اخبار خارجی

پاراگوئه به دنبال پذیرش بیت کوین و رمزارزها است

کارلوس رهالا نماینده کنگره پاراگوئه، قصد دارد ماه آینده لایحه‌ای را ارائه دهد که بر اساس آن، شرکت‌های استخراج بیت کوین و رمزارز و کسب‌وکارهای حوزه کریپتوکارنسی به این کشور جذب شوند.

رهالا در مصاحبه با کوین‌دسک عنوان کرد که این پروژه به شرکت‌های ارز دیجیتال در سراسر دنیا اجازه می‌دهد فعالیت‌های خود را در کشور پاراگوئه با استفاده از رمزارزها انجام دهند، سود سهام خود را به کشورهای خارجی واگذار کنند و همچنین با کمک بانک‌های محلی در این کشور، سود کریپتو خود را افزایش دهند.

این کارآفرین ۳۶ ساله از سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شده است و در سال ۲۰۱۹ یک سال بعد از آنکه به سمت قائم مقامی در حزب مستقل هاگاموس منصوب شد، به بازار معاملات آن ورود کرده است.

او پس از انتشار خبر اینکه، کشور السالوادور لایحه پذیرش بیت کوین را مطرح کرده است، عکسی از خود با چشمان لیزری در توییتر منتشر کرد و در مورد پروژه خود توضیح داد.

این خبر به من انگیزه داد که هراسی نداشته باشم و به این فکر کنم که این ماجرا می‌تواند در کشور ما نیز به واقعیت تبدیل شود.

نماینده کنگره پاراگوئه لایحه ارز دیجیتال

او اضافه کرد این پروژه قرار است پاراگوئه را به قطب کریپتو آمریکای لاتین تبدیل کند و الگویی برای سایر کشورها باشد. همچنین اگر این لایحه پذیرفته شود قصد دارد دومین طرح خود را برای پذیرفتن بیت کوین به عنوان پول قانونی ارائه دهد.

این موضوع برای کسب و کارهایی که انرژی ارزان در پاراگوئه را تبلیغ می‌کردند یک هدف دیرینه بوده است. این نماینده کنگره اذعان داشت:

ما قصد داریم در ابتدا پاراگوئه را به یک وضعیت مناسب برای تکنولوژی بلاکچین تبدیل کنیم.

به نقل از رهالا یکی از شرایط مناسب برای شرکت‌های استخراج رمزارز، برق ارزان آن است که حدودا معادل ۰.۰۵ دلار به ازای هر کیلووات ساعت است. تقریبا ۱۰۰٪ برق تولید شده در این کشور از منابع آبی تامین می‌شود. وی در ادامه عنوان کرد:

این یک انرژی تجدیدپذیر و بدون آلایندگی است، که برای شرکت‌های ماینینگ حائز اهمیت است.

مدیر عامل یکی از شرکت‌های استخراج رمزارز محلی در این مصاحبه عنوان کرد ثبت نام و مالیات تنها نیازمندی‌های لازم برای ماینینگ در پاراگوئه است. وی در ادامه عنوان کرد که این کشور، هیچ محدودیتی برای جریان سرمایه خارجی و پرداخت سود سهام به سایر کشورها ندارد.

مدیرعامل این شرکت ابراز کرد این کشور از تمام انرژی تولید شده استفاده نمی‌کند. تنها ۲۶٪ از برق تولید شده در نیروگاه برق‌آبی مشترک با برزیل، در این کشور مصرف می‌شود و بقیه آن به کشورهای همسایه فروخته می‌شود. وی گفت:

ما انرژی زیادی داریم که آن را تقریبا رایگان به برزیل و آرژانتین می‌دهیم؛ زیرا به حدی است که می‌توانیم آن را به همسایگان‌مان بفروشیم.

یک نسخه از این طرح به بازیگران اصلی حوزه رمزارزها مانند دفتر مبارزه با پولشویی ارسال شده است. رهالا به دنبال این است که ۴۱ رای موافق در کنگره جذب کند و بتواند این لایحه را به سنای این کشور ارسال کند. اگر این طرح در هر دو شورا به تصویب برسد، می‌بایست بعد از آن از رییس جمهور پاراگوئه نیز مهر تایید دریافت کند. او می‌تواند این طرح را وتو کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا