اخبار بلاکچیناخبار عمومی

لایحه جدید سنا نیویورک؛ ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال برای ۳ سال

لایحه توقف فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال در نیویورک به مدت سه سال به کمیته حفاظت از منابع طبیعی ایالات متحده آمریکا ارجاع داده شده است. این لایحه با هدف کنترل میزان کربن منتشر شده ارائه شده است.

اگر لایحه جدید به تایید مجلس سنای آمریکا برسد، استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در نیویورک می‌بایست به مدت ۳ سال فعالیت‌های خود را متوقف کنند.

لایحه ۶۴۸۶ سنا نیویورک، توسط کوین.اس پارکر سناتور دموکرات و رییس کمیته انرژی و مخابرات ارائه شده است. با وجود آنکه دموکرات‌ها صندلی‌های کمتری در سنا در اختیار دارند، این لایحه باید ابتدا نظر سایر نمایندگان را به خود جلب کند.


استخراج یا ماینینگ چیست؟


این لایحه با هدف ایجاد یک مهلت قانونی برای فعالیت مراکز استخراج ارزهای دیجیتال و به خصوص کاهش اثرات محیطی ماینینگ رمزارز با استفاده از تجهیزات سوخت فسیلی مطرح شده است.

همچنین این لایحه به دنبال تنظیم قوانین نظارتی سختگیرانه‌تری نسبت به مراکز استخراج رمزارزها است. به عنوان مثال این مراکز می‌بایست بررسی‌های آثار زیست محیطی را انجام دهند و اگر با شرایط اقلیمی نیویورک مطابقت نداشته باشند، از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

این لایحه در سوم ماه می به کمیته حفاظت از محیط زیست ارجاع داده شده است تا طبق قوانین رهبری و حمایت از اقلیم نیویورک عمل کنند. در این لایحه آمده است:

هر یک تراکنش ارز دیجیتال به تنهایی به اندازه یک خانواده آمریکایی در ماه انرژی مصرف می‌کند. میزان تخمین زده شده مصرف انرژی در سطح جهانی معادل مصرف انرژی کشور سوئد است.

در ادامه آمده است:

آلایندگی گازهای گلخانه‌ای مرتبط با این فعالیت‌ها خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت که با قانون ایالات متحده در تناقض است.

چشم‌انداز محافظت از جامعه و رهبری اقلیم در سال ۲۰۱۹ به تصویب رسید. بر این اساس اهدافی همچون کاهش ۲۲ میلیون تن آلایندگی کربن و رسیدن به سطح ۷۰٪ انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ تعیین گردیده است.


ریگ ماینینگ چیست؟ معرفی بهترین ریگ های استخراج


استخراج ارز دیجیتال در نیویورک یکی از موضوعات داغ این روزهای آمریکا است. یکی از این اخبار احداث فارم استخراج بیت کوین در دریاچه سنکا است. گروه محافظان زیست محیطی دریاچه سنکا با این موضوع به مخالفت برخواستند و ابراز داشتند:

کومو (شهردار نیویورک) توانایی مدیریت تغییرات اقلیمی را ندارد و اجازه حمایت از گسترش استخراج بیت کوین در سنکا را نخواهد داشت.

یونه تیلور معاون این گروه اذعان داشت:

ما داریم در مورد سوزاندن سوخت‌های فسیلی بیشتری برای به دست آوردن یک پول تقلبی در بحبوحه تغییرات اقلیمی صحبت می‌کنیم. این کار دیوانگی است.

در سراسر دنیا اقداماتی برای قانون‌گذاری و نظارت بر استخراج ارز دیجیتال با هدف کنترل کربن منتشر شده صورت گرفته است. به خصوص در کشور چین که حدود ۶۵٪ از قدرت هش بیت کوین را در اختیار دارد.

مقامات پکن در ۲۷ آپریل یک هشدار فوری برای بررسی دیتاسنترهای دخیل در استخراج ارزهای دیجیتال ارسال کرده و در مورد اهداف برنامه تغییرات اقلیمی ۵ ساله این کشور ابراز نگرانی کردند.

منبع
cointelegraph

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا