اخبار خارجی

پریتی، دومین کلاینت بزرگ اتریوم دیگر با این شبکه همکاری نمی کند!

شرکت Parity Technologies دیگر دومین کلاینت بزرگ اتریوم را اجرا نخواهد کرد. این شرکت امروز اعلام کرد مالکیت کدبیس و نگهداری این پروژه را به یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) تحویل می‌دهد. اسم این پروژه نیز OpenEthereum DAO می‌شود. پریتی بعد از گث دومین کلاینت بزرگ اتریوم است.

این اقدام بیانگر فاصله گرفتن پریتی از اتریوم می‌باشد که بیش از یک سال است بر روی پروتکل بلاک چین خود به اسم پولکادوت (Polkadot) کار می‌کند.

اگرچه این شرکت اسم خاصی را بیان نکرده است، اما بیان کرده که با بنیاد اتریوم، ETC Labs، Gnosis و شبکه POA درباره این DAO صحبت خواهد کرد. به نظر می‌رسد که بعضی از این نهادها به عنوان اعضای این DAO عمل خواهند کرد. شرکت Parity Technologies گفت آنها هم یکی از اعضا خواهند بود اما تمام اختیارات و مالکیت ها را انتقال خواهد داد. این شرکت هم چنین گفت که OpenEthereum DAO از سیستم توکن مبتنی بر استیک برای عضویت و کنترل استفاده خواهد کرد.

طبق گفته های شرکت پریتی، علاوه بر اینکه کدبیس های پریتی برای آنها بسیار مهم است اما ترجیح می‌دهند بر روی پولکادوت و سایر پروژه ها کار کنند. این شرکت بیان کرد: شرکت پریتی دیگر نمی‌تواند منابع مورد نیاز برای نگهداری ساده این پروژه را تامین کند. با حرکت ما به سوی فناوری چند زنجیره ای که قابلیت بسیار بیشتری در خصوص شخصی سازی، نگهداری و قابلیت همکاری و مشارکت دارد، برایمان سخت است که به سهامداران خود توضیح دهیم چرا باید تخصص خود را وقف نگهداری از فناوری قدیمی کنیم.

شرکت پریتی هم چنین نقش خود در تیم توسعه سرنیتی را به حالت تعلیق در می‌آورد تا زمان بیشتری به پولکادوت اختصاص دهد و از پول زیادی که توسط بنیاد اتریوم پیشنهاد شده است چشم پوشی می‌کند، هرچند گفته است که در رابطه با اتریوم ۲.۰ هیجان زده اند.

کسانی که شرایط اتریوم را به دقت بررسی می‌کنند از این خبر متعجب نشدند. پریتی که توسط گاوین وود (Gavin Wood) موسس اتریوم تاسیس شده است، با کمک به توسعه پولکادوت، پلتفرم متن باز برای ایجاد قابلیت مشارکت و همکاری در بلاک چین، تلاطمی در این اکوسیستم ایجاد کرده است. پولکادوت محصولی از بنیاد Web3 است و بسیاری از افراد، آن را رقیب اتریوم می‌دانند.

آفری شودون (Afri Schoedon) یکی از توسعه دهندگان مهم پریتی که به عرضه هاردفورک های اتریوم کمک کرده است و بر روی پولکادوت نیز کار می‌کند، اوایل امسال توییت کرد: پولکادوت چیزی ارائه می‌دهد که سرنیتی باید آن را ارائه می داد.

واکنش اعضای جامعه اتریوم که از این تعارض منافع ناراحت شده بودند، منجر به خروج شودون از اتریوم شد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا