تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا؛ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال به سختی در تلاش است حرکت صعودی خود را حفظ کند. این روند در کوتاه‌مدت می‌تواند فشار فروش چند آلت کوین را افزایش دهد.

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین با فشار فروش شدیدی در هفته گذشته مواجه شد اما یک سیگنال مثبت این بود که تقاضای آن در سطوح پایین‌تر افزایش یافت. این امر نشان می‌دهد که احساسات هولدرهای BTC همچنان مثبت باقی مانده و آن‌ها باور دارند کاهش قیمت این ارز دیجیتال یک فرصت خرید است.

با این حال، فشار فروش بیت کوین ممکن است هنوز تمام نشده باشد. مارکوس تیلن (Markus Thielen)، رئیس تحقیقات شرکت «10x Research»، در یادداشت اخیر خود گفت که ماینرهای بیت کوین ممکن است چهار تا شش ماه بعد از هاوینگ، ۵ میلیارد دلار BTC را به فروش برسانند. تیلن اضافه کرد که این اتفاق ممکن است جلوی رشد بیت کوین در ماه‌های آینده را بگیرد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روزهای گذشته به حمایت ۶۰٬۷۷۵ دلار رسید اما دوباره تا میانگین‌های متحرک خود رشد کرد. با این حال BTC در این محدوده با دفاع خرس‌ها (فروشندگان) مواجه شد و دوباره کاهش یافت.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

خرس‌ها احتمالا دوباره سعی خواهند کرد تا BTC را به زیر محدوده ۶۰٬۷۷۵ دلار کاهش دهند. شکسته شدن این سطح، نشانه‌ شروع یک اصلاح عمیق‌تر خواهد بود. در این صورت قیمت بیت کوین ممکن است تا ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی، یعنی ۵۴٬۲۹۸ دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض اگر قیمت بیت کوین به بالای میانگین‌های متحرک آن برسد، نشان می‌دهد که BTC ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده ۶۰٬۷۷۵ تا ۷۳٬۷۷۷ دلار باقی بماند. عبور و بسته شدن کندل BTC در بالای ۷۳٬۷۷۷ دلار، نشان می‌دهد روند صعودی آن به سمت محدوده ۸۰٬۰۰۰ دلار از سر گرفته شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به زیر حمایت ۳٬۰۵۶ دلار رسید اما خرس‌ها نتوانستند قدرتشان را حفظ کنند. در نتیجه خریداران قیمت ETH را در ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) به بالای ۳٬۰۵۶ دلار برگرداندند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ‌ویو

احتمالا اتریوم می‌تواند خود را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۳٬۳۶۹ دلار) برساند. این سطح اهمیت زیادی دارد و معامله‌گران باید به شدت مراقب آن باشند. اگر قیمت ETH بعد از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، این ارز دیجیتال ممکن است تا محدوده ۳٬۰۵۶ دلار و یا حتی ۲٬۸۵۲ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر اگر موقعیت ETH در بالای محدوه ۳٬۰۵۶ دلار حفظ شود، نشان می‌دهد که برای مدت بیشتری در رنج فعلی خود باقی می‌ماند. گاوها (خریداران) با عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قدرت بیشتری پیدا خواهند کرد. در این صورت ETH می‌تواند برای رسیدن به هدف ۳٬۶۷۹ دلار تلاش کند و بعد از عبور از این مقاومت خود را به محدوده ۴٬۱۰۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB طی روزهای گذشته در رنج بزرگ ۴۹۵ تا ۶۳۵ دلار در تثبیت بود. این امر نشان داد که معامله‌گران آن نسبت به آینده این ارز دیجیتال مردد هستند.


نمودار روزانه قیمت BNB
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۵۷۴ دلار) و موقعیت شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها قدرت یکسانی دارند. اگر قیمت BNB به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، ممکن است در ادامه تا محدوده ۶۳۵ دلار رشد کند. عبور از این مقاومت و بسته شدن کندل روزانه BNB در بالای این سطح، نشان می‌دهد مرحله بعدی روند صعودی BNB به سمت هدف ۶۹۲ دلار آغاز شده است.

در مقابل اگر قیمت BNB بعد از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که فشار فروش آن در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد. در این صورت قیمت BNB ممکن است تا حمایت ۴۹۵ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۱۶۷ دلار) رسید اما دوباره کاهش یافت و تا پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۱۶۴ دلار) سقوط کرد. خرس‌ها در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به فروش خود ادامه دادند و قیمت سولانا را به حمایت مهم ۱۲۶ دلار رساندند.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

دنباله بلند کندل روزانه سولانا در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) نشان داد که گاوها به شدت از سطح ۱۲۶ دلار دفاع می‌کنند. خریداران احتمالا سعی می‌کنند قیمت SOL را به میانگین‌های متحرک آن برسانند اما این سطوح احتمالا به عنوان یک مقاومت قوی عمل می‌کنند.

اگر قیمت سولانا بعد از رسیدن به میانگین‌های متحرک مذکور کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد SOL را به زیر ۱۲۶ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، قیمت سولانا ممکن است تا محدوده ۱۰۰ دلار کاهش یابد. با این حال اگر قیمت سولانا به بالای میانگین‌های متحرک آن برسد، این دیدگاه نزولی در کوتاه‌مدت باطل خواهد شد و SOL می‌تواند خود را به سطح ۲۰۵ دلار برساند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا