اخبار خارجی

سرانجام فاز نهایی شبکه پولکادات به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد

طبق بیانیه‌ای که توسط گاوین وود (Gavin Wood) منتشر شد، توسعه‌دهندگان بلاک چین پولکادات و کوساما (Kusama) به مرحله پایانی آماده‌سازی عرضه ویژگی پاراچین در این شبکه .رسیده‌اند. وی در توییتر نوشت:

طی دو ساعت آتی پیاده‌سازی این ویژگی پایان می‌یابد و در صورتی که تمام شرایط خوب پیش برود شاهد فعال شدن پاراچین شبکه کوساما خواهیم بود.

خالق و توسعه‌دهنده اکوسیستم پولکادات در این خصوص گفت:

عرضه پولکادات تقریبا ۱۰ ماه قبل با فاز اول آغاز شد. آخرین مرحله که انتقال به شبکه غیرمتمرکز و بدون نیاز به مجوز است در پایان ماه جولای سال گذشته رخ داده است. اکنون فاز پنجم که آخرین فاز عرضه پولکادات است آغاز می‌شود. در این فاز پاراچین این اکوسیستم راه‌اندازی خواهد شد.

بروزرسانی پاراچین شبکه پولکادات

پاراچین پولکادات و کوساما

پاراچین‌ها بلاک چین‌های لایه اولی هستند که می‌توان آنها را به صورت موازی در اکوسیستم پولکادات اجرا کرد. تمام پاراچین ها به Relay Chain (قلب اکوسیستم پولکادات) مرکزی متصل می‌شوند تا امنیت، مقیاس‌پذیری و تعامل‌پذیری آنها افزایش یابد.

قبل از عرضه کامل پاراچین های پولکادات باید دو اقدام مهم انجام یابد. ابتدا باید حسابرسی داخلی بر روی تمام ویژگی‌های جدید انجام شود که این اقدام آغاز شده و در آینده نزدیک پایان خواهد یافت.

همزمان، آزمایش live-fire پاراچین ها بر روی شبکه کوساما انجام خواهد شد. این آزمایش شامل حداقل یک مزایده موفق شامل وام جمعی (crowdloan) و میزبانی از حداقل یک پاراچین فعال است.

مسیر آغاز فعالیت‌ها بر بستر کوساما آغاز شده است و انتظار می‌رود طی روزهای آتی در چند مرحله پایان یابد.

مسیر توسعه شبکه Polkadot

دو مرحله اول، پاراچین شل (Shell) خالی را اجرا می‌کند که عملکرد واقعی ندارد و سپس این پاراچین به‌روزرسانی می‌شود.

گوین وود در این خصوص خاطرنشان کرد:

پس از آنکه ۲۴ ساعت از فعالیت بدون مشکل پاراچین شل گذشت و پس از اجرای موفق در شبکه آزمایشی وستند (Westend) این به‌روزرسانی را ارائه خواهیم داد.

در آخر اگر تمام موارد طبق برنامه پیش رود، پنج مزایده پاراچین ها عرضه خواهد شد و نکته قابل ذکر این است که مزایده‌های مشابه بر بستر پولکادات نیز به زودی آغاز می‌شود.

توسعه دهنده ارشد شبکه پولکادات در این خصوص توضیح داد:

پس از پایان موفقیت‌آمیز اولین مزایده‌های کوساما، می‌توان انتظار عرضه مزایده‌های پولکادات را داشته باشیم. پارامترهای نهایی مزایده‌ها پس از تعیین، همراه با برنامه زمانبندی مزایده‌ها منتشر خواهند شد.

در این بین، توسعه‌دهندگان پاراچین پولکادات بر روی ویژگی‌های جدیدی نظیر پاراتردها (Parathreads)، XCMP برون زنجیره‌ای و Spree کار می‌کنند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا