اخبار عمومی

بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان به دنبال توکنیزه کردن سهام است

لری فینک (Larry Fink)، مدیرعامل بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان در نامه سالانه خود به سرمایه‌گذاران این شرکت که در تاریخ ۱۷ مارس (۲۶ اسفند) منتشر شد، در رابطه با تحولات هیجان‌انگیزی که در فضای دارایی‌های دیجیتال اتفاق می‌افتد صحبت کرد. به گفته فینک، در حالی که بیت کوین در سال گذشته توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است، تحولاتی فراتر از تیتر رسانه‌ها در حال رخ دادن است.

به گزارش فین‌بولد و به گفته فینک، در حال حاضر در بسیاری از بازارهای نوظهور مانند هند، برزیل و بخش‌هایی از آفریقا، پیشرفت‌های چشمگیری در پرداخت‌‌های دیجیتال وجود دارد که باعث کاهش هزینه‌ها و بهبود مشارکت سرمایه‌گذاران می‌شود. با این حال، مدیرعامل بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان معتقد است آمریکا از نظر این نوآوری‌ها کمی عقب است و در نتیجه هزینه‌های مربوط به عملیات پرداختی بالاتر است.

فینک در این رابطه گفت:

در بسیاری از بازارهای نوظهور مانند هند، برزیل و بخش‌هایی در آفریقا، ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در پرداخت‌های دیجیتال، کاهش هزینه‌ها و پیشبرد مشارکت مالی هستیم. در مقابل، بسیاری از بازارهای توسعه‌یافته از جمله آمریکا، در نوآوری عقب مانده و هزینه پرداختی بسیار بالاتر است.

توکنیزه کردن کلاس‌های دارایی مختلف

فینک همچنین در نامه خود در رابطه با پتانسیل توکنیزه کردن کلاس‌های مختلف دارایی که می‌تواند به افزایش کارایی در بازارهای مالی، کوتاه‌شدن زنجیره ارزش، کاهش هزینه‌ها و بهبود دسترسی سرمایه‌گذاران منجر شود صحبت کرد.

به گفته فینک، توکنیزه کردن دارایی‌ها به انقلابی در صنعت مدیریت دارایی منجر خواهد شد و کاربردهای هیجان‌انگیزی را در فضای دارایی‌های دیجیتال ایجاد خواهد کرد. وی همچنین اعلام کرد شرکت بلک راک در حال بررسی «توکنیزه کردن سهام» است.

وی افزود:

ما در بلک راک به کاوش در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال، به ویژه حوزه‌های مرتبط با مشتریانمان از جمله بلاکچین‌های دارای مجوز و توکن‌سازی سهام و اوراق قرضه ادامه می‌دهیم.

علاوه بر این، مدیرعامل بلک راک خاطرنشان کرد درحالی که به دلیل ریسک و خطر بالا، نیاز به قانون‌گذاری در بازار رمزارزها وجود دارد، این شرکت نسبت به پتانسیل دارایی‌های دیجیتال خوش‌بین است.

به عقیده بزرگترین شرکت مدیریت دارایی‌ جهان، صنعت ارزهای دیجیتال در حال بلوغ است و پتانسیل عملیاتی فناوری‌های زیربنایی آن به ارائه فرصت‌های هیجان‌انگیز ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا