اخبار خارجی

خرید NFT پیش از لیست شدن در بازار Opensea؛ سواستفاده کارمندان از اطلاعات

در تاریخ ۱۵ سپتامبر، بازار NFT اپن‌سی (OpenSea) بیان کرد که یکی از مدیران اجرایی این بازار با سواستفاده از اطلاعاتی که در اختیار داشته است از معاملات خود سود کسب کرده است. اپن‌سی روز چهارشنبه به طور عمومی اعلام کرد روز گذشته متوجه شدیم که یکی از کارمندان آیتم‌هایی را خریداری کرده است که می‌دانست در صفحه اول پلتفرم ما قرار خواهد گرفت. اپن‌سی اسم این کارمند را فاش نکرد، اما شبکه‌های اجتماعی روز سه‌شنبه یکی از مدیران اجرایی اپن‌سی را به استفاده از کیف پول‌های مخفی متهم کرده بودند.

تیم اپن‌سی: مدیران بازار NFT به شدت ناامید شده‌اند

بازار NFT اپن‌سی

 

اپن‌سی بازار برتر NFT از لحاظ حجم معاملات است و طبق اطلاعات dappradar.com، طی ۷ روز گذشته، حجم معاملات این پلتفرم بیش از ۵۱۹ میلیون دلار بوده است. اگرچه این حجم معاملات بسیار چشمگیر است، اما طی هفته گذشته از لحاظ فروش با کاهش ۴۸.۲۰ درصدی مواجه شده است. در این بین، تعداد معامله‌گران اپن‌سی با ۶.۱۰ درصد افزایش به ۱۶۴,۸۷۸ نفر رسیده است. روز چهارشنبه، تیم مدیریتی اپن‌سی اعلام کرد که یکی از کارمندان آنها به استفاده و کسب سود از اطلاعات داخلی این شرکت متهم شده است.

در بیانیه اپن‌سی آمده است:

روز گذشته متوجه شدیم که یکی از کارمندان آیتم‌هایی را خریداری کرده است که می‌دانست در صفحه اول پلتفرم ما قرار خواهد گرفت. این موضوع بسیار ناامیدکننده است. ما صراحتا عنوان می‌کنیم که این رفتار گویای ارزش‌ها و باورهای تیم ما نیست.

پیاده‌سازی سیاست‌های جدید برای کارمندان توسط ا‌پن‌سی

طبق گفته مدیران این بازار، آنها در حال اجرای بازرسی جامع و سریع این اتفاق هستند. این شرکت در صدد جمع‌آوری اطلاعات کامل در خصوص وقوع این اتفاق و اتخاذ تصمیمات پیشگیرانه است. بازار NFT اپن‌سی افزوده است که این شرکت سیاست‌های زیر را پیاده‌سازی کرده است:

  • اعضای تیم اپن‌سی نباید آیتم‌های کلکسیونی که به تبلیغ یا ارائه آنها می‌پردازیم را خرید و فروش کنند.
  • اعضای تیم اپن‌سی از استفاده از اطلاعات محرمانه برای خرید و فروش NFT ها منع می‌شوند و فرقی ندارد که این NFT ها در پلتفرم اپن‌سی قرار دارند یا خیر.

در تاریخ ۱۴ سپتامبر، یکی از حساب‌های توییتر به اسم Zuwutu درباره یکی از کارمندان گفته بود که از کیف پول‌های مخفی برای خرید NFT های صفحه اول اپن‌سی استفاده کرده بود. وی گفته بود:

چرا به نظر می‌رسد که نیت چستین (Nate Chastain) از چند کیف پول مخفی برای خرید محصولات قبل از آنکه در صفحه اول قرار بگیرند استفاده کرده است و سپس آنها را فروخته و سود حاصل از این اقدام را به کیف پول اصلی خود انتقال داده است؟

مشکل اصلی در خصوص اطلاعات داخلی شرکت طی مزایده‌ها و فروش‌ها این است که قیمت NFT ها ممکن است دستخوش دستکاری شوند.

اگرچه شبکه‌های اجتماعی یکی از مدیران اجرایی را متهم به استفاده از اطلاعات داخلی شرکت کرده‌اند، اما اپن‌سی اسمی از این شخص در بیانیه خود عنوان نکرده است. اپن‌سی بیان کرده است که توجه کارمند مذکور در خصوص دستکاری فروش NFT ها بیانگر تعهد این بازار به حفظ اعتماد در صنعت NFT است.

منبع
bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا