اخبار خارجی

پاراسواپ توکن خود را عرضه می‌کند؛ ایردارپ ۱۵۰ میلیون PSP

بنیاد پاراسواپ امروز توکن بومی خود به اسم PSP را عرضه می‌کند. ۱۵۰ میلیون معادل با ۷.۵ درصد موجودی توکن PSP پاراسواپ به ۲۰,۰۰۰ کاربر اول ایردراپ می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، بنیاد پاراسواپ (ParaSwap) توکن بومی خود به اسم PSP را بر بستر بلاک چین اتریوم عرضه می‌کند.

کاربران اولیه پاراسواپ که تقریبا شامل ۲۰,۰۰۰ حساب می‌شوند، ۱۵۰ میلیون معادل با ۷.۵ درصد کل موجودی ۲ میلیارد این توکن را به صورت پاداش دریافت خواهند کرد. مونیر بنچملد (Mounir Benchemled) موسس پاراسواپ در این خصوص گفته است که کاربران فعال در تمام زنجیره‌ها طی این ایردراپ، پاداش دریافت می‌کنند. 

طبق گفته بنچملد، تصمیم و برنامه این ایردراپ در تاریخ ۸ اکتبر اتخاذ شده است.

بنچملد در پاسخ به این سوال که چرا فقط ۲۰,۰۰۰ کاربر در مقایسه با ۱.۳ میلیون آدرس فعالی که تاکنون با پاراسواپ تعامل داشته‌اند این ایردراپ را دریافت می‌کنند گفت این کاربران بر اساس فعالیتشان، به ویژه کسانی که طی ۶ ماه اخیر چندین بار از این پلتفرم استفاده کرده‌اند، انتخاب شده‌اند.

بنچملد در ادامه گفت پاراسواپ هم‌چنین فعالیت درون زنجیره‌ای کاربران را مدنظر قرار داده است، یعنی اگر آدرسی فقط از پاراسواپ استفاده کرده باشد، به احتمال بسیار زیاد برای این ایردراپ واجد شرایط نخواهد بود.

عرضه این توکن یک هفته پس از آن رخ می‌دهد که ایگور ایگامبردیف (Igor Igamberdiev) محقق عرصه کریپتو با تحلیل قراردادهای هوشمند پاراسواپ گفته بود که این پلتفرم به عرضه توکن خود می‌پردازد.

کاربرد و نظارت

بنچملد گفته است توکن PSP یک توکن چندمنظوره، کاربردی و نظارتی است، زیرا علاوه بر رای‌گیری نظارتی، به منظور تشویق بازارسازها در صرافی‌های متمرکز نیز استفاده می‌شود.

این موضوع بدان معنا است که توکن PSP برای سهام گذاری در پاراسواپ و هم‌چنین برای رای‌گیری در خصوص تصمیمات نظارتی این پروتکل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنچملد افزود:

این اولین بار است که یک پروتکل دیفای همانند صرافی‌های متمرکز و بلاک چین‌های مبتنی بر گواه اثبات سهام، نقدینگی برون زنجیره‌ای با پرداخت درون زنجیره‌ای پاداش می‌دهد.

نگاهی به توکنومیک PSP

از آنجایی که ۷.۵ درصد از کل موجودی ۲ میلیاردی توکن PSP ایردراپ می‌شود، موجودی در گردش ابتدایی، ۱۵۰ میلیون توکن خواهد بود.

بقیه توکن‌ها بین تیم اصلی پاراسواپ (۱۷.۶ درصد)، اعضای آینده تیم (۵ درصد)، مشاوران و سرمایه‌گذاران قبل از فرایند جذب سرمایه اولیه (۲.۴ درصد)، سرمایه‌گذاران اولیه (۱۴ درصد)، ذخیره پروتکل (۱۰ درصد) و اکوسیستم این پروتکل (۵۱ درصد) توزیع می‌شود.

بنچلمد گفته است تیم اصلی از ۱۲ نفر تشکیل شده است. پاراسواپ تاکنون ۵.۷ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و سرمایه‌گذاران آن عبارتند از CoinGecko، بلاک چین کپیتال و استنی کولچوف (Stani Kulechov) موسس پروتکل آوه.

توکنومیک پاراسواپ
توکنومیک پاراسواپ

پاراسواپ در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شده است. حجم معاملات پاراسوپ تقریبا ۱۲ میلیارد دلار بوده است. به عنوان مقایسه می‌توان گفت که این رقم برای پلتفرم وان اینچ 1inch بیش از ۹۵ میلیارد دلار است. 1inch نیز سال گذشته توکن بومی خود را عرضه کرده است که قیمت آن، از زمان عرضه تاکنون بیش از دو برابر شده و اکنون تقریبا ۴.۵۰ دلار است.

آیا ایردراپ پاراسواپ را دریافت کردید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا