تحلیل تکنیکالاخبار بیت کوین

کندل ماهانه بیت کوین در آستانه بسته شدن؛ اندیکاتور MACD بعد از ۱۸ ماه سیگنال صعود می‌دهد؟

با اینکه تنها چند ساعت تا بسته شدن کندل ماهانه قیمت بیت کوین باقی مانده است، حرکات قیمت آن در آخر هفته «آهسته تر از همیشه» است. اما فعالان بازار مشتاقانه منتظر تایید تقاطع صعودی اندیکاتور MACD در تایم فریم ماهانه هستند. آیا در آینده باید منتظر یک موج صعودی از بیت کوین باشیم؟

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین پیش از بسته شدن کندل هفتگی، نوسانات خود را بیش از همیشه کاهش داده است، اما معامله‌گران به یک سیگنال بلندمدت صعودی چشم دوخته‌اند.

آخر هفته بیت کوین بی‌رمق‌تر از همیشه

قیمت بیت کوین آخر هفته خود را در یک منطقه محدود گذراند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، شرایط در طول هفته با وجود انبوهی از داده‌های کلان اقتصادی، آرام باقی ماند که باعث شد برخی تصور کنند سقوط بعدی در راه است.

این در حالی است که تنها چند ساعت به بسته شدن کندل ماهانه بیت کوین باقی مانده است، اما هنوز هیچ نشانه‌ای از بازگشت نوسانات وجود ندارد.

با این حال، حساب توییتری رکت کپیتال (Rect Capital) در توییتی اظهار داشت:

BTC ثبات قیمت قابل توجهی را در حدود ۲۹٬۲۵۰ دلار در بیشتر ایام هفته از خود نشان داد.

وی در توییت دیگری با اشاره به یک سطح حمایتی، به احتمال صعود بیت کوین اشاره کرد:

BTC در حال آزمایش مجدد خط سیاه رنگ (۲۹٬۲۵۵ دلار) به عنوان حمایت است. بسته شدن کندل ماهانه بیت کوین بالای این خط سیاه، تایید می‌کند که آزمایش مجدد این حمایت موفقیت‌آمیز بوده و با این کار، عبور از ۲۹٬۲۵۰ دلار محقق شده است. بسته شدن کندل ماهانه بالای این سطح حمایتی باعث می‌شود بیت کوین روند صعودی خود را حداقل تا حدود ۳۳٬۰۰۰ الی ۳۵٬۰۰۰ دلار ادامه دهد.

توییت رکت کپیتال
حمایت ۲۹٬۲۵۵ دلار برای بیت کوین در تایم فریم ماهانه؛ منبع: توییتر رکت کپیتال

اندیکاتور MACD در آستانه صدور سیگنال صعود

موضوع مورد توجه در مورد صعود بیت کوین، احتمال تشکیل تلاقی صعودی در شاخص میانگین متحرک همگرایی/واگرایی بیت کوین (MACD) در تایم فریم ماهانه است.

از نظر ناظران مختلف بازار در تایم فریم ماهانه، این تقاطع صعودی تنها چند اینچ با تایید فاصله دارد و اگر الگوهای تاریخی تکرار شوند، در آینده می‌توانیم منتظر صعود بیت کوین باشیم.

توییت درباره تقاطع مکدی بیت کوین
منبع: توییتر

منبع معاملاتی استاک مانی لیزاردز (Stockmoney Lizards) نیز در توییتی در مورد پیامدهای مثبت این تقاطع صعودی ابراز امیدواری کرد، اما با این وجود اذعان داشت ظاهر آن «به این معنی نیست که بیت کوین در حال حاضر از حالت اصلاح قیمت تابستانی خود خارج شده است».

تقاطع مکدی در بازه‌های زمانی مختلف
تقاطع مکدی در بازه‌های زمانی مختلف در نمودار بیت کوین؛ منبع: توییتر استاک مانی لیزاردز

در نموداری که در این توییت منتشر شده، تقاطع ماهانه MACD را از اواخر سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که از آماده‌شدن بیت کوین برای صعود خبر می‌داد؛ دو سال بعد، بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ سیکل گذشته خود یعنی ۲۰٬۰۰۰ دلار رسید.

در حالی که تقاطع MACD در تایم فریم‌های پایین‌تر می‌تواند یک نشانه و آلارم کاذب باشد، یک تقاطع در تایم فریم هفتگی در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) باعث شد که بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ فعلی (۶۹٬۰۰۰) در نوامبر همان سال حرکت کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا