اخبار بیت کویناخبار عمومی

فرصت طلبی پیتر شیف از بازار نزولی؛ کار بیت کوین تمام است!

پیتر شیف (Peter Schiff) مدیرعامل شرکت Euro Pacific Capital از کاهش شدید قیمت بیت کوین به عنوان یک فرصت استفاده کرده است تا به این ارز دیجیتال حمله کند.

این بار، پیتر شیف گفته است پس از آنکه بیت کوین نتوانست اولین آزمایش مهم خود در خصوص دارایی امن بودن را با موفقیت پشت سر بگذارد، کار این کوین تمام است.

وی در توییتر نوشت:

هیچ چیزی نمی‌تواند به بیت کوین کمک کند. کار این ارز دیجیتال تمام است.

ناکامی بیت کوین در تنها وظیفه خود

پیتر شیف بیان کرد پس از کاهش قیمت شدید بیت کوین همراه با سایر کالاها، هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند به این ارز دیجیتال کمک کند. طبق گزارش U.Today افرادی نظیر جان بولینگر (John Bollinger) معامله کننده کهنه کار و برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیرعامل صرافی کوین بیس پیش بینی کرده بودند که بیت کوین در این شرایط روندی مخالف با سایر دارایی ها داشته باشد و شاهد روند صعودی باشد اما چنین اتفاقی رخ نداد.

قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته بیش از ۱۷ درصد کاهش یافت و این ریزش، خاری در چشم افرادی شد که مدعی بودند بیت کوین طی دوره های عدم قطعیت و بحران جهانی به دارایی جذابی تبدیل خواهد شد.

کاهش قیمت اخیر بحران این ارز دیجیتال را تشدید کرد، به طوری که ری دالیو (Ray Dalio) میلیاردر معروف گفت بیت کوین نه ذخیره ارزش است و نه واسطه مبادلاتی.

انتقاد از CNBC

پیتر شیف علاوه بر حمله به بیت کوین، به کانال اخبار تجاری CNBC نیز پرداخت. هنگامی که قیمت بیت کوین نزدیک به رکورد بالاترین میزان خود بود، CNBC بسیاری از برنامه های زنده خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص داده بود، اما پس از کاهش شدید قیمت بیت کوین هیچ مطلبی درباره آن نگفت.

پیتر شیف در این خصوص در توییتر نوشت:

CNBC امروز حتی به بیت کوین اشاره هم نکرده است. این خبرگزاری ماه ها وقت خود را صرف نمایش و پامپ بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال و ذخیره ارزش کرده است. اگر بیت کوین به جای کاهش قیمت شاهد افزایش قیمت بود، پوشش خبری CNBC متوقف نمیشد.

شاخص S&P 500 در تاریخ ۹ مارس بیش از ۷ درصد کاهش یافت. طبق گفته هانتر هورسلی (Hunter Horsley) مدیرعامل بیت وایز، کاهش این چنینی می‌تواند همراه با ریزش ۴۱ درصدی قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت باشد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا