اخبار آلتکوین

آیا فروش نات کوین در صرافی بای بیت برای ایرانیان امکان پذیر است؟

دیروز صرافی بای بیت (ByBit) از آغاز معاملات پیش از عرضه یا Pre-Market برای توکن نات کوین خبر داد. معاملات Pre-Market یا پیش از عرضه، به معاملاتی گفته می‌شود که قبل از لیست شدن یک توکن در صرافی، بین تریدرها خرید و فروش می‌شود. قیمت توکن‌ها در این بازارها نشان می‌دهد که فعالان بازار، ارزش آن را در زمان عرضه توکن واقعی، چقدر تخمین می‌زنند. سوال اینجاست که آیا ما ایرانیان می‌توانیم در صرافی بای بیت فعالیت کنیم؟ و قیمت خرید و فروش نات کوین در بای بیت چقدر است؟

آیا ایرانیان می‌توانند در صرافی بای بیت فعالیت کنند؟

خیر، اردیبهشت سال ۱۴۰۲ این صرافی از اجباری بودن احراز هویت برای همه کاربران خود خبر داد و ما نیز در میهن بلاکچین اجباری بودن احراز هویت صرافی بای بیت را اطلاع دادیم. در نتیجه برای استفاده از این صرافی، باید احراز هویت کنیم و احراز هویت ایرانیان در این صرافی مشابه بسیاری از صرافی‌های خارجی امکان‌پذیر نیست. در نتیجه اگر قصد دارید در بازار پیش از عرضه صرافی بای بیت، نات کوین را خرید و فروش کنید، متاسفانه اگر پاسپورت غیر ایرانی ندارید، امکان انجام این کار را ندارید.

وضعیت معاملات نات کوین در بای بیت

خرید و فروش نات کوین در بازار پیش از عرضه بای بیت

ابتدا به این نکته توجه کنید که در این بازار رمزارز اصلی بازی نات کوین خرید و فروش نمی‌شود؛ این توکن هنوز توسط تیم بازی به بازار عرضه نشده است و به همین دلیل در بازار پیش از عرضه صرافی بای بیت معامله می‌شود. برای مثال همزمان با نات کوین، معاملات توکن W، توکن پلتفرم میان زنجیره‌ای ورم‌هول (Wormhole)، نیز در بازار پیش از عرضه صرافی بای بیت انجام می‌شود زیرا این توکن نیز هنوز به شکل رسمی به بازار عرضه نشده است.

معاملات نات کوین در صرافی بای بیت از دیروز ۲۵ مارس ( ۶ فروردین) با نماد NOT آغاز شده است. معامله‌گرانی که در این بازار اقدام به خرید و فروش نات کوین می‌کنند باید تا زمان عرضه رسمی این توکن توسط تیم پروژه صبر کنند. این زمان مشخص نیست.

قیمت نات کوین در بای بیت چقدر است؟

در زمان نگارش این خبر، قیمت هر یک توکن نات کوین برابر با ۰.۰۰۰۰۰۹۵ دلار است. برای اینکه به این قیمت حس بهتری داشته باشیم، قیمت هر ۱۰ میلیون نات کوین برابر با ۹۵ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که قیمت هر ۱۰ میلیون نات کوین (NFT ووچر نات کوین) در بازار Getgems برابر با ۵۰ دلار است. برای آشنایی به خرید و فروش نات کوین در بازار Getgems مقاله زیر را مطالعه کنید:

به نسبت تبدیل نات کوین توجه کنید

همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید، تفاوت قیمتی زیادی برای نات کوین در دو بازار گت جمز و بای بیت وجود دارد. به دلیل تفاوت ماهیت این دو بازار و ایزوله بودن آن‌ها و اینکه نمی‌توان با این دو بازار آربیتراژ گرفت، این تفاوت قیمت بوجود آمده است.

با این حال، در صرافی بای بیت افراد در ازای فروش هر ۱۰ میلیون واحد توکن درون بازی نات کوین، ۹۵ دلار می‌پردازند اما الزاما در زمان عرضه توکن واقعی، نسبت تبدیل توکن درون بازی به توکن اصلی ۱:۱ (یک به یک) نیست. به زبان ساده‌تر هر یک واحد نات کوین امروز معادل یک واحد نات کوین در زمان عرضه نخواهد بود؛ ممکن است به ازای ۱۰۰ واحد توکن نات کوینی که امروز وجود دارد، ۱ توکن واقعی نات کوین عرضه شود. پس اینکه قیمت هر ۱۰ میلیون نات کوین امروز ۹۵ دلار است به این معنی نیست که قیمت هر ۱۰ میلیون نات کوین واقعی نیز ۹۵ دلار باشد زیرا نسبت تبدیل این دو توکن الزاما ۱:۱ نیست و تیم پروژه هنوز اطلاعاتی در این مورد ارائه نداده است. در انتها این نکته را مجددا یادآوری می‌کنیم که قیمت این توکن به گفته تیم پروژه ممکن است صفر باشد و هیچ ارزشی نداشته باشد.

تذکر: این مطلب به هیچ عنوان توصیه‌ای برای خرید و فروش نات کوین در صرافی بای بیت یا بازار Getgems نیست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا