اخبار خارجی

متا (فیسبوک) و بنیاد Oasis در جهت تسهیل محاسبات هوش مصنوعی همکاری می‌کنند

بنیاد اوئسیس (Oasis) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به جهت تسهیل محاسبات هوش مصنوعی با آزمایشگاه هوش مصنوعی متا (فیسبوک) همکاری خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین اسپیکر، استارت‌آپ بلاک چین پروتکل اوئسیس (Oasis Protocol) همکاری جدیدی با واحد هوش مصنوعی شرکت متا (Meta Platforms Inc) را اعلام کرده است، به طوری که هر دو در صدد توسعه قابلیت‌ها و برنامه‌های پردازش هوش مصنوعی هستند. اگرچه در این بیانیه، سطح بالایی از مثبت اندیشی برای این پروتکل نشان داده شده است، اما جزییات بیشتر در سال آتی اعلام خواهد شد.

همکاری اوئسیس و متا فیسبوک

پروتکل اوئسیس، پلتفرم مبتنی بر حریم خصوصی برای امور مالی آزاد است. اوئسیس به عنوان یک شبکه بلاکچین لایه اول، به تمام کاربران اجازه می‌دهد تا بر بستر این پروتکل ایمن، به توسعه بپردازند. 

با توجه به افزایش تقاضا برای برنامه‌های خلاقانه معطوف به دیفای، اوئسیس خود را به عنوان یکی از بسترهای آماده با مقیاس‌پذیری مناسب معرفی کرده است که ابزار لازم برای دستیابی به پذیرش گسترده را دارد. علیرغم مقیاس‌پذیری موجود در این پروتکل، اوئسیس ظهور قراردادهای هوشمند خصوصی و قابلیت توکنیزه کردن اطلاعات را امکان‌پذیر می‌سازد. این ویژگی‌ها، کاربردهای جدیدی نظیر وام‌دهی خصوصی، وام‌هایی با وثیقه‌های اندک و حتی بدون وثیقه و بازارسازهای خودکار خصوصی را فراهم می‌سازد که همگی آنها منجر به پویایی و منسجم‌شدن این شبکه می‌شود.

به مرور، وابستگی و تعامل محدودی بین استارت‌آپ‌های بلاک چین و شرکت‌های بزرگ فناوری وجود داشته است، اما شرکت پلتفرم‌های متا در صدد تغییر این شرایط است. با توجه به اینکه پلتفرم‌های بلاکچین یکی از پیشگامان جنبش متاورس شناخته می‌شوند، شرکت متا (فیسبوک سابق) نیز در صدد ایجاد همکاری‌هایی است که می‌تواند در مسیر دستیابی به هدف نهایی آن، مفید واقع شود.

فناوری اوئسیس بسیار انعطاف‌پذیر است و تمرکز بر اطلاعات، آن را در جبهه برنامه‌های مهمی قرار می‌دهد که شرکت متا در صدد در اختیار داشتن آنها است. رمزارز اصلی پروتکل اوئسیس نیز، توکن ROSE است.

همکاری اوئسیس و متا و تاثیر آن بر قیمت توکن ROSE

متا به حدی فاندامنتال‌های منسجم به همراه خود دارد که می‌تواند به افزایش قیمت یک رمزارز منجر شود، مخصوصا اگر خبر همکاری متا با پروتکل و رمزارز موردنظر منتشر شود. تاکنون نیز شاهد افزایش قیمت توکن پلتفرم اوئسیس به اسم توکن ROSE بوده‌ایم. توکن ROSE از روز گذشته تاکنون حدود ۲۹٪ افزایش قیمت را تجربه کرده است. منتشر شدن خبر همکاری آزمایشگاه هوش مصنوعی متا با بنیاد Oasis سبب شد قیمت این توکن به سقف تاریخی ۰.۴۲ دلار دست یابد.

نمودار قیمت رمز ارز ROSE
نمودار قیمت رمز ارز ROSE تایم فریم روزانه

یکی از کاربران ردیت به اسم NorthWesternSamurai توکنومیکس پروتکل اوئسیس را مقصر این موضوع دانسته است که از افزایش قیمت بیشتر توکن رز جلوگیری می‌کند.

طبق گفته این کاربر، اوئسیس دقیقا زمانی بیانیه خود را منتشر کرده است که برنامه زمانبندی برای دو برابر کردن موجودی در گردش خود داشته است. این موضوع باعث افزایش ارزش بازار این رمزارز می‌شود اما سود چشمگیری برای سرمایه‌گذاران ندارد.

وی در این خصوص گفت:

بیانیه اخیر باید قیمت توکن رز را به شدت افزایش می‌داد و سود سرشاری را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کرد، اما اوئسیس در عوض، موجودی در گردش و ارزش بازار خود را دو برابر کرد که تقریبا هیچ تاثیری بر قیمت این توکن نداشت. هنگامی که قیمت این توکن به ۰.۳۶ دلار رسید، فومو در بسیاری از کاربران ایجاد شد.

اگرچه بسیاری از افراد، پروتکل‌های نوآورانه نظیر اوئسیس را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری در نظر می‌گیرند، اما این کاربر ردیت گفته است سرمایه‌گذارانی که در صدد کسب سود سریع هستند باید قبل از خرید، برنامه این توکن را تحلیل و بررسی کنند. می‌توان گفت رویکرد اوئسیس در دو برابر کردن موجودی در گردش پس از انتشار بیانیه، آن را از فروش گسترده و سقوط قیمت نیز نجات داده است.

منبع
coinspeaker

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا