اخبار خارجی

بیت کوین به کمتر از ۴۲٬۰۰۰ دلار بازگشت؛ تحلیل‌گران منتظر یک جهش دیگر قبل از روند نزولی هستند

قیمت بیت کوین به روند نزولی برگشت و به ۴۱,۶۰۰ دلار رسید، اما تحلیلگران هم‌چنان منتظر یک نوسان و جهش صعودی دیگر هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بازار رمزارزها به روند بدون نوسان خود ادامه می‌دهد، به طوری که قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۷ ژانویه به کف روزانه ۴۱,۶۵۰ دلار رسید. حجم معاملات این بازار هم‌چنان در سطح پایانی قرار دارد و بازارهای مالی آمریکا نیز به دلیل تعطیلات، فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در ادامه به اظهارنظر تحلیلگران درباره نوسان قیمت بیت کوین و تاثیر اصلاح قیمت امروز بر روی ساختار بازار بیت کوین می‌پردازیم.

سطح مقاومتی مهم بر روی ۴۳,۱۲۰ دلار

تحلیل قیمت هفتگی بیت کوین که همراه با نمودار زیر، توسط معامله‌گر ناشناس کریپتو به اسم Rekt Capital منتشر شده است، نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین نزدیک به سطوح حمایتی و مقاومتی مناسبی است.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

وی در این خصوص گفت:

قیمت پایان هفته بیت کوین نشان می‌دهد که سطح مشکی رنگ ۴۳,۱۲۰ دلار به عنوان سطح مقاومتی جدیدی عمل می‌کند. از لحاظ تکنیکال، بیت کوین هم‌چنان در سطوح بالایی محدوده قیمت ۳۸,۰۰۰ الی ۴۳,۱۰۰ دلار قرار دارد.

چرخه ۴ ساله بیت کوین طولانی‌تر می‌شود

با توجه به روند بلندمدت بیت کوین، مایکل فن ده پپه تحلیلگر بازار رمزارز، نمودارهای زیر را درباره الگوی ۴ موجی بیت کوین و موج‌های هودل ارزش بازار به اشتراک گذاشته است. طبق گفته این تحلیلگر، احتمال این موضوع وجود دارد که چرخه ۴ ساله بیت کوین، طولانی‌تر شود.

الگوی ۴ موجی بیت کوین و موج‌های هودل ارزش بازار واقعی بیت کوین
الگوی ۴ موجی بیت کوین و موج‌های هودل ارزش بازار واقعی بیت کوین

وی در این خصوص گفت:

صادقانه بگویم این موضوع بسیار منطقی است. این چرخه طولانی‌تر از چرخه قبل است. چرخه‌های ۴ ساله به دلیل تاثیرات اقتصاد کلان دیگر رخ نمی‌دهند. بنابراین، این چرخه طولانی‌تر از انتظارات خواهد بود.

حداقل یک جهش صعودی دیگر

احساس طولانی‌تر شدن چرخه قیمت بیت کوین در توییت تحلیلگر ناشناس کریپتو به اسم Techdev نیز بیان شده است. وی نمودار زیر را منتشر کرده و به تحلیل «جهش‌ها و اصلاحات قیمت طی بازار صعودی چرخه‌ها بر اساس روندهای آدرس‌های جدید درون زنجیره‌ای» پرداخته است.

تعداد آدرس های جدید بیت کوین و نوسان و جهش های صعودی
تعداد آدرس های جدید بیت کوین و موج‌های جهش صعودی آن

در مقایسه با موج‌های جهشی قبلی که توسط TechDev بیان شده است، بیت کوین هم‌چنان در انتظار جهش قیمت صعودی در چرخه کنونی و قبل از شروع چرخه بعدی است.

وی گفت:

به نظرم قبل از شروع روند نزولی، حداقل یک جهش صعودی دیگر خواهیم داشت.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان پیشنهاد خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.
منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا