اخبار بلاکچیناخبار عمومی

سرمایه‌گذاری ناسا بر روی توسعه‌ی سفینه‌ی فضایی خودگردان بلاکچینی

ناسا بر روی توسعه‌ی سفینه‌ی فضایی خودگردانی که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کند، سرمایه‌گذاری کرد .

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

جین وی کاکسیس، استادیار مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه آکرن، اوهایو، ۳۳۰ هزار دلار در راستای تحقیقاتش از ناسا دریافت کرد. وی قصد دارد با استفاده از کاربرد اتریوم که از فناوری بلاکچین بهره می‌برد، سیستم محاسباتی ایمنی برای استفاده در فضا بوجود آورد.

وی در مورد این پروژه گفت:

در این پروژه، از فناوری بلاک چین اتریوم برای توسعه‌ی شبکه‌ای غیر متمرکز، ایمن و دارای زیرساخت‌های محاسباتی برای اکتشاف فضا استفاده می‌شود… امیدوارم که بتوانیم این فناوری که باعث تشخیص و دوری از تهدیدات محیطی  و همچنین تکمیل چندین وظیفه به صورت خودکار می‌شود را توسعه دهیم. بنده افتخار میکنم که ناسا کار من را به رسمیت شناخت و از چالش پیش رو بسیار هیجان زده هستم.

nasa

طبق گزارشات این سیستم برای ساخت سفینه‌ی فضایی از قراردادهای هوشمند بهره می‌برد و باعث می‌شود سفینه‌ی فضایی مستقلا فکر کند و قابلیت شناسایی و از بین بردن موانع شناور را داشته باشد. کاکسیس امیدوار است که با چنین فناوری، سفینه‌ها‌ی فضایی بتوانند وظایف بیشتری را انجام دهند، اطلاعات بیشتری ارائه دهند و با پیش‌بینی تهدیدات محیطی، برای دانشمندان زمان بیشتری برای تحلیل اطلاعات فراهم آورند.

دانشگاه آکرن زمان دقیقی برای فرستادن این پروژه به فضا منتشر نکرده است. با این حال، توماس کاکپورا، مدیر برنامه‌های پیشرفته ارتباطات در مرکز تحقیقات گلن ناسا، بیان کرد، این اولین بار است که این مرکز کاربرد بلاکچین را در زمینه‌ی ارتباطات فضایی و ناوبری می‌سنجد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا