اخبار خارجی

جزییات جدید نقشه راه آیوتا؛ تمرکز بر حریم خصوصی و مقیاس پذیری

آخرین روزهای سال معمولا برای ایجاد تعهدات معنادار استفاده می‌شود. بنیاد آیوتا (IOTA)، تیمی که برای ترکیب بلاک چین با اینترنت اشیا (IoT) شناخته می‌شود، شعار و نیت سال جدید خود را بیان کرده است.

فناوری برای استفاده واقعی

اول از همه، بنیاد آیوتا در صدد به روزرسانی فناوری کنونی آیوتا است تا بتواند از تقاضای کاربردهای واقعی پشتیبانی کند. در بین راهکارهای روبه‌رشد این بنیاد، فناوری همتاسازی خودکار (Autopeering) قرار دارد. این فناوری به نود امکان می‌دهد تا به جای جستجوی دستی توسط کاربر به منظور یافتن مناسب ترین همتا، به طور خودکار به نزدیک ترین همتا متصل شود.

به منظور پرداختن به چالش های غیرمتمرکزسازی، آیوتا کلاینت های نرم افزاری نود خود که با زبان برنامه نویسی راست (Rust) نوشته شده اند را بازنگری خواهد کرد. سبک ترین نسخه کلاینت ها به اسم بی (Bee) تا ماه آوریل ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد و به کاربرانی که منابع محدود در اختیار دارند امکان خواهد داد تا در شبکه آیوتا شرکت کنند.

مسائل حریم خصوصی توسط راهکار پیام‌رسانی دارای مجوز پنهان (MAM) برطرف خواهد شد. این راهکار به انواع دستگاه ها امکان خواهد داد تا جریان های اطلاعات رمزنگاری شده را انتشار دهند و به آنها دسترسی داشته باشند. این ویژگی بر بستر ۶ زبان برنامه نویسی عرضه خواهد شد.

پذیرش کاربران نهایی

آیوتا هم چنین در صدد به روزرسانی کیف پول خود به اسم ترینیتی (Trinity) است. علاوه بر این، نسخه سبکی از کیف پول آیوتا به اسم اسپارک (Spark) به عنوان راهکار تحت وب ساده ای برای کیف پول های دارای مقدار کوین اندک عرضه خواهد شد.

به دنبال روند تحقیق و توسعه مدیریت هویت در عرصه بلاک چین، این تیم نیز راهکار هویتی جدیدی عرضه خواهد کرد. پروتکل هویت یکپارچه (Unified Identity Protocol)، استاندارد پیشرفته ای را پیاده سازی خواهد کرد که تعیین هویت افراد، سازمان ها و اشیا را امکان پذیر خواهد ساخت.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا