کیف پول

قوانین جدید احراز هویت (KYC) کیف پول تلگرام

کیف پول تلگرام (Telegram Wallet)، یک ربات کیف پول ارز دیجیتال شخص ثالث، قوانین سختگیرانه احراز هویت (KYC) را معرفی کرده همچنین ارائه‌دهنده خدمات خود را تغییر داده است. این موضوع واکنش‌های متفاوتی را در میان کاربران در مورد حفظ حریم خصوصی، امنیت و آینده این پلتفرم برانگیخته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، از ۳ ژوئن (۱۴ خرداد)، کاربران باید نام، شماره تلفن و تاریخ تولد خود را برای همه ویژگی‌های پیش‌فرض، به استثنای برداشت‌ها، در اختیار کیف پول تلگرام بگذارند. این در حالی است که قبل از این آپدیت، برای استفاده از نسخه پیشفرض این کیف پول نیازی به احراز هویت نبود.

۳ سطح احراز هویت کیف پول تلگرام

این سیستم جدید سه سطح را برای احراز هویت معرفی کرده است. سطح پایه (Basic) که کاربران ملزم به ارائه اطلاعات شخصی هستند اما نیازی به ارائه مدارک شناسایی ندارد، تراکنش‌های ورودی را به ۳٬۵۰۰ یورو در روز و ۳۵٬۰۰۰ یورو در ماه محدود می‌کند. سطح متوسط (Extended) که نیاز به کارت شناسایی ملی دارد، سقف محدودیت‌ها را به ۱۰۰٬۰۰۰ یورو در روز و ۱ میلیون یورو در ماه افزایش می‌دهد. برای سطح پیشرفته (Advanced)، کاربران باید آدرس محل سکونت خود را ارائه کنند تا محدودیت‌های انتقال را از میان بردارند. این محدودیت‌ها ممکن است بر اساس نرخ ارز محلی هر کشور متفاوت باشد.

سه سطح احراز هویت کیف پول تلگرام - منبع: کوین تلگراف
سه سطح احراز هویت کیف پول تلگرام – منبع: کوین تلگراف

محدودیت‌های قابل توجهی نیز برای خرید از طریق کارت بانکی و خریدهای همتا‌به‌همتا (Peer-to-Peer) اعمال میشود. این تغییرات در مورد TON Space، کیف پول فرعی , غیر امانی Wallet تلگرام اعمال نمی‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد تا مبادلات (سواپ) غیرمتمرکز و انتقال توکن‌های غیرقابل تعویض را انجام دهند.

تغییر ارائه‌دهنده خدمات کیف پول تلگرام

علاوه بر اطلاعیه مربوط به احراز هویت، کیف پول تلگرام اعلام کرد از تاریخ ۳۰ می (۱۰ خرداد)، ارائه‌دهنده خدمات خود را به WOT Global Solution تغییر خواهد داد. همه داده‌های کاربران از جمله نام، آدرس، شماره تلفن و داده‌های تراکنش به این ارائه دهنده جدید منتقل می‌شود. برای جلوگیری از انتقال داده‌ها به WOT Global، کاربران باید حساب‌های Wallet خود را تا ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت) حذف کرده باشند.

کیف پول تلگرام توسط یک ربات تلگرام شخص ثالث اداره می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتر و تون‌کوین (TON) را خریداری کنند.

کیف پول تلگرام از نظر طراحی به عنوان یک کیف پول حضانتی (امانی) عمل می کند؛ به این معنی که کاربران آن به طور مستقیم مالک دارایی‌های خود نیستند، بلکه نگهداری دارایی خود را به شخص ثالث واگذار می‌کنند. در نتیجه، این کیف پول می‌تواند تراکنش‌های کاربران خود را محدود کند.

واکنش‌ها به این تغییرات در جامعه کیف پول تلگرام متفاوت بوده است. برخی از کاربران نگرانی‌های خود را در مورد حفظ حریم خصوصی و متمرکزسازی ابراز کرده‌اند و نظراتی نشان می‌دهند که این حرکت می‌تواند منجر به از بین رفتن توکن اصلی این کیف پول، یعنی TON شود.

با این حال، برخی دیگر، الزامات سخت‌گیرانه‌تر KYC را گامی ضروری به سوی پذیرش انبوه و افزایش امنیت می‌دانند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا