اخبار خارجی

فروش بیت کوین بیشتر نسبت به تولید آن توسط ماینرها؛ آیا ماینرها تسلیم شده اند؟

هفته گذشته ماینر های بیت کوین ۱۱ درصد کوین بیشتری نسبت به میزان کوین های تولید شده فروختند.

اطلاعات پورتال تحلیلی درون زنجیره ای ByteTree بیان می‌کند که هفته گذشته، ماینرهای بیت کوین ۱۱ درصد کوین بیشتری نسبت به کوین های تولید شده در مدت زمان مشابه را فروختند.

طبق معیارهای این پورتال که آدرس کیف پول های مرتبط با ماینرها را رصد می‌کند، تقریبا ۵۸۰۰ بیت کوین طی ۷ روز گذشته استخراج شده است در حالی که مقدار بیت کوین هایی که برای اولین بار خرج می‌شوند معادل با ۶۵۰۰ بیت کوین بوده است.

سخنگوی ByteTree در خصوص جزییات معیارهای مدنظر آنها گفت:

بیت کوین هایی که برای اولین بار خرج می‌شوند به بیت کوین هایی گفته می‌شود که پس از استخراج به کیف پول مورد نظر انتقال می‌یابند و سپس از آن کیف پول خارج می‌شوند.

وی افزود:

کیف پول ماینر می‌تواند متعلق به یک فرد، شرکت یا استخر ماینینگ باشد. به کوینی که توسط ماینر تولید و به کیف پول او وارد می‌شود، کوین تولید شده می‌گویند. این کوین ها می‌توانند روزها، ماه ها، سال ها یا حتی برای همیشه در کیف پول ماینر باقی بمانند. این موضوع به دارنده کیف پول ماینر بستگی دارد که تصمیم بگیرد چه زمانی کوین ها را انتقال دهد. اگر این کوین ها توسط استخر ماینینگ تولید شده باشند، به افراد حاضر در استخر توزیع خواهند شد یا به صرافی مورد نظر فرستاده می‌شود تا هزینه های عملیات ماینینگ را با ارز سنتی پوشش دهد.

استفاده از اصطلاح “تسلیم شدن ماینرها” بسیار زود است

کانر براون (Conner Brown) یکی از صاحب نظران عرضه ارز دیجیتال با استفاده از این اطلاعات اذعان داشته است که تعداد ماینرهای کافی در شبکه وجود ندارند و این ماینرها تسلیم شده اند، اما بعضی از متخصصان دیگر هشدار داده اند که اصطلاح تسلیم شدن ممکن است معانی متفاوتی دربر داشته باشد.

توماس هلر (Thomas Heller) رییس تجارت جهانی استخر F2Pool به کوین تلگراف گفته است که حتی هنگامی که سودآوری ماینینگ به دلیل افزایش سختی، کاهش می‌یابد، دارندگان تجهیزات ماینینگ معمولا دستگاه های خود را به مکان هایی که دارای برق ارزانتری است می‌فروشند.

هلر در این خصوص گفت:

از آنجایی که دستگاه های قدیمی تر دیگر با قیمت فعلی برق در چین، کانادا، آمریکا یا اروپا سودآور نیستند، معمولا سر از کشورهای دیگری نظیر قزاقستان، روسیه، خاورمیانه و آمریکای جنوبی سر در می‌آورند.

وی افزود:

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون، موارد اندکی از فارم های ماینینگ وجود داشته است که به طور کل از این عرصه خارج شده باشند.

واقعیت های پس از هاوینگ

طبق گزارش های قبلی کوین تلگراف، هاوینگ بیت کوین به روش های مختلفی بر این شبکه تاثیرگذار بوده است، به طوری که هش ریت، زمان بلاک، کارمزدها و درآمد ماینرها پس از این رویداد به طور قابل توجهی تغییر کرده اند.

به منظور کاهش سختی ماینینگ و فراهم کردن کارایی و راندمان ماینینگ قبل از هاوینگ، نسل جدیدی از سخت افزارهای ماینینگ توسط پیشروهای این صنعت نظیر بیت مین و MicroBT عرضه شده است. اوایل امروز، بیت مین از اسیک ماینینگ بیت کوین جدید خود یعنی انت ماینر T19 پرده برداری کرد. این ماینر در اواخر ماه ژوئن عرضه خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا