اخبار آلتکوین

نارضایتی سرمایه گذاران بریتانیایی از بازار ارزهای دیجیتال!

افزایش تصاعدی استفاده از ارز دیجیتال خبر جدیدی نیست. از زمان خلق و عرضه موفقیت آمیز بیت کوین در سال ۲۰۰۹، آلتکوین ها نیز پیشرفت زیادی داشته‌اند.

گزارشی از گروه سرمایه گذاران لندن بیان می‌کند که شکست بیش از ۲۰ میلیون بریتانیایی در تجارت ارزهای دیجیتال باعث شده که اکثر بریتانیایی ها در معاملات کریپتو حضور نداشته باشند.

بریتانیا یکی از کشورهای پیشرو دنیا در زمینه سیاست، پیشرفت های فناوری و تکنولوژی و سایر حوزه ها می‌باشد. بنابراین تعجب برانگیز است که اکثر مردم درباره فضای کریپتو دانش کافی ندارند. این گزارش به آمار و ارقام جالبی در خصوص سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی اشاره می‌کند.

یک گروه در بریتانیا به اسم گروه IW Capital در مطالعات خود دریافته اند که در این کشور، بیش از ۳۸ درصد مردم هیچ گونه دانشی درباره بازار و ارزهای دیجیتال ندارند.

طی افزایش اخیر ارزش بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۸۰۰۰ دلار رسید و باعث خوشحالی زیادی شد اما جامعه کریپتو باید آرامش خود را در برابر خبرهای نه چندان خوب حفظ کند. تحقیقات نشان داده اند که تاکنون فقط ۵ درصد سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال سود بدست آورده اند.

این گزارش هم چنین اذعان می‌دارد که فقط ۷ درصد بریتانیایی ها معتقدند که کریپتوها از سهام و بورس با ارزش تر می‌باشند. همچنین طیف وسیعی از نظرات و احساسات در این گزارش وجود دارد که شامل عدم اعتماد به ارز دیجیتال یا نداشتن دانش فنی در مورد بازار می‌باشد و یا صحبت هایی درمورد از بین رفتن حباب بیت کوین در میان بوده است.

اگرچه این گزارش بیان نمی‌کند که بازار کریپتو بریتانیا تا چه اندازه قدرتمند بوده و هم چنین مشخص نمی‌کند که نرخ کوین هایی نظیر بیت کوین چه اندازه باعث افزایش فضای کریپتو بریتانیا می‌شود.

این تحقیق بر اساس پاسخ دو هزار شرکت کننده بوده است و گزارش می‌دهد که تقریبا ۳ میلیون بریتانیایی از طریق معاملات الکترونیکی در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، اما تقریبا ۵ درصد به توصیه های افراد حرفه ای گوش می‌دهند و از سرمایه گذاری خود سود می‌برند.

به طور کل تعجب برانگیز نیست که اکثر بریتانیایی ها و سایر افراد در سراسر جهان هم چنان درباره پیچیدگی ها و ریزه کاری های بازار کریپتو اطلاع ندارند و مبتدی می‌باشند، اما همانند تمام اموری که با گذشت زمان تغییر می‌کنند، افراد سراسر جهان نیز به زودی نحوه بازی در این بازار را یاد خواهند گرفت.

منبع
zycrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا