قیمت برق استخراج رمز ارزها آبان‌ ماه اعلام می‌شود!

سخنگوی صنعت برق گفت اگر مشکل پول برق مصرفی تولیدکنندگان رمز ارز حل شود، می‌توانند از وزارت صمت مجوز بهره برداری بگیرند و همانند یک مشترک معمولی با آنها رفتار می‌شود.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین تصمیمات برای نرخ برق رمز ارزها اظهار داشت:

تعیین نرخ برق ماینرها مراحل پایانی خود را می‌گذراند و بزودی نتایج مشخص می‌شود.

وی با اعلام اینکه نرخ برق استخراج کنندگان رمز ارز آبان ماه ابلاغ می‌شود، گفت: قیمت تعیین شده، مصوبه دولت و بر اساس متوسط نرخ برق صادراتی است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: اگر مشکل پول برق مصرفی تولیدکنندگان رمز ارز حل شود، می‌توانند از وزارت صمت مجوز بهره برداری بگیرند و شرایط اتصال‌شان به شبکه فراهم می‌شود و سپس همانند یک مشترک معمولی با آنها رفتار می‌شود.

مقامات دولتی از تابستان ۹۸ به طور جدی نرخ و تعرفه برق مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار داده اند. ابتدا با هر نوع اقدام در این جهت مخالفت و ماینینگ ارزهای دیجیتال غیر قانونی اعلام شد. اما پس از مدتی با رایزنی در این خصوص دید مقامات دولتی به این حوزه نرم تر شد و قرار بر این شد که تعرفه برق برای ماینینیگ مشخص شود. از تابستان تا به حال هر بار سخنی از اعلام تعرفه برق به گوش می رسد اما هنوز هیچ خبری مبنی بر اینکه نرخ برق ماینینگ چه میزان خواهد بود بیان نشده است.

قطعا این تاخیر در تصمیم گیری خیلی به نفع ماینرهای ایرانی نیست. به نظر می رسد این قانون گذاری ها یک روند برد برد بهم برای دولت و هم برای ماینرها نباشد. نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع ایلنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
آرمين دوستار

امروز رو به فردا نياندازيد ، اگر قرار است تعرفه برق از اون مبلغ كاملا غير منطقى به اصطلاح صادراتى ،، به وقمى معقول و قابل هضم تغيير كند و امنيت به صنعت ماينينگ باز گردد ، فردا دير است ، چرا؟؟؟ بدين دليل كه هم سختى شبكه رو به افزايش است هم بيت كوين رو به اتمام،،، بنا بر اين اين دست دست كردنها اولين ضررش به دولتى ها و همين تصميم گيرندگان خواهد رسيد و بعد از آن ضرر متوجه ماينر ها خواهد بود، پس يا اينور خط يا اونور خط ، شل كن سفت كن رو بگذاريد… بیشتر بخوانید »

Mani yousef

واقعا برای مسئولینی که برای ملت خودشون نقشه میکشن متاسفیم ،اقای مشهدی مگه تو کی هستی که جلوی نون یه عده ادما گرفتی از کجا به اینجا رسیدی،مرد حسابی اخه مگه از بیت کوین چیز برای استخراج مونده که میخوای تصمیم گیر هم بکنی،زرشک

سهند بهرو

با این قیمت برق صادراتی ماین کردن اصلا توجیه اقتصادی نداره…و اکثر دستگاه هایی که ماینر ها داخل ایران استفاده میکنن زیان ده میشن…یعنی اگه یه دستگاه ماهی 2میلیون پول بده پول برقش 2.2میلیون میاد که 200هزار تومان هم باید از جیب بدی…تازه خیلی از هزینه های دیگر رو هم کلا صفر در نظر بگیریم بازم زیان ده میشه….همه ماینر دارن یواش یواش از ایران کوچ میکنن به کشور های همسایه…این هست سال تولید؟؟؟خیلی از سرمایگذاران رفتن…بقیه هم با این شرایط میرن