ادغام دارایی‌های مختلف با وثیقه‌ها و ضرب توکن MIM در شبکه‌های مختلف بلاک چینی
 • گسترش قابلیت‌ها و امکانات مختلف پلتفرم آبراکادابرا در پلتفرم‌های مختلف دیفای
 • همکاری با شبکه ترا به‌منظور رقابت با استیبل کوین‌های متمرکز مانند USDT و USDC

پلتفرم Abracadabra.Money با چه پروژه‌هایی همکاری داشته است؟

از آنجایی که پلتفرم آبراکادابرا مراحلی برای پیش فروش توکن‌های خود نداشته است، از این رو سرمایه گذاران در این پروژه شرکت نداشته‌اند؛ اما پلتفرم آبراکادابرا با پروژه‌های مختلفی همکاری داشته است، که در ادامه آن‌ها را تشریح می‌کنیم:

 • همکاری با شبکه ترا

پلتفرم آبراکادابرا قصد دارد با همکاری با شبکه ترا، بتواند استفاده از استیبل کوین‌های غیرمتمرکز را در بین کاربران بلاک چین ترویج کرده و با استیبل کوین‌های متمرکز رقابت کند.

 • همکاری با کانوکس فایننس

پلتفرم کانوکس فایننس (Convex Finance) یکی از ایده‌های جدید در حوزه دیفای است. هدف این پلتفرم ایجاد بیشترین بازدهی از پلتفرم کروفایننس برای کاربران کروفایننس است. حاصل همکاری آبراکادابرا با کانوکس ایجاد بیشترین میزان سود برای کاربران سرویس فارم پلتفرم آبراکادابرا است.

 • همکاری با Olympus Pro

Olympus Pro یک پروتکل نقدینگی به عنوان یک سرویس است که یک خزانه سفارشی و اوراق قرضه بهینه سازی شده را در اختیار توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های مختلف قرار می‌دهد. حاصل همکاری این پلتفرم با آبراکادابرا ایجاد امکان خرید خودکار موقعیت‌های در معرض لیکویید و خرید توکن‌های SPELL با تخفیف برای سپرده‌گذاران ETH-SPELL است.

معرفی بنیان‌گذاران پلتفرم Abracadabra.Money

تیم سازنده آبراکادابرا اطلاعات هویتی خود را فاش نکرده‌اند. آن‌ها خود را با نام مستعار معرفی کرده‌اند و هر کدام از آن‌ها مسئولیتی در آبراکادابرا بر عهده دارند، که به شرح زیر است:

 • Squirrel به عنوان بنیان‌گذار آبراکادابرا معرفی می‌شود. او در اکثر مصاحبه‌ها پیرامون این پلتفرم حضور داشته و در شبکه‌های اجتماعی به عنوان بنیان‌گذار پلتفرم آبراکادابرا شناخته می‌شود.
 • Daniele Sestagalli نیز به عنوان بنیان‌گذار در آبراکادابرا فعالیت می‌کند. او یک حساب توییتری دارد و در حساب خودش در باره موضوعات مختلف بلاک چین اظهار نظر می‌کند. او در چندین مصاحبه اعلام داشته که کار خود را در سال ۲۰۱۱ و با بیت کوین آغاز کرده است. اطلاعات دقیقی از او در دسترس نیست؛ اما طبق اطلاعات لینکدین او، پیش‌بینی می‌شود که اهل ایتالیا باشد.

توکن‌های MIM و SPELL را از کجا بخریم؟

استیبل کوین MIM را می‌توان از صرافی‌های متمرکز بیتفینکس و Gemini خریداری کرد. همچنین این رمزارز را می‌توان از صرافی‌های غیرمتمرکز کرو فایننس، یونی سواپ ورژن ۳، سوشی سواپ، پنکیک سواپ ورژن ۲ و تریدر جو نیز خریداری کرد.

توکن SPELL را می‌توان از صرافی‌های متمرکز بایننس، کوین بیس، بیتفینکس، کوینکس، FTX ,Gate.io, Crypto.Com ,LBank و BKEX خریداری کرد. همچنین این توکن در صرافی‌های غیرمتمرکز سوشی سواپ، تریدر جو و نسخه سوم یونی سواپ نیز قابل خریداری است.

توکن‌های MIM و SPELL را در چه کیف پولی نگهداری کنیم؟

استیبل کوین MIM را می‌توان در کیف پو‌ل‌های نرم‌افزاری متامسک، تراست ولت، بایننس چین ولت و HeperPay نگهداری کرد. همچنین توکن SPELL را می‌توان در کیف پول‌های متامسک، تراست ولت، کوین بیس، imToken ,TokenPacket ,FreeWallet HyperPay و Math Wallet، نگهداری کرد.

جمع بندی

کسب درآمد از طریق پلتفرم‌های دیفای به یکی از محبوب‌ترین راه‌های درآمدزایی در حوزه بلاک چین تبدیل شده است. افراد مختلف می‌توانند با سپرده‌گذاری توکن‌های خود در این پلتفرم‌ها از آن‌ها پاداش کسب کنند. پلتفرم‌های وام‌دهی به افراد اجازه می‌دهند تا ضمن نگه داشتن ارزهای دیجیتال خود، آن‌ها را به بقیه افراد وام دهند و از این پلتفرم‌ها پاداش دریافت کنند. پلتفرم Abracadabra.Money به افرادی که سرمایه خود را در پلتفرم‌های وام‌دهی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اجازه می‌دهد تا با وثیقه قرار دادن ibTokenهای خود از آبراکادابرا، استیبل کوین این پلتفرم یعنی MIM را وام بگیرند. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران در حین سپرده‌گذاری و کسب درآمد از پلتفرم‌های وام‌دهی بتوانند سرمایه خود را در اختیار داشته و از آن نیز کسب درآمد داشته باشند. در این مقاله به این پرداختیم که پلتفرم Abracadabra.Money چیست، چگونه کار می‌کند و چه خدماتی دارد، چه اهداف و ایده‌هایی دارد، تیم سازنده آن چه افرادی هستند، نقشه راه آن چیست و سپس توکن‌های این پلتفرم یعنی  SPELL, sSPELL و استیبل کوین MIM را معرفی کرده و نحوه خرید، فروش و ذخیره این توکن‌ها را معرفی کردیم. نظر شما درباره این پلتفرم چیست؟ آیا تا به حال از آن استفاده کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
abracadabra.money

رضا پورمظفری

تو سال ۲۰۱۷ و زمانی که اولین بار اسم بیت کوین رو شنیدم و تا حدودی با نحوه کارش آشنا شدم، حس کردم تکنولوژی بلاکچین میتونه آینده دنیا رو تغییر بده. تو همون سال سرمایه‌گذاری‌های متعددی رو انواع توکن‌ها داشتم و هر روز حس می‌کردم که بیشتر باید این تکنولوژی و بازاری که پیرامونش ایجاد شده رو یاد بگیرم. در نهایت تو سال ۲۰۲۱ رشته عمران و کار ساختمون رو گذاشتم کنار و وارد حوزه آموزش بلاکچین شدم. در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اهدافم اینه که بتونم مطالب حوزه بلاکچین رو به خوبی یاد بگیرم و به کاربرای این حوزه انتقال بدم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا