اخبار عمومی

پاول دوروف، بنیان گذار تلگرام، صدها میلیون دلار بیت کوین و ارز فیات در اختیار دارد

پاول دوروف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار و مدیر عامل تلگرام، در اولین مصاحبه خود در مقابل دوربین در یک دهه اخیر با تاکر کارلسون (Tucker Carlson)، دلایل انباشت ذخایر عظیم بیت کوین و ارز فیات خود را بیان کرد. همچنین، وی پیش‌بینی کرده است که افزایش نظارت دولتی باعث تولید دستگاه‌های ارتباطی امن با الهام از کیف پول‌های سخت‌افزاری کریپتو خواهد شد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، دوروف در مصاحبه‌ای با تاکر کارلسون در ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) در دفتر کار خود در دبی، ضمن بیان تجربیات گذشته یادآور شد که چگونه نهادهای دولتی به سرکوب تبادل خصوصی اطلاعات ادامه می‌دهند.

علت انباشت ذخایر عظیم دارایی‌ توسط پاول دوروف

مدیر عامل تلگرام در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت:

از ۱۰ سال پیش تاکنون «چند صد میلیون دلار» به صورت ارز فیات در حساب بانکی یا به صورت بیت کوین داشته و آن‌ها را جابجا نکرده‌ام.

این موضوع شور و هیجانی را در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار کریپتو در سطح جهان ایجاد کرد و موجی از گمانه‌زنی‌ها را در مورد انگیزه انباشت این سرمایه‌ عظیم به راه انداخت.

مصاحبه پاول دوروف
منبع: X

مدیر عامل تلگرام در این مصاحبه اشاره کرد که آزادی همچنان اولویت اصلی اوست و تنها سرمایه‌گذاری‌هایی که این حس آزادی را برای او فراهم می‌کند میلیون‌ها دلار در حساب‌های بانکی او و همچنین بیت‌کوین است. دوروف اضافه کرد که خرید املاک و مستغلات افراد را به مکان‌های جغرافیایی وابسته کرده و خرید جت خصوصی هم وقت فرد را محدود می‌کند، زیرا حواس‌پرتی‌های زیادی ایجاد خواهد کرد. در نتیجه، وی ضمن اجتناب از چنین سرمایه‌گذاری‌هایی، فقط BTC و ارز فیات نگه‌داری می‌کند.

دوروف با ثروت تخمینی ۱۵.۵ میلیارد دلار (بر اساس داده‌های مجله فوربز)، اظهار داشت که برخی از دولت‌ها تلاش کردند تا بر او تأثیر بگذارند و او را مجبور به فروش اپلیکیشن تلگرام کنند. وی همچنین، ادعا کرد که آژانس مجری قانون ایالات متحده، اداره تحقیقات فدرال (FBI)، تلاش کرده است تا افراد وابسته به تلگرام را متقاعد کند که درهای پشتی (ذackdoor) را برای اهداف نظارتی آن‌ها نصب کنند.

با این حال، او تاکید کرد که این اپلیکیشن که اکنون ۹۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، باید موضع خود را به عنوان یک پلتفرم بی‌طرف حفظ کرده و از مشارکت در ژئوپولیتیک خودداری کند.

دوروف اظهار داشت که دارایی‌هایش به او کمک کرد تا معنای واقعی آزادی را درک کند که البته ممکن است با تعریف بسیاری از افراد در تضاد باشد. وی در مورد مالکیت شرکت گفت که از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر (VC) برای جلوگیری از تأثیر خارجی بر نحوه عملکرد تلگرام اجتناب می‌کند. به همین دلیل است که وی «چند صد میلیون دلار» ارز فیات و بیت کوین در اختیار دارد. در واقع دسترسی به این ذخایر به او اجازه می‌دهد پروژه‌ها و شرکت‌های خود را با مالکیت ۱۰۰٪ راه‌اندازی کند.

تمجید بنیان‌گذار تلگرام از شرایط مساعد امارات

دوروف گفت که بی‌طرفی ژئوپلیتیکی امارات متحده عربی (UAE) برای کارآفرینانی که برای حفظ حریم خصوصی و ضد نظارتی مبارزه می‌کنند ایده‌آل است:

امارات کشور کوچکی است که می‌خواهد با همه دوست باشد. از نظر ژئوپلیتیکی با هیچ یک از ابرقدرت‌های بزرگ همسو نیست.و من فکر می‌کنم اگر می‌خواهیم مطمئن شویم که می‌توانیم از حریم خصوصی و آزادی بیان کاربرانمان دفاع کنیم، بهترین مکان برای یک پلتفرم بی‌طرف مانند پلتفرم ماست.

شایان ذکر است تلگرام اکنون یک نهاد مستقر در دبی است و پایگاه کاربران تلگرام آن اخیرا به مرز ۱ میلیارد نزدیک شده است که یک دستاورد بزرگ برای یک اپلیکیشن پیام‌رسان اجتماعی محسوب می‌شود.

فشار دولت‌ها منجر به ساخت دستگاه‌های ارتباطی ایمن خواهد شد

دوروف معتقد است که کاهش تحمل دولت‌ها در قبال حریم خصوصی، نوآوری‌ها را به سمت ساخت دستگاه‌های سخت‌افزار ارتباطی ایمن سوق خواهد داد:

مطیع و پاسخگو بودن در دنیا در حال کمتر شدن است. تحمل دولت‌ها نیز نسبت به حریم خصوصی کمتر شده است و آن‌ها از قدرت تکنولوژیکی بیشتری برخوردارند و در جهت نظارت و فشار بیشتر از آن استفاده خواهند کرد.

با این حال، دوروف معتقد است که نظارت رو به رشد، نوآوری‌ها در مورد دستگاه‌های سخت‌افزاری را که به ارتباطات ایمن اختصاص داده شده‌اند، وادار خواهد کرد به روشی مشابه کیف‌پول‌های سخت‌افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال عمل کنند. در نتیجه، در پاسخ به افزایش نظارت دولتی، دستگاه‌های ارتباطی امن با الهام از کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال ساخته خواهند شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا