اخبار خارجی

آیا ماینرها موجب ریزش قیمت بیت کوین شدند؟

قیمت بیت کوین برای اولین بار طی چند مدت اخیر به کمتر از ۳۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت و این سوال مطرح شده است که آیا ماینرها فروش بیت کوین را آغاز کرده‌اند؟

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از cryptopotato قیمت بیت کوین در روز جاری به کمتر از سطح حمایتی مهم ۳۰,۰۰۰ دلار رسید. بیت کوین طی دو ماه اخیر توانسته بود این سطح حمایتی را حفظ کند اما اکنون با از دست رفتن این حمایت کلیدی مواجه هستیم.

اگرچه بیت کوین در حال تلاش برای بازیابی قیمت است، اما روند نشان می‌دهد که هولدرهای بلندمدت و ماینرهای قوی به جای فروش، در حال انباشت این رمز ارز بوده‌اند.

جزییات فعالیت ماینرهای بيت کوين

ماینرهای بیت کوین را می‌توان به عنوان یکی از خوش‌بین‌ترین نهادهای بازار در نظر گرفت. ماینرها چندین میلیون دلار بر روی ایجاد زیرساخت‌های انرژی و جمع‌آوری توان پردازشی به منظور استخراج بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. بیت کوین نیز همانند سایر دارایی‌ها اگر با افزایش درخواست مواجه شود و حاضران در بازار معتقد باشند که ارزش آن افزایش خواهد یافت، به استخراج یا انباشت آن می‌پردازند.

ماینرهای کوچک که سرمایه کمتری دارند در شرایط نامساعد بیشتر در معرض فروش دارایی خود قرار می‌گیرند. این ماینرها پول نقد کافی ندارند تا بدون فروش بیت کوین‌های استخراج‌شده خود، فعالیت استخراج را ادامه دهند. در مقابل، ماینرهای بزرگ که سرمایه خوبی در اختیار دارند می‌توانند بیت کوین‌های استخراجی خود را نگه دارند و منتظر افزایش قیمت باشند.

در نمودار زیر، Wu Blockchain تحلیلگر رمز ارزها، افزایش تعداد بیت کوین‌های انتقالی از جانب ماینرها به صرافی‌ها را شناسایی کرده است. در سال ۲۰۲۱ این شاخص نقاط اوج کمتری داشت و میانگین آن برابر با ۶۰ بیت کوین بوده است. در تاریخ ۱۷ جولای (۲۶ تیر)، این میانگین به ۹۸ بیت کوین افزایش یافت. افزایش مقدار این شاخص می‌تواند برای بازار زنگ هشداری باشد.

بیت کوین‌های انتقالی از جانب ماینرها به صرافی‌ها

اگرچه فعالیت ماینرها یک هشدار به نظر می‌رسد، اما بررسی فروش و قیمت بیت کوین طی این مدت نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای مثال، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰، این معیار چندین بار افزایش یافت و به میانگین بیش از ۱۲۰ بیت کوین رسید. پس از آن، بزرگ‌ترین رمز ارز بازار به رکورد قیمت جدیدی دست یافت و در ژانویه ۲۰۲۱ به ۴۰,۰۰۰ دلار رسید.

بررسی مجموع بیت کوین‌های انتقالی توسط ماینرها به صرافی‌ها نیز مهم است. در نمودار زیر، مجموع تعداد BTCهای انتقالی از جانب ماینرها به صرافی‌ها در زمان نوسان قیمت در محدوده ۳۰,۰۰۰ الی ۴۰,۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

خروجی ماینر های بیت کوین

آیا ماینرها در حال فروش بیت کوین هستند؟

ماینرهای دارای سرمایه زیاد از فروش بیت کوین در سطح قیمت کنونی امتناع می‌کنند و با حفظ دارایی خود، منتظر افزایش قیمت هستند. این موضوع می‌تواند تغییر درآمد ماینرها را توضیح دهد.

دارایی خالص ماینرهای بیت کوین

با توجه به فشاری که بر روی ماینرهای کوچکتر وجود دارد، این افراد احتمالا به فروش بیت کوین بپردازند و در صورت حفظ قیمت در سطح کمتر از ۳۰,۰۰۰ دلار به طور کل فعالیت خود را متوقف کنند.

در زمان نگارش این خبر رمز ارز BTC به قیمت ۲۹،۵۹۰ دلار و با حجم بسیار پایین معامله می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد هولدرهای بلند مدت و ماینرهای بزرگ دارایی خود را حفظ کرده‌اند و قصد فروش ندارند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا