اخبار خارجی

ایردراپ توکن SOS؛ چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

کاربرانی که از پلتفرم OpenSea استفاده کرده‌اند می‌توانند در ایردراپ توکن SOS مشارکت کنند. با این حال لازم است نکاتی را در مورد توکن SOS در نظر داشته باشیم.

به گزارش میهن بلاکچین، پلتفرم theopenDAO به منظور قدردانی از خالقان توکن‌های NFT، مجموعه‌داران و بازارهای مختلف در پرورش و توسعه این اکوسیستم، به کاربران پلتفرم اوپن سی (OpenSea) توکن SOS را ایردراپ می‌کند. بر اساس اطلاعات این سایت، تمام آدرس‌هایی که در اوپن سی از شروع فعالیت آن تاکنون فعالیت داشته‌اند واجد شرایط دریافت این ایردراپ هستند. توزیع توکن SOS بر اساس تعداد تراکنش‌ها (۳۰٪) و حجم معاملات ETH, DAI, USDC (۷۰٪) محاسبه می‌شود.

کاربران تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ (۹ تیر ۱۴۰۱) می‌توانند نسبت به دریافت ایردارپ توکن SOS اقدام کنند. پس از آن توکن‌های باقیمانده به خزانه این پلتفرم منتقل می‌شود. تا این لحظه بیش از ۱۰۲،۰۰۰ آدرس ایردراپ توکن SOS را دریافت کرده‌اند.

دریافت ایردراپ توکن SOS

با اینکه کاربران در شبکه‌های اجتماعی از این موضوع ابراز خرسندی کرده‌اند اما باید در مورد theopenDAO نکاتی را مدنظر قرار داد. اولین نکته‌ای که در مورد این ایردراپ مطرح می‌شود امنیت دریافت آن است. توسعه‌دهنده‌ای در توییتر قرارداد هوشمند آن را بررسی کرده و نکاتی را گوشزد کرده است.

بررسی ایردراپ توکن SOS

او می‌گوید این قرارداد، استاندارد ERC20 را فراخوانی می‌کند که تمام قابلیت‌های پیش‌فرض از جمله انتقال دارایی را شامل می‌شود و چیزی که نیاز به بررسی دارد، نحوه مطالبه ایردراپ است. به گفته او ۵ خط ابتدایی در کدهای این برنامه تضمین می‌کند که مینت کردن SOS از میزان عرضه آن بیشتر نشود و از دابل مینتینگ جلوگیری شود. این قرارداد امضا کاربر را تایید می‌کند، میزان موجودی را آپدیت می‌کند و تابع صدور خصوصی (Private-mint) را فراخوانی می‌کند.

به گفته quit این تابع یک تابع استاندارد است که توسط OpenZepplin تهیه شده است. اگر به معامله SOS یا ارسال آن روی بیاورید از تابع Transfer استفاده می‌کنید. این قرارداد از استاندارد پیش فرض انتقال دارایی‌های ERC20 بهره می‌برد. به نظر می‌رسد تا اینجا همه موارد روبه راه باشد. با این حال این توسعه دهنده در بخش نظرات توییتر خود، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر این قرارداد یک بدافزار باشد حداکثر میزان خسارت چقدر خواهد بود توضیح داده است که قراردادهای مخرب می‌توانند هرکاری انجام دهند؛ آنها قادر هستند تا تمام دارایی‌ها را (از جمله توکن‌های NFT) را منتقل کنند. بنابراین حتما برای دریافت این ایردراپ تحقیقات خود را انجام دهید.

وو بلاکچین تحلیلگر برجسته حوزه کریپتو، در توییتی عنوان کرد که توسعه‌دهنده این پلتفرم به نام Club721، یکی از بزرگ‌ترین جامعه‌های NFT چین را اداره می‌کند. نکته دیگری که باید مد نظر قرار داد این است که در وبلاگ اوپن سی و توییتر این پلتفرم تاکنون در این خصوص اعلامیه‌ای منتشر نشده است.

بر اساس اطلاعات سایت OpenDAO، عرضه کل توکن SOS معادل ۱۰۰ تریلیون توکن خواهد بود که ۵۰٪ آن به صورت ایردراپ به کاربران بازار OpenSea اختصاص داده می‌شود. ۲۰٪ توکن‌ها به منظور مشوق سپرده‌گذاری (استیکینگ) و ۲۰٪ نیز برای خزانه OpenDAO در نظر گرفته شده است. ۱۰٪ نیز به منظور تشویق تامین کنندگان نقدینگی در نظر گرفته شده است.

در تصویر زیر بزرگ‌ترین نگهدارندگان توکن SOS را مشاده می‌کنید.

هولدرهای توکن SOS
بزرگ‌ترین هولدرهای توکن SOS
این مطلب به هیچ عنوان توصیه مشارکت در دریافت این ایردراپ، خرید، فروش و معامله و نگهداری آن نیست. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران نخواهد داشت. بازار رمز ارزها با ریسک‌های متفاوتی همراه است و کاربران می‌بایست با مطالعه و تحقیقات بیشتر دانش خود را در این حوزه افزایش دهند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا