اخبار عمومی

بلومبرگ: بازار بورس نزدک، خدمات حضانتی رمزارزها را از اواسط ۲۰۲۳ ارائه می‌کند

یکی از مقامات بورس نزدک اعلام کرد این بازار به دنبال راه‌اندازی پلتفرمی برای ارائه خدمات حضانت ارزهای دیجیتال تا پایان سه‌ماهه دوم سال جاری است. در حال حاضر، شرکت فیدیلیتی و بانک ملون نیویورک دیگر غول‌های مالی هستند که این دسته از خدمات را ارائه می‌دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کریپتوپوتیتو، ایرا اورباخ (Ira Auerbach)، معاون ارشد و رییس بخش دارایی‌های دیجیتال بورس نزدک در مصاحبه‌ای اعلام کرد این بازار در ماه‌های آینده به دنبال اخذ کلیه تاییدیه‌های لازم برای ارائه خدمات حضانت رمزارزها خواهد رفت و در صورتی که همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، ارائه این دسته از خدمات تا اواسط سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

در حال حاضر، بانک ملون نیویورک و شرکت فیدیلیتی خدمات حضانت از ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهند. فیدیلیتی در ماه جاری به منظور برطرف کردن خلل ایجاد شده به دنبال ورشکستگی بانک‌هایی مانند سیلورگیت، ارائه خدمات خرید، فروش و حضانت از رمزارزها را آغاز کرد. بانک ملون نیز اواخر سال گذشته خدمات حضانت از دارایی‌های دیجیتال را برای مشتریان خود راه‌اندازی کرد و از آن زمان، بی سر و صدا در حال توسعه بخش دارایی‌های دیجیتال خود است.

همانطور که گزارش دادیم، بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان نیز در ماه جاری به بازار رمزارزها وارد شد و اعلام کرد به دنبال ارائه خدمات مربوط به توکنیزه کردن سهام است. لری فینک (Larry Fink)، مدیرعامل بلک راک در نامه سالانه خود به سهام‌داران این شرکت از پتانسیل صنعت رمزارزها و دارایی‌های دیجیتال خبر داد و گفت:

ما در بلک راک به کاوش در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال، به ویژه حوزه‌های مرتبط با مشتریانمان از جمله بلاکچین‌های دارای مجوز و توکن‌سازی سهام و اوراق قرضه ادامه می‌دهیم. در حالی که این صنعت در حال رشد و بلوغ است، خطرات مختلفی وجود دارد و به وضوح نیاز به قانون‌گذاری احساس می‌شود. شرکت بلک راک به ارائه بهترین خدمات متعهد است و قصد داریم همان استانداردها و کنترل‌هایی که برای سایر دارایی‌های خود اعمال می‌کنیم، برای دارایی‌های دیجیتال به کار گیریم.

حضانت از دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم گام مهمی برای نزدک در دنیای کریپتو محسوب می‌شود، با این حال، این نخستین بار نیست که این بازار به صنعت رمزارزها وارد می‌شود. بازار بورس نزدک در سپتامبر (شهریور) سال گذشته بخشی با نام «Nasdaq Digital Assets» برای کمک به سازمان‌هایی که به دنبال تعامل با دنیای رمزارزها هستند راه‌اندازی کرد.

تال کوهن (Tal Cohen)، معاون اجرایی بورس نزدک خاطرنشان کرد این سازمان‌ها تمایل زیادی به بازار رمزارزها نشان داده‌اند و معتقدند نزدک فرصت خوبی را برای تسریع پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال و رشد پایدار آنها ایجاد می‌کند.

آدنا فریدمن (Adena Friedman) رییس و مدیر ارشد بورس نزدک در این رابطه گفت:

فناوری که زیربنای اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال است پتانسیل تغییر بازارها را در درازمدت دارد. برای ارائه این فرصت، تمرکز ما بر فراهم کردن راهکارهای سازمانی است که نقدینگی، یکپارچگی و شفافیت بیشتری را برای حمایت از تکامل این صنعت به ارمغان می‌آورد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا