اخبار خارجی

حضور غول کفش های ورزشی در کریپتو؛ نایکی (Nike) توکنی بر بستر اتریوم صادر می کند

نایکی غول تولیدکننده کفش های ورزشی، پتنت (Patent) کفش هایی را ثبت کرده است که به صورت توکن های غیرقابل انتقالی به اسم کریپتوکیک (CryptoKick) توکنی شده اند.

این ثبت اختراع، ارز دیجیتالی برای کفش های ورزشی و نحوه استفاده از آن را توضیح می‌دهد. یکی از نسخه های این فناوری که در اسناد به آن اشاره شده است، یک توکن ERC721 یا ERC1155 اتریوم مورد استفاده برای تایید و تراکنش کفش های ورزشی است.

ورود کفش ها به بلاک چین

این توکن با خرید کفش فیزیکی و ارتباط کد شناسایی ۱۰ رقمی کفش با کد شناسایی خریدار به دست می‌آید. ظاهراً این سیستم در صدد ارائه روشی برای اطمینان از اصالت کالاها است، به طوری که در این پتنت بیان شده است:

خریداران فعلی و آینده ممکن است به خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق دفترکل های بلاک‌چین بر بستر سیستم های غیرمتمرکز اقدام کنند. برای مثال، ممکن است کاربری یک جفت کفش از فروشنده معتبری بخرد که سوابق معتبری برای فروش کفش های ورزشی ارائه می‌دهد. پس از دریافت کفش، کاربر می‌تواند UPC جعبه کفش را در برنامه مخصوص گوشی های هوشمند اسکن کند.

نکته جالب این است که نایکی نیز بیان کرده است که ایجاد توکن می‌تواند مرتبط با فروش کفش شود. این امر، بررسی تعداد کفش های باقی مانده در بازار را امکان پذیر می‌سازد. در توضیحات این پتنت آمده است:

هنگامی که مشتری، یک جفت کفش اصل می‌خرد، تصویری دیجیتالی از کفش و مختص به مشتری ایجاد می‌شود که شامل یک توکن رمزنگاری است. کفش دیجیتالی و توکن رمزنگاری در مجموع بیانگر کیرپتوکیک می‌باشد.

هنگامی که کفش فروخته می‌شود، مالکیت توکن دیجیتال همراه با محصول فیزیکی انتقال می‌یابد. این توکن ها در برنامه مخصوصی مدیریت خواهد شد و به ارتقای این برند کمک خواهد کرد.

نایکی پرورش کفش در بلاک چین را امکان پذیر می‌سازد

این پتنت هم چنین ایده‌هایی را از گربه های کلکسیونی محبوب بلاک چین یعنی کریپتوکیتی ها الهام گرفته است. به طور دقیق تر، در این پتنت عنوان شده است که می‌توان کفش را پرورش داد:

خریدار با استفاده از ارزهای دیجیتال می‌تواند به طور ایمن به معامله یا فروش کفش های فیزیکی و کفش دیجیتال، ذخیره کفش دیجیتال در کیف پول ارز دیجیتال یا سایر صندوق های دیجیتال بلاک چین، ترکیب یا پرورش کفش های دیجیتال با یکدیگر برای ایجاد (بچه کفش ها) و بر اساس قوانین ساخت و تولید کفش به ساخت کفش های پرورش داده شده بپردازد.

با بالغ تر شدن بلاک چین و حضور بیشتر شرکت های بزرگ در این فناوری، سرعت توسعه این صنعت افزایش یافته است. در عین حال، متخصصان هشدار داده اند که بلاک چین، صنعتی است که آمریکا در آن حرف اول را نمی‌زند.

گزارش های اخیر نشان داده اند هنگامی که صحبت از پتنت ها در عرصه بلاک چین می‌شود، عملکرد کشور چین با اختلاف بسیاری بهتر از سایر کشورها نظیر آمریکا است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا