تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و BNB؛ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) نشان می‌دهد که حرکت صعودی آن در نزدیکی سطح ۷۰٬۰۰۰ دلار ضعیف شده اما یک سیگنال مثبت این است که گاوها (خریداران) همچنان میدان را به خرس‌ها (فروشندگان) واگذار نکرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین، لوران بنايون (Laurent Benayoun)، مدیرعامل آشرون تریدینگ (Acheron Trading)، باور دارد که چرخه فعلی بیت کوین پتانسیل زیادی دارد و می‌تواند تحت تاثیر عواملی مانند صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات، هاوینگ بیت کوین و کاهش نرخ بهره آمریکا به هدف ۱۲۰٬۰۰۰ تا ۱۸۰٬۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین طی چند روز گذشته در یک رنج باریک بین ۷۱٬۷۷۰ و ۶۸٬۳۵۹ دلار در نوسان بود و نشان داد که گاوها و خرس‌ها همچنان مردد هستند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

به طور کلی، تثبیت قیمت BTC در نزدیکی رکورد تاریخی آن سیگنال مثبتی محسوب می‌شود، زیرا نشان می‌دهد که معامله‌گران عجله‌ای برای خروج از بازار ندارند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه BTC (موج آبی رنگ، ۶۷,۲۷۴) صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) آن هم در محدوده‌ مثبت قرار دارد. این شاخص‌ها نشان می‌دهند که قدرت گاوها تا حدودی بیشتر است.

اگر قیمت بیت کوین از مقاومت ۷۱٬۷۷۰ تا ۷۳٬۷۷۷ دلار عبور کند، در ادامه می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به سمت هدف ۸۰٬۰۰۰ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران برداشت سود خود را شروع کرده‌اند. این اتفاق می‌تواند BTC را تا میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (موج قرمزرنگ، ۶۱٬۱۰۷ دلار) کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم (ETH) در رنج باریکی در نزدیکی مقاومت ۳٬۶۷۸ دلار معامله می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که بین گاوها و خرس‌های آن نبرد سختی در گرفته است.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۳٬۵۲۷ دلار) و موقعیت شاخص RSI نشان می‌دهد که گاوها یا خرس‌ها برتری خاصی ندارند. اگر قیمت ETH افزایش یابد و به بالای سطح ۳٬۶۷۸ دلار برسد، در ادامه می‌تواند به سمت محدوده ۴٬۱۰۰ دلار حرکت کند. اتریوم در این سطح به احتمال زیاد با دفاع خرس‌ها مواجه می‌شود اما اگر گاوها پیروز شوند، رالی ETH ممکن است تا محدوده ۴٬۵۰۰ دلار ادامه داشته باشد.

از طرف دیگر اگر قیمت اتریوم کاهش یابد و به زیر سطح ۳٬۴۶۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها تسلیم شده‌اند. در این صورت ETH به سمت میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (موج قرمزرنگ، ۳٬۳۲۴ دلار) خود حرکت می‌کند. این سطح احتمالا خریداران زیادی را جذب خواهد کرد اما اگر قیمت ETH به زیر آن برسد، احتمال سقوط آن تا محدوده ۳٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

BNB به مدت چند روز در نزدیکیِ محدوده ۵۸۸ دلار که ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۴۹۵ دلار تا ۶۴۵ دلار) آن محسوب می‌شود، در نوسان بود. با این حال این ارز دیجیتال در ۲۸ مارس (۹ فروردین) توانست حرکت صعودی جدیدی را شروع کند.

نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت BNB در بالای محدوده ۵۸۸ دلار باقی بماند، در ادامه می‌تواند به مقاومت ۶۴۵ دلار برسد. این سطح ممکن است به عنوان مقاومت بزرگی عمل کند اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، BNB می‌تواند به سمت ۶۶۹ دلار و حتی ۶۹۲ دلار حرکت کند.

خرس‌ها زمان خیلی کمی دارند و اگر بخواهند کنترل بازار را در دست بگیرند، باید به شدت از سطح ۶۴۵ دلار دفاع کنند و قیمت BNB را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۵۵۲ دلار) برسانند. در این صورت BNB ممکن است تا محدوده ۴۹۵ دلار سقوط کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا