اخبار عمومی

فهرستی از ایمیل‌های مشتریان اپن سی لو رفته است؛ مراقب حملات فیشینگ باشید

فهرستی از ایمیل کاربران اپن سی نشت پیدا کرده است. پس از این اتفاق، اپن سی به مشتریان خود در خصوص حملات بالقوه فیشینگ هشدار داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین تلگراف، اپن سی بزرگترین بازار توکن‌های NFT پس از آنکه متوجه شد یکی از کارمندان پلتفرم Customer.io، فهرستی از ایمیل‌های مشتریان اپن سی را به یکی از نهادهای خارجی ارائه داده است، به مشتریان خود هشدار داد.

این نفوذپذیری تمام کاربرانی که ایمیل خود را به اپن‌سی ارائه داده‌اند تحت تاثیر قرار داده است. پس از این اتفاق، اپن سی به مشتریان خود در خصوص حملات بالقوه فیشینگ هشدار داده است.

این بازار توکن‌های NFT در روز پنج‌شنبه اعلام کرده است که با مقامات و مجریان قانون درباره نفوذ اخیر ارتباط برقرار کرده و بازرسی‌ها در حال انجام است.

افشای اخیر اطلاعات اولین حمله مهم به اپن سی و کاربران آن در سال جاری نبوده است. در ماه می، سرور دیسکورد این بازار محبوب هک شد و بدین ترتیب، موجی از حملات فیشینگ صورت گرفت. در آن زمان، کیف پول کاربران بسیار زیادی هک و مورد سوءاستفاده قرار گرفت. طبق گزارش پیشین میهن بلاکچین، در ماه ژانویه، پلتفرم اپن سی با یکی از شدیدترین حملاتی که به این بازار انجام شده است مواجه شد. در این حمله، یک اکسپلویت به هکرها امکان داد تا بدون اجازه به فروش توکن‌های NFT بپردازند. این حمله ضرر ۱.۸ میلیون دلاری را به اپن سی تحمیل کرد.

در ماه مارس، هاب‌اسپات (Hubspot) که سرویس مشابه با Customer.io است هک شد و اسم کاربری، شماره تلفن و ایمیل مشتریان بلاک‌فای (BlockFi)، سوان بیت کوین (Swan Bitcoin)، NYDIG و سرکل (Circle) افشا شد. اسم، شماره تلفن و آدرس ایمیل مشتریان این پلتفرم‌ها در اختیار نهاد ناشناس قرار گرفت.

اپن سی هشدار داد که ممکن است هکرها از طریق ایمیل و از دامنه‌هایی مشابه با OpenSea.io یا OpenSea.xyz در صدد تماس با مشتریان اپن‌سی باشند. کاربران توییتر افزایش ایمیل‌، تماس‌های تلفنی و پیامک‌های اسپم را گزارش داده‌اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا