کیف پولویدیو

آموزش استفاده از قابلیت چند امضایی (Multisig) در کیف پول BitPay + ویدیو

وقتی می‌خواهید با استفاده از کیف پول خود مقداری ارز انتقال دهید، تراکنشی ایجاد شده و امضا می‌شود. با امضا کردن این تراکنش شما درواقع به طور دیجیتال می‌گویید که من صاحب این پول هستم، کلید خصوصی برای مدیریت کردن آن را دارم و این تراکنش را تائید می‌کنم. کیف پول‌های مخصوص ارزهای دیجیتال به طور پایه‌ای نیاز به یک امضا برای تائید تراکنش دارند. امروزه تعدادی از کیف پول‌ها با اضافه کردن قابلیت جدیدی به نام Multisig (چند امضایی یا Multi Signature)، این امکان را فراهم کرده‌اند که انجام هر تراکنش به امضای بیش از یک نفر نیاز داشته باشد. این ویژگی باعث افزایش امنیت دارایی شما در دنیای ارزهای دیجیتال می‌شود. به همین خاطر، فعالیت حرفه‌ای در دنیای کریپتو نیازمند یادگیری و تسلط به چنین قابلیت‌هایی است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

 

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

امکانات کیف پول Multisig

کیف پول‌های Multisig این امکان را فراهم می‌کنند که تمام Copayerها (افرادی که در کیف پول سهیم هستند)، بتوانند تراکنش‌ها و دارایی موجود در کیف پول را ببینند. کیف پول‌های دارای قابلیت Multisig همچین این امکان را فراهم می‌کنند که هر کدام از افرادی که کیف پول با آنها به اشتراک گذاشته شده، صاحب یک سری عبارت بازیابی مخصوص به خود باشند. البته باید این نکته را در نظر داشت که در صورت گم شدن رمز عبور و عبارات بازیابی یکی از اعضای کیف پول که صاحب امضا هستند، شما قادر نخواهید بود تراکنشی انجام بدهید.

افزایش امنیت با Multisig

این مسئله باز هم به ما یادآوری می‌کند که نگهداری از رمز عبور و عبارات بازیابی در دنیای ارزهای دیجیتال از چه اهمیت زیادی برخوردار است. پس به خاطر داشته باشید که باید رمز عبور و عبارات بازیابی خود را در محلی امن نگهداری کنید.در این ویدئوی آموزشی، قابلیت Multisig در کیف پول BitPay آموزش داده شده است.

نحوه ساخت کیف پول BitPay قبلا در سایت میهن بلاک چین آموزش داده شده که با مشاهده آن می‌توانید با قابلیت‌های این کیف پول و نحوه ساخت آن آشنا شوید.

مثال هایی از کاربرد قابلیت چند امضایی در دنیای واقعی

فرض کنید زمان چند سال جلو رفته و دیگر خبری از پول کاغذی و کارت اعتباری و بانک نیست. شما تبدیل به والدی شده‌اید که باید با ارزهای دیجیتال پول تو جیبی فرزندانتان را در اختیارشان بگذارید. شما کیف پولی مخصوص اعضای خانواده ایجاد می‌کنید و به قابلیتی نیاز دارید که بچه‌ها فقط با تائید والدین بتوانند پول برداشت کنند. اینجاست که قابلیت Multisig کیف پولهای دیجیتال به کارتان می‌آید! با ایجاد یک کیف پول چند امضایی، فرزندانتان فقط با تائید و امضای دیجیتال شما قادر به برداشت پول خواهند بود و پیشرفت تکنولوژی یک بار دیگر زندگی را راحت می‌کند!

و به طور کلی، فعالیت‌هایی که نیاز به تائید چند نفر دارند می‌توانند با استفاده از این قابلیت امنیت خود را بالا ببرند.

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا