مقالات عمومی

تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین ( از تاریخ 20 تا 25 مهر)

در سری تحلیل های اخبار از نگاه میهن بلاکچین قصد داریم اخبار مهم هفته را بررسی کرده و تاثیرات و تحلیل های مربوط به این اخبار را توسط کارشناسان میهن بلاکچین ارائه دهیم. توجه داشته باشید این تحلیل ها از قلم نویسندگان میهن بلاکچین است و از هیچ سایت و منبعی گرفته نشده است. در ادامه به تحلیل اخبار مهم هفته می پردازیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کوچ ماینرها از ایران به قزاقستان !

یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است تعلل در تصمیم‌گیری درباره رمز ارزها (بیت کوین) باعث شده فرصت نقش‌آفرینی در این عرصه از ایران گرفته شود و دیگر کشورهای منطقه در حال جذب استخراج‌کنندگان بیت کوین هستند.

تحلیل نویسنده:

ظاهرا مسائل قانون گذاری نه تنها به این افراد کمکی نکرده است بلکه ماینرها را فراری می دهد! نه به ماینرها اجازه فعالیت داده می شود و نه قرار است شرایط خوبی پس از تصویب قانون گذاری در انتطار ماینرها باشد. حال سوال اصلی این است که کدام انسان عاقلی تحت چنین شرایطی به فعالیت خود در کشور ادامه می دهد؟ این موضوع آنقدر کش دار شده است که دیگر از حوصله خارج است. گویا مسائل قانون گذاری تا پایان سال ۹۸ همچنان ادامه داشته باشند و تکلیف ماینرها مشخص نشود. در حال حاضر خیلی از ماینرها دستگاه های خود را خاموش نکرده اند و یا تصمیم به خروج از کشور دارند. صنعت ماینینگ مانند ادارات نیست که هر بار تعطیلی داشته باشد. تمام این وقفه ها ضرر است.

اقدام جدید نهنگ بیت کوین؛ انتقال بیت کوین به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار!

شبکه بیت کوین بار دیگر شاهد تراکنشی به ارزش چشمگیری بوده است. رصد تراکنش های اخیر، انتقال بیش از ۱۰۷،۸۴۸ بیت کوین به ارزش تقریبا ۹۰۰ میلیون دلار را در یک تراکنش نشان داده است.

تحلیل نویسنده:

اخیرا یکی از صرافی ها مبلغ زیادی بیت کوین را با کارمزد خیلی کم به کیف پول ناشناسی انتقال داده است. صرافی ها به دلیل داشتن بیت کوین های زیادی جز نهنگ های بزرگ بیت کوین محسوب می شوند و معمولا پیش از اینکه نقل و انتقالی را انجام دهند، به جامعه کریپتو در توییتر اعلام می کنند که قصد جابه جایی دارند تا نگرانی در خصوص این نقل و انتقالات شکل نگیرد و یا جو ترس بر بازار حکم نکند. اما اینبار بیت استمپ هیچ اطلاعاتی از انتقالات بیت کوین خود نداد و ابتدا گمان می رفت که یکی از نهنگ ها قصد هودل کردن بیت کوین را دارد و ممکن است قیمت بالا رود. نهنگ ها به دلیل حجم زیاد بیت کوینی که دارند به راحتی می توانند بازار را به سمت چرخه دلخواه خود به حرکت در بیاورند و روی بازار تاثیر بگذارند. نکته جالب این انتقالات این بود که بیش از ۱۰۷ هزار بیت کوین به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار انتقال یافت اما این انتقال کارمزد کمی به ارزش ۴ دلار به همراه داشت. بدون شک اگر این تراکنش در بانک های سنتی رخ می داد مبلغ کارمزد سنگینی را به همراه داشت اما دنیای ارزهای دیجیتال از این منظر جذاب است که دیگر شما نیازی به پرداخت کارمزدهای هنگفت به بانک ها نمی باشید و سیستم عادلانه ای در آن حکمفرماست.

خالق کاردانو: اگر بیت کوین شکست بخورد، صنعت کریپتو شرایط سختی خواهد داشت

چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم (ETH) و خالق کاردانو (ADA) معتقد است که اگر بیت کوین (BTC) شکست بخورد، کل صنعت کریپتو با شکست مواجه خواهد شد.

تحلیل نویسنده:

بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده می باشد و باعث شکل گیری این صنعت شده است به همین دلیل به عنوان مهم ترین کوین این حوزه شناخته شده می باشد. اما این ارز دیجیتال برتر از منظرهای دیگری نیز حائز اهمیت است. بیت کوین به دلیل قدمت، شناخت و ارزشی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. ارزهای زیادی در این حوزه عرضه شدند تا بتوانند برتر و بهتر از بیت کوین باشند اما هنوز هیچ ارزی به مقبولیت بیت کوین نرسیده است و به نظر می رسد این امر، کار دشواری باشد. ۱۰ سال از عرضه بیت کوین گذشته است و افراد زیادی تا به امروز در مورد بیت کوین شنیده اند، اما دیگر کوین ها آنقدر شناخته شده نیستند. ارزش بازار بیت کوین عامل بعدی است که اهمیت این کوین را پر رنگ تر می کند. در حال حاضر سرمایه زیادی بر روی بیت کوین خوابیده است و افراد زیادی بر روی این کوین سرمایه گذاری کرده اند. حتی وجود باگ کوچکی می تواند منجر به ایجاد ترس در جامعه و نابودی بیت کوین شود. حال تصور کنیم اگر بیت کوین به هر دلیلی نابود شود چه اتفاقی برای صنعت کریپتوکارنسی می افتد؟ اعتماد به این حوزه از بین می رود و ترسی که حاکم می شود باعث می شود سرمایه ها از سایر آلتکوین ها خارج شود. بسیاری از کوین های با ارزش بازار کم خیلی زود نابود می شوند. آلتکوین های برتر نیز با حجم عظیمی از فروش بیش از حد مواجه می شود و ناخودآگاه ارزش سایر ارزهای دیجیتال نیز به شدت کاهش پیدا می کند.

بیت کوین نه تنها به دلیل قیمت و سلطه ای که بر بازار دارد، بلکه به دلیل محبوبیت و مقبولیت بیشتر نسبت به سایر ارزها از اهمیت زیادی برخوردار است و به نظر می رسد اگر این کوین با شکست مواجه شود باید با دنیای ارزهای رمزنگاری شده تا مدت ها خداحافظی کرد و منتظر ساتوشی ناکاموتو و بیت کوینی دیگر بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا