اخبار خارجی

معرفی افزونه جدید Enjin؛ ورود بازی محبوب ماینکرفت (Minecraft) به عرصه بلاکچین

انجین (Enjin) ورود EnjinCraft به بازی رایانه ای محبوب به منظور ارتقای راهکارهای بلاکچینی برای صنعت گیمینگ را اعلام کرد. شرکت فناوری بازی های رایانه ای بلاکچین انجین اعلام کرد که افزونه انجین کرفت (EnjinCraft) هم اکنون در بازی رایانه ای محبوب ماینکرفت (Minecraft) در دسترس است.

طبق اعلان انجین، این افزونه بلاک چین به بازیبازها امکان خواهد داد تا از طریق سرورها به استفاده و معامله آیتم های گیمینگ بلاک چین بپردازند.

شرکت انجین با استفاده از فناوری بلاک چین در صدد سهولت فرایند توکنی کردن آیتم های بازی ماینکرفت (Minecraft) و در نتیجه، استفاده از آنها در سرورهای بازیبازها است.

این افزونه بر بستر جاوا و همراه با بعضی از عملکردها و توابع تخصصی نظیر استفاده از ابزار بر روی بازی ها، سرورها و وبسایت های خارجی است.

ایجاد اتصال بین کیف پول بلاک‌چین ماینکرفت با سرورها

افزونه انجین کرفت شامل استفاده از دارایی های مبتنی بر بلاک چین ماینکرفت، ایجاد اتصال هویت دارایی های بلاک چینی موجود با آیتم های درون بازی از طریق کنسول دستورات (console command) و امکان پذیر ساختن بازیبازها برای اتصال کیف پول بلاک چین خود به سرورها است.

انجین بیان کرده است که این افزونه به صورت همزمان، موجودی اتریوم و انجین کوین بازیبازها را نشان خواهد داد و آیتم ها و اجازه های مخصوصی بر اساس دارایی های بلاک‌چین بازیبازها به آنها می‌دهد.

عملکرد اشاره شده دیگر توسط انجین، امکان شروع تراکنش های اتریوم است که می‌تواند دارایی های بلاک چین را از طریق کنسول دستورات به بازیبازها ارسال کند. این موضوع هم چنین به کاربران امکان می‌دهد تا کدهای متن باز را بر اساس نیاز و تقاضای توسعه دهندگان مجددا توسعه بدهند.

پیش نیازهای فنی انجین کرفت

شرکت انجین بیان کرده است که برای استفاده از این افزونه، دارندگان سرورها باید جاوا ۸ یا بالاتر را اجرا کنند، باید یک پروژه بر بستر پلتفرم انجین ایجاد کرده باشند و افزونه Spigot نسخه ۱.۱۳ یا بالاتر را در اختیار داشته باشند. توکن های ایجاد شده توسط انجین کرفت نیز باید غیرقابل تعویض باشند.

این افزونه به زبان های انگلیسی، دانمارکی، فیلیپینی، آلمانی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی، رومانیایی، صربستانی و اسپانیایی در دسترس می‌باشد.

انجین به دنبال تقویت و گسترش حضور خود در صنعت بازی های رایانه ای است.

کوین تلگراف در تاریخ ۱۲ می درباره عرضه رسمی برنامه مالتی‌وِرس (Multiverse) توسط انجین گزارش داده است. این برنامه به منظور پشتیبانی از ایجاد دارایی های درون بازی طراحی شده است که قابل انتقال و استفاده در بین چندین بازی رایانه ای تحت میزبانی این برنامه است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا