اخبار عمومی

اداره خدمات مالی نیویورک دستورالعمل‌های فهرست‌ کردن ارزهای دیجیتال را سخت‌تر می‌کند

اداره خدمات مالی نیویورک (NYDFS) دستورالعمل جدیدی را برای شرکت‌های کریپتویی منتشر کرده و در آن، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای اضافه یا حذف کردن ارزهای دیجیتال به لیست‌های معاملاتی در این ایالت وضع کرده است. به گفته این قانون‌گذار مالی، این دستورالعمل برای محافظت بهتر از سرمایه‌گذاران منتشر شده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف، در این دستورالعمل شرکت‌های کریپتویی فعال در نیویورک موظف شده‌اند سیاست‌های خود را برای فهرست کردن (Listing) یا حذف ارزهای دیجیتال از لیست معاملاتی (Delisting) برای تایید به NYDFS ارسال نمایند.

سیاست‌های شرکت‌ها بر اساس استانداردهای دقیق‌ ارزیابی ریسک که توسط اداره خدمات مالی نیویورک برای محافظت از سرمایه‌گذاران تعیین شده است، سنجیده می‌شود. ریسک‌های مرتبط با فناوری، امنیت سایبری، بازار، نقدینگی و فعالیت غیرقانونی توکن‌ها از جمله عواملی هستند که توسط NYDFS درنظر گرفته می‌شوند.

این دستورالعمل برای تمام شرکت‌های ارز دیجیتال دارای مجوز و تابع قوانین نیویورک و همچنین تراست‌های تحت قانون بانکداری این ایالت اعمال می‌شود. پیش از این، NYDFS در ماه سپتامبر (شهریور) از عموم خواسته بود تا نظر خود را در رابطه با این دستورالعمل اعلام کنند.

علاوه بر این، شرکت‌های ارز دیجیتالی که سیاست‌های اضافه یا حذف کردن توکن آن‌ها پیش از این تایید شده است، تا زمانی که آن را به اداره خدمات مالی نیویورک ارسال نکرده و تاییدیه دریافت نکنند، مجاز به تایید خودکار هیچ توکنی نخواهند بود.

از جمله شرکت‌هایی که مشمول قوانین جدید می‌شوند، می‌توان به سیرکل (Circle)، صرافی جمنای (Gemini)، فیدلیتی (Fidelity)، رابین هود (Robinhood) و پی پل (PayPal) اشاره کرد.

شرکت‌های مشمول باید تا ۸ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۷ آذر)، پیش‌نویس سیاست‌های خود را به NYDFS ارسال کرده و نسخه نهایی آن را تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۴ (۱۱ بهمن) ارائه دهند.

آدرین ای هریس (Adrienne A. Harris)، سرپرست اداره خدمات مالی نیویورک خاطر نشان کرد که این اداره به طور گسترده رویکردی مبتکرانه و مبتنی بر داده را برای نظارت بر لیست معاملاتی شرکت‌های ارز دیجیتال اجرا خواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه این دستورالعمل به معنای سرکوب سراسری صنعت رمزارزها نیست گفت:

می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم نیویورکی‌ها راهی قانونی برای دسترسی به بازار ارزهای مجازی دارند و نیویورک همچنان در مرکز نوآوری‌های تکنولوژی و قوانین آینده‌نگر باقی می‌ماند.

اداره خدمات مالی نیویورک در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۱) اعلام کرد توانایی خود برای شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله معاملات نهانی و دستکاری بازار را گسترش داده است.

بر اساس گزارش صرافی کوین بیس در ماه اکتبر، حدود ۶۹۰ شرکت بلاکچینی در ایالت نیویورک فعالیت می‌کنند و ۱۹٪ از شهروندان این ایالت نیز مالک ارزهای دیجیتال هستند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا