اخبار آلتکوین

80 درصد چین لینک در اختیار 125 کیف پول برتر است

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Glassnode، بیش از ۸۰٪ از توکن‌های LINK در ۱۲۵ کیف پول نگهداری می‌شوند. بر اساس این آمار حجم عظیمی از این توکن‌ها در اختیار ۱٪ از هولدرهای LINK قرار دارد.

طبق این تحقیقات میزان ۸۱٪ از توکن‌های در گردش LINK نه تنها در قراردادهای هوشمند صرافی‌ها قرار ندارند بلکه تنها در ۱۲۵ کیف پول شخصی نگهداری می‌شوند. در دو سال گذشته میزان توکن هولد شده توسط نهنگ‌ها به طور پیوسته افزایش یافته است.

با در نظر گرفتن توکن‌های موجود در صرافی‌ها و قراردادهای هوشمند که در تحقیقات  Glassnode نیامده بود، توزیع توکن‌های چین لینک به شدت متمرکز است. آمار وبسایت Etherscan نشان می‌دهد که ۸۲.۷٪ از توکن‌های LINK در ۱۰۰ کیف پول قرار دارند، که این تعداد حدود ۰.۰۳ درصد از تمام هولدرهای LINK (به تعداد ۳۵۱,۵۰۷ آدرس‌) است.

هولدرهای LINK

با این حال Glassnode تخمین زده است که ۱۲۵۰۰ آدرس از این تعداد فعال هستند که با این حساب ۸۳٪ از توکن‌های توزیع‌شده در ۰.۸٪ از والت‌های فعال قرار دارند.

به نظر می‌رسد نهنگ‌های چین لینک از ماه جولای ۲۰۱۹ (تیر ۹۸) به ذخیره کردن این دارایی سرعت بخشیده‌اند. در ۱۸ ماه گذشته میزان توکن LINK هولد شده توسط ۱٪ والت برتر از ۵۳٪ کل توکن‌های توزیع شده به ۸۱٪ افزایش یافته است.

توییت glassnode درباره هولدرهای LINK

این توزیع ممکن است ناعادلانه به نظر بیاید اما همین نحوه توزیع در میان سایر ارزهای دیجیتال نیز برقرار است. این آمار برای بیت کوین، اولین ارز دیجیتال شناخته شده نیز وجود دارد. تعداد ۲۵۰۰ آدرس از کل شبکه بیت کوین حدود ۴۳٪ از BTC در گردش را در اختیار دارند.

توزیع اتریوم نیز تقریبا به همین شکل است. صد آدرس برتر میزان ۳۵٪ از اتر در گردش را در اختیار دارند.

علی‌رغم اینکه چین لینک در ماه جاری با افزایش قیمت توانست سقف ثبت شده خود را جابجا کند، نهنگ‌ها به خرید توکن LINK ادامه دادند. لایزل آیشهولز استراتژیست Glassnode میگوید که احساسات گاوی در بین تریدرهای قدیمی چین لینک همچنان پرقدرت باقی مانده است.

 با وجود افزایش عرضه این توکن، تمرکز خرید پیوسته ( توسط صد آدرس برتر) نشان می‌دهد که هولدرهای LINK هنوز در روند گاوی قرار دارند و به خرید بیشتر ادامه می‌دهند

با وجود اینکه تیم چین لینک در صد روز گذشته ۵۲ میلیون توکن LINK را از کیف اختصاصی خود جابجا کرده‌اند و به فروش گذاشتند، نهنگ‌ها به خرید بیشتر این توکن ادامه می‎دهند. چین لینک که خود را به عنوان پرمخاطب‌ترین شبکه اوراکل سال ۲۰۲۰ معرفی می‌کند، با گوگل غول صنعت تکنولوژی و تزوس رقیب اتریوم همکاری می‌کند.

LINK در روز ۱۸ ژانویه (۲۹ دی) با پشت سر گذاشتن بیت کوین کش به جایگاه هشتم در لیست برترین ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار رسید. Link در لحظه نگارش این خبر با قیمت ۲۲.۵۵ دلار در جایگاه نهم قرار دارد.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا