متوسط میهن پادکست

میهن پادکست – با سید (Seed) یا عبارت بازیابی بیشتر آشنا شوید!

در میهن پادکست کیف پول، اشاره کوچکی به عبارت سید (Seed) یا عبارت بازیابی داشتیم و در این سری میهن پادکست قصد داریم به طور گویا و روان به شما سید یا عبارت بازیابی را توضیح دهیم و از اهمیت آن به شما بگوییم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

سید یا عبارت بازیابی سری کلمات مختلف و تصادفی هستند که از ۱۲ یا ۲۴ کلمه تشکیل شده‌اند. این عبارت در واقع کلید اصلی شما برای دستیابی به کیف پول و کوین های خود است. سید کیف پول در واقع به این دلیل در اختیار شما قرار داده میشود که اگر روزی تلفن همراه یا کامپیوتر شما خراب شد و شما دسترسی به کیف پول خود نداشتید، با استفاده از عبارت بازیابی یا همان سید بتوانید از هر سیستمی به کیف پول خود دست پیدا کنید.

از آنجایی که با داشتن عبارت بازیابی به راحتی می توان به کیف پول دسترسی داشت، این عبارت از لحاظ امنیتی بسیار مهم است؛ زیرا هر شخصی که به این عبارت دسترسی داشته باشد به راحتی می تواند به کوین های شما دست پیدا کند. برای حفظ این عبارت پیشنهاد می شود که آن را روی کاغذ نوشته و در جای امن قرار دهید. زیرا اگر شما کیف پول خود را بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود داشته باشید و سید را هم بر روی همان دستگاه ذخیره کنید با هک شدن دستگاه یا گوشی همراه به راحتی کوین های شما از دستتان خارج می شوند.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا