اخبار خارجی

شبکه Polkadot رمز ارز جدید خود را معرفی کرد؛ افزایش ۴۰ درصدی این ارز

شبکه Polkadot که ارز دیجیتال اصلی آن DOT نام دارد، هدف خود را ایجاد بستری برای تبادل اطلاعات میان شبکه‌های مختلف بلاکچین بیان کرده است. این پروتکل به دنبال ایجاد یک اینترنت کاملا غیرمتمرکز است. یکی از سه بنیانگذار این پلتفرم در گذشته جزو بنیانگذارن شبکه اتریوم بوده است. اخیرا این رمز ارز از مکانیزمی مشابه افزایش سرمایه در بازار سهام استفاده کرده که در پی آن توکن جدید خود را منتشر کرده است. به نظر می‌رسد لیست شدن این ارز دیجیتال در صرافی بایننس از دلایل رشد قیمت آن باشد.

توکن DOT new جدید چیست؟

این شبکه اعلام کرده است که از بلوک ۱,۲۴۸,۳۲۸ به بعد در تعداد توکن‌های موجود در شبکه تغییراتی را اعمال خواهد کرد. تغییرات ایجاد شده در این شبکه دقیقا مشابه مکانیزم افزایش سرمایه در بازارهای سنتی مانند بازار سهام و … است. به دنبال این تغییر، توکن این شبکه از DOT به New DOT تغییر نام می‌دهد. قیمت رمز ارز دات جدید ۱۰۰ برابر کمتر از قیمت ارز دیجیتال دات قدیم بوده اما در ازای آن، تعداد کل آن ۱۰۰ برابر افزایش خواهد یافت. مطابق آن، افرادی که پیشتر این ارز دیجیتال را خریداری کرده‌اند، دارایی آنها ۱۰۰ برابر افزایش خواهد یافت اما قیمت آن ۱۰۰ برابر کاهش می‌یابد. در نتیجه در سود و زیان دارندگان DOT هیچ تغییری ایجاد نشده و آنها در این تغییرات، نه سود کرده و نه متضرر خواهند شد.

این تغییر در تاریخ ۲۱ آگوست (دو روز پیش) بر روی شبکه Polkadot اعمال شد. مطابق آن، قیمت هر رمز ارز Dot new برابر با ۳.۲۱ دلار قیمت‌گذاری شد. این در حالی است که قیمت توکن Dot قدیمی ۳۲۱ دلار معامله می‌شد.این اتفاق در بازار سهام تحت عنوان افزایش سرمایه اتفاق می‌افتد. در اثر اتفاق، گپ قیمتی در نمودار قیمت این ارز دیجیتال ایجاد می‌شود. معامله‌گران به صورت سنتی تمایل به پر کردن این گپ معاملاتی دارند. لذا می‌توان یک صدم شدن قیمت این ارز دیجیتال را یکی از دلایل رشد قیمتی آن دانست. اما این گپ قیمتی در اثر نوسانات بازار نبوده و به دلیل افزایش تعداد کل دارایی ایجاد شده است. لذا نباید انتظار داشت که قیمت Dot جدید به قیمت ۳۲۰ دلار خواهد رسید. اما همواره این کاهش قیمت، به صورت موقتی رشد قیمتی به همراه می‌آورد.

لیست شدن ارز دیجیتال DOT جدید در صرافی‌ بایننس

صرافی بایننس نیز بلافاصله ارز دیجیتال DOT new را در لیست ابزارهای معاملاتی خود وارد کرد و در حال حاضر امکان خرید و فروش و معامله این رمزارز در صرافی بایننس فراهم است. لیست شدن ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس باعث ایجاد شوک قیمتی در بازار آن ارز دیجیتال شده و معمولا شاهد افزایش قیمت آنها در روزهای اول ورود به صرافی بایننس هستیم. ارز دیجیتال DOT جدید نیز این این قاعده مستثنی نبوده و همزمان با انتشار خبر اضافه شدن آن به صرافی بایننس، قیمت آن درصد افزایش یافت.یکی از دلایل رشد قیمت این ارز دیجیتال را می‌توان قرار گرفتن آن در لیست معاملاتی صرافی بایینس عنوان کرد. صرافی بایننس بزرگترین صرافی متمرکز در بازار ارزهای دیجیتال بوده و لیست شدن یک ارز دیجیتال در این صرافی، باعث پامپ قیمتی آن خواهد شد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا