اخبار خارجی

آنتونی پامپلیانو: تمایلی به خرید XRP ندارم!

آنتونی پامپلیانو میزبان پادکست “خارج از زنجیره” و موسس شرکت Morgan Creek Capital طی مصاحبه ای با جولیا چترلی از شبکه CNN گفت تمایلی به خرید XRP ندارد. وی بیت کوین را از سایر پروژه های بلاک چین متفاوت دانسته و گفته است که XRP هیچ عامل دارای ارزش قابل ذکری ندارد.

عدم علاقه پامپلیانو به XRP

آنتونی پامپلیانو طی مصاحبه با جولیا چترلی در پاسخ به این سوال که آیا خرید XRP یا TRX را مدنظر قرار دارد، بدون معطلی جواب منفی داد و بیان کرد که معتقد است این ارزهای دیجیتال ارزش برابری با بیت کوین ندارند. وی گفت:

خیر، زیرا فکر نمی‌کنم که ارزش یکسانی با ارزهای دیجیتال دیگر ندارند. من معتقدم هرچیزی که باعث ارزشمند شدن بورس، تولید ناخالص ملی، سود و غیره می‌شود تغییر نمی‌کند.

وی افزود:

سایر ارزهای دیجیتال که به توکن های کاربردی و چندمنظوره شناخته می‌شوند به دو صورت هستند: یا دسترسی به چیزی را در اختیار شما قرار می‌دهند که در این صورت سرمایه گذاری محسوب نمی‌شوند، یا با داشتن آنها به کاربردهای بیشتر یا خدمات بهتر در صرافی ها دست خواهید یافت.

پامپلیانو در ادامه توضیح داد که توکن XRP و شرکت نرم افزاری ریپل دو سرمایه گذاری کاملا متفاوت هستند. برای مثال، ریپل لبز (Ripple Labs) دارایی های مختلفی نظیر xRapid، xCurrent و XRP و هم چنین جریان پول، سرمایه گذاری در بیتسو (Bitso)، مانی گرام (Moneygram) و سایر موارد را دارد که آن را ارزشمند می‌سازد. از طرف دیگر XRP هیچ چیزی ندارد که باعث رشد قیمت یا ارزشمند شدن آن شود. وی گفت:

شرکت نرم افزاری ریپل با توکن XRP متفاوت است. به نظرم بخشی از این مشکل به دلیل آن است که خرده سرمایه گذاران معتقد بوده اند که با خرید XRP در معرض عملکرد مالی شرکت ریپل قرار گرفته اند. این موضوع مشخصا حقیقت ندارد. اگر ریپل موفق باشد به معنای آن نیست که حتما XRP نیز موفق خواهد بود.

وی افزود:

من به عنوان یک سرمایه گذار به داشتن سهم در این شرکت نرم افزاری تمایل دارم زیرا در آن سود، دارایی، درآمد و غیره وجود دارد. من نمی‌خواهم دارایی را داشته باشم که مشخص نیست در آینده جایی داشته باشد یا خیر و کاربرد و ارزشی قابل ذکری هم نداشته باشد که بر این اساس، از ادامه فعالیت آن مطمئن شوم.

پامپلیانو در ادامه افزود که بعد از بیت کوین، توکن های اوراق بهادار جالب ترین نوع ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری هستند و آینده روشنی را برای توکنی کردن دارایی های سنتی متصور است.

پامپلیانو به سوال جولیا چترلی درباره صحبت های قبلی او در خصوص اینکه نیمی از سرمایه اش به صورت بیت کوین است پاسخ داد که همینطور است.

وی در ادامه گفت حتی بیت کوین بیشتری نیز خریده است. در ابتدای مصاحبه، چترلی از پامپلیانو درباره تاثیرات ماینینگ بیت کوین بر محیط زیست پرسیده بود.

پامپلیانو گفت یک مورد عالی برای ماینینگ شرکت هایی هستند که انرژی تجدید پذیر تولید می‌کنند و از انرژی هایی که معمولا هدر می‌رود بهره می‌برند. وی هم چنین اذعان داشت که ۷۰ درصد انرژی مورد استفاده برای ماینینگ بیت کوین از انرژی های تجدیدپذیر می‌باشد.

بیت کوین می‌تواند بازار انرژی کارآمدتری برای این شرکت ها به وجود بیاورد. وی هم چنین خاطرنشان کرد که بیت کوین ایمن ترین شبکه جهان است و استفاده از این منابع انرژی هزینه قابل قبولی برای این امنیت است. این امنیت، عاملی مهم در خصوص جایگاه بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا