اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

صرافی بای بیت احراز هویت را برای همه کاربران اجباری کرد

صرافی بای بیت (Bybit) اعلام کرد که از تاریخ ۸ می (۱۸ اردیبهشت) ساعت ۶:۳۰ به وقت تهران، احراز هویت برای کلیه کاربران را اجباری خواهد کرد. کاربرانی که تا آن زمان مراحل KYC حداقل سطح ۱ بای‌بیت را طی نکرده باشند، تنها حق بستن پوزیشن‌های معاملاتی و برداشت وجه خود را خواهند داشت.

صرافی بای بیت دقایقی پیش ایمیلی به کاربران خود ارسال کرد که محتوای آن اجباری شدن احراز هویت سطح ۱ آن برای همه کاربران بود. کاربران ۲ هفته (تا ۱۸ اردیبهشت) فرصت دارند تا این پروسه را انجام دهند. در اطلاعیه آمده است که کاربرانی که احراز هویت نکرده باشند تنها حق بستن پوزیشن خود یا برداشت وجه را خواهند داشت و هیچ‌گونه فعالیت معاملاتی جدید را حق ندارند انجام دهند.

تصویر مقابل مربوط به نوتیفیکیشن اپلیکیشن صرافی بای بیت است که در رابطه با همین موضوع برای کاربران ارسال شده است.

اجباری شدن احراز هویت بای بیت

مراقب کلاهبرداران باشید

با اجباری شدن احراز هویت صرافی بای بیت، اکانت‌های جعلی در صفحات مجازی اقدام به سو استفاده از این فضا کرده‌اند و با ایجاد لینک‌های فیشینگ برای انجام KYC این صرافی، در صدد کلاهبرداری از کاربران هستند.

صفحه تلگرام بای بیت در اطلاعیه‌ای در این خصوص هشدار داد و چند نکته را به کاربران گوشزد کرد:

  • کاربران به کاراکترهای سایت بای بیت توجه کنند که حرفی از آن عوض نشده باشد. کاربران می‌توانند از این ابزار برای صحت سنجی لینک‌ها استفاده کنند.
  • کاربران فضای مجازی به اکانت‌هایی که ادعای پشتیبانی این صرافی را دارند اعتماد نکنند.
  • بر روی فرم‌ها و لینک های ناشناس کلیک نکنید.

چگونه احراز هویت بای بیت را انجام دهیم؟

صرافی بای بیت در این خصوص آموزش مرحله به مرحله‌ای را ارائه کرده است که با استفاده از این لینک می‌توانید آن را مشاهده کنید. در این مرحله نیاز است تا شما حساب کاربری خود را به سطح ۱ بای‌بیت KYC کنید.

این سطح کاربری در بای بیت نیازمند گرفتن عکس از چهره خود (به صورت آنلاین) از طریق اپلیکیشن موبایل بای بیت است و پس از آن باید اطلاعات هویتی یا پاسپورت خود را وارد کنید. لازم به ذکر است تایید اثبات آدرس محل سکونت شما در این سطح نیاز نیست و مربوط به سطح ۲ کاربری است. اما کاربران باید توجه داشته باشند که مطابق با قوانین این صرافی شهروندان کشورهای تحت تحریم خزانه‌داری آمریکا و اتحادیه اروپا از جمله ایران برای احراز هویت مجاز نیستند.

کاربران توجه داشته باشند که برای پیدا کردن و جایگزینی صرافی‌هایی که نیاز به احراز هویت ندارند، می‌توانند از این مقاله استفاده کنند.

در صورت انتشار اطلاعیه‌های جدید از بای بیت در این خصوص، این پست به روزرسانی می‌شود.

مهلت احراز هویت صرافی بای بیت تا چه زمانی است؟

  • کاربران تا تاریخ ۸ می (۱۸ اردیبهشت) ساعت ۶:۳۰ به وقت تهران، فرصت دارند تا احراز هویت سطح ۱ را انجام دهند. لذا کاربران بهتر است در صورت تمایل به برداشت، تا آن تاریخ درخواست برداشت وجه خود را ثبت کرده باشند.

آیا کاربران ایرانی مجاز به احراز هویت بای بیت هستند؟

  • با توجه به قوانین بای بیت شهروندان کشورهای تحت تحریم از جمله ایران مجاز به این کار نیستند.

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا