تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ اتریوم؛ BNB و سولانا؛ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که هرچند بیت کوین و دارایی‌های پرریسک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ رشد کردند، در ادامه ممکن است با اصلاح جدیدی مواجه شوند.

به گزارش میهن بلاکچین، بازارهای پرریسک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ رونق خوبی را تجربه کردند. شاخص S&P 500 با ۱۰.۲٪ رشد، بهترین عملکرد سه ماهه اول خود را از سال ۲۰۱۹ به ثبت رساند و بیت کوین هم تقریبا ۶۹٪ رشد کرد. حالا سوال این جا است که آیا این روند صعودی در سه ماهه دوم ۲۰۲۴ هم ادامه خواهد داشت یا زمان برداشت سود فرا رسیده است؟

نظر سرمایه‌گذاران درمورد چشم‌انداز بیت کوین برای سه ماهه دوم همچنان صعودی است. به نظر می‌رسد افزایش تقاضای صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین و رویداد هاوینگ، به حفظ احساسات صعودی بازار کمک کرده است.

در این مطلب با تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا تلاش کرده‌ایم سناریوهای احتمالی برای آینده آن‌ها را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوها (خریداران) برای رساندن قیمت بیت کوین به بالای سطح ۷۱٬۷۷۰ دلار به مشکل خوردند و اصلاح BTC نشان داد که خرس‌ها (فروشندگان) قصد ندارند تسلیم شوند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

به نظر می‌رسد بیت کوین از رنج خود خارج شده اما پیش‌بینی قطعی آینده آن دشوار است. سقوط قیمت BTC به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۶۷٬۶۴۵ دلار) نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت برداشت سود خود را شروع کرده‌اند. در نتیجه BTC ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۶۳٬۰۹۸ دلار) حرکت کند.

از طرف دیگر اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد و از ناحیه ۷۱٬۷۷۰ تا ۷۳٬۷۷۷ دلار عبور کند، نشان می‌دهد که مرحله بعدی روند صعودی خود را آغاز کرده است. در چنین سناریویی، قیمت BTC ممکن است دوباره به سمت محدوده ۸۰,۰۰۰ دلار حرکت کند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم (ETH) در روزهای گذشته موفق نشد از مقاومت ۳٬۶۷۹ دلار عبور کند و در بالای آن تثبیت شود.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ‌ویو

خرس‌ها از این فرصت استفاده کردند و قیمت اتریوم را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۳٬۴۱۳ دلار) رساندند. فشار فروش ETH سپس افزایش یافت و این ارز دیجیتال را به محدوده ۳٬۲۵۰ دلار رساند. اگر فشار نزولی اتریوم ادامه داشته باشد، این ارز دیجیتال در ادامه ممکن است تا حمایت مهم ۳٬۰۵۶ دلار سقوط کند.

برای جلوگیری از این روند نزولی، قیمت اتریوم باید به بالای ۳٬۶۷۹ دلار برسد. در این صورت ETH می‌تواند دوباره سطح ۴,۰۰۰ دلار را پس بگیرد. این سطح می‌تواند بار دیگر به عنوان یک مقاومت محکم عمل کند اما اگر اتریوم بر آن غلبه کند، در ادامه ممکن است تا محدوده ۴٬۵۰۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB در ۲۹ مارس (۱۰ فروردین) به سطح ۶۲۰ دلار رسید و کاهش یافت. این ارز دیجیتال در ۱ آوریل (۱۳ فروردین) هم تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، ۵۶۲ دلار) کاهش یافت. BNB در حال حاضر هم در نزدیکی همین محدوده قرار دارد و نشان داده که برداشت سود معامله‌گران کوتاه‌مدت آن شروع شده است.

نمودار روزانه قیمت BNB
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: تریدینگ‌ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه BNB حمایت بسیار مهمی محسوب می‌شود و معامله‌گران باید با دقت آن را تحت نظر داشته باشند زیرا شکسته شدن و بسته شدن کندل BNB در پایین آن، باعث می‌شود این ارز دیجیتال تا محدوده ۴۹۶ دلار کاهش یابد. با این حال گاوها احتمالا با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند.

البته اگر قیمت BNB بعد از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رشد کند، نشان می‌دهد که احساسات بازار همچنان مثبت است و فشار خرید آن در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد. در این صورت گاوها دوباره تلاش می‌کنند قیمت BNB را به ۶۴۵ دلار و یا حتی ۶۹۲ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا (SOL) در ۱ آوریل (۱۳ فروردین) دوباره به مقاومت سربار ۲۰۵ دلار برخورد کرد اما موفق نشد از آن عبور کند.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

در سناریوی نزولی، قیمت سولانا ممکن است تا حمایت مهم میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۱۸۰ دلار) کاهش یابد. اگر قیمت SOL بعد از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رشد کند، نشان می‌دهد که تقاضای این رمزارز در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد. در این صورت قیمت SOL ممکن است به بالای محدوده ۲۰۵ دلار و یا حتی ۲۶۷ دلار برسد.

در عوض اگر قیمت سولانا کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که معامله‌گران برداشت سود خود را شروع کرده‌اند. در نتیجه سولانا ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود (موج قرمز رنگ، ۱۴۷ دلار) کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا