اخبار بیت کوین

فشار فروش طلبکاران صرافی Mt. Gox قیمت بیت کوین را تا کجا کاهش می‌دهد؟

طبق محاسبات تحلیلگر معروف، الکس کروگر (Alex Kruger)، با در نظر گرفتن طرح بازپرداخت بدهی‌های صرافی منحل شده Mt. Gox، قیمت بیت کوین می تواند حداکثر ۱۰.۵٪ از قیمت فعلی سقوط کند و به ۴۷,۰۰۰ تا ۴۸,۰۰۰ دلار برسد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، صرافی منحل شده Mt. Gox فرآیند بازپرداخت بدهی خود به طلبکارانی که مدت‌هاست انتظارش را می‌کشیدند، شروع کرده است. بازپرداخت این بدهی‌ها به شکل بیت کوین و بیت کوین کش انجام می‌شود. پرداخت بدهی ۹ میلیارد دلاری صرافی Mt. Gox، تا الان هم باعث نگرانی در سراسر بازار کریپتو شده و باعث شد که قیمت بیت کوین در روز دوشنبه تا ۵۳,۵۰۰ دلار کاهش یابد. علاوه بر این، فروش بیت کوین توسط دولت آلمان نیز باعث بروز مشکلات بیشتری شده است.

آیا بیت کوین می‌تواند فشار فروش ناشی از بازپرداخت بدهی صرافی Mt. Gox را جذب کند؟

در حالی که بازار نگران فروش بیت کوین توسط طلبکاران صرافی Mt. Gox است، بیایید نگاهی به سناریوی احتمالی این فروش بیندازیم.

الکس کروگر، تحلیلگر معروف بازار، توضیح داده است که اگر طلبکاران صرافی منحل شده Mt. Gox، بیت کوین‌های خود را نقد کنند، از منظر کلان چه اتفاقی می‌افتد. طبق گفته کروگر، صرافی Mt. Gox در مجموع ۱۴۱,۰۰۰ بیت کوین برای توزیع دارد که از این تعداد، ۹۵,۰۰۰ بیت کوین ظرف ۹۰ روز آینده برای طلبکارانی که توزیع زودهنگام همراه با ۱۰٪ کاهش مبلغ را انتخاب کرده‌اند، آزاد می‌شود. کروگر این ۹۰,۰۰۰ بیت کوین را به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌کند:

  • ۲۰,۰۰۰ بیت کوین به صندوق‌های اعتباری
  • ۱۰,۰۰۰ بیت کوین به یک صرافی در نیوزلند که در حال حاضر در مرحله ورشکستگی است. این بدان معنی است که این بخش به بازار عرضه نخواهد شد.
  • ۶۵,۰۰۰ بیت کوین به طلبکاران فردی

بر این اساس، کروگر چند فرضیه را در مورد تاثیر این فروش‌ها در بازار مطرح کرده است. این تحلیلگر پیش‌بینی می‌کند که تنها ۳۰٪ از ۸۵٬۰۰۰ بیت کوین موجود در بازار برای فروش یعنی ۲۵٬۰۰۰ بیت کوین در دسترس خواهد بود.

او همچنین معتقد است که طلبکاران این صرافی به جای اینکه این ۳۰٪ را در طی یک بازه زمانی بفروشند، آن‌‌ها را در یک تک معامله به بازار عرضه می‌کنند. علاوه بر این، فرضیه او این است که دولت آلمان احتمالا بیت کوین‌های باقی مانده خود را که ۲۳,۷۰۰ عدد است در یک تراکنش بفروشد.

بر این اساس، کروگر محاسبه کرده که ممکن است قیمت بیت کوین حداکثر ۱۰.۵٪ از قیمت فعلی پایین‌تر بیاید. بنابراین، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت بیت کوین را در محدوده ۴۷,۰۰۰ تا ۴۸,۰۰۰ دلار مشاهده کنیم.

بیت کوین پس از سقوط به قیمت ۵۳,۵۰۰ دلار، بهبود قیمتی مناسبی را تجربه کرده است و در زمان نگارش این مطلب با ۳.۴٪ افزایش قیمت، در ۵۷,۳۳۰ دلار معامله می‌شود. این بازگشت قیمت نشان می‌دهد فشار فروش روی بیت کوین در کوتاه مدت موقتا کاهش یافته است.

از سوی دیگر، با توجه به جریان ورودی نقدینگی به ETFهای بیت کوین در طی اصلاحات اخیر، می‌توان گفت که این ETFها همچنان شاهد تقاضای قوی بوده‌اند.

از طريق
کوین گیپ
منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا