اخبار کوتاه

پالیگان و پورتال در جهت توسعه استفاده از بیت کوین در دیفای همکاری می‌کنند

صرافی غیرمتمرکز و کیف پول پورتال (Portal) از همکاری استراتژیک خود با شبکه لایه دوم پالیگان برای پیشبرد عملکرد بیت کوین در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پورتال در حال حاضر معاملات آنی و اختیار کاملاً غیرمتمرکز و همچنین خدمات وام‌دهی و استقراض همتا به همتا را ارائه می‌دهد. مدیر اجرایی پورتال اعلام کرد با در نظر گرفتن اینکه پورتال یک لایه دیفای روی بیت کوین است، انتظار می‌رود این مشارکت از طریق قابلیت‌های مبادله مبتنی بر الگوریتم اثبات دانش صفر برای جفت ارز wBTC/BTC توانمندی‌های کاربران را گسترش دهد و پالیگان را به یک نود پشتیبانی‌کننده از نقدینگی در صرافی غیرمتمرکز پورتال تبدیل نماید.

هدف اصلی پورتال ایجاد اکوسیستمی خودگردان، ناشناس و بدون سانسور برای بیت کوین در دیفای است. این پلتفرم از قراردادهای قفل زمانی بیت کوین استفاده می‌کند و به همین واسطه امنیت بالایی را برای کاربران فراهم می‌کند. تایم لاک یا قفل زمانی نوعی قرارداد هوشمند است که از خرج شدن برخی بیت کوین‌ها تا زمان مشخص در آینده جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، فناوری لایه ۳ آن به نام فبریک (Fabric) امکان به‌کارگیری عملکردهای معمولی قراردادهای هوشمند مانند سپرده‌گذاری و تامین نقدینگی را فراهم می‌نماید.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم پالیگان (polygon) در ۲۶ آبان اعلام کرده است که ماشین مجازی مایدن (Miden Virtual Machine) خود که مبتنی بر فناوری دانش صفر zk-STARK است را برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز عرضه کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا