تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین، شیبا اینو و پولکادات؛ ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

در روزهای اخیر مخصوصا در اکوسیستم سولانا شاهد رشد عجیب میم‌کوین‌ها هستیم. بسیاری از میم‌کوین‌های جدید در این اکوسیستم‌ها رشد قیمت بالایی را ثبت کرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین در روزهای اخیر با فشار فروش بالایی همراه بود و همین موضوع باعث ریزش قیمت این رمزارز تا محدوده ۶۶ هزار دلار شد. اما در ۲۴ ساعت اخیر شاهد ریکاوری قیمت بیت کوین و برخی از رمزارزها در بازار هستیم. در ادامه این مطلب، تحلیل تکنیکال دوج کوین، شیبا اینو و پولکادات را ارائه خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین (DOGE) در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) به بالای مقاومت ۰.۱۸ دلار رسید اما دنباله بلند کندل روزانه آن نشان داد که فشار فروش این رمزارز در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: TradingView

قیمت دوج کوین سپس به شدت کاهش یافت و در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۱۵ دلار) رسید. این امر نشان می‌دهد که قیمت DOGE ممکن است برای چند روز دیگر در رنج فعلی آن باقی بماند. اگر قیمت دوج کوین به زیر ۰.۱۵ دلار برسد و کندل روزانه آن هم در همین محدوده بسته شود، قدرت خرس‌ها افزایش می‌یابد. در این صورت DOGE ممکن است تا محدوده ۰.۱۲ دلار سقوط کند.

با این حال اگر قیمت دوج کوین به بالای ۰.۱۸ دلار برسد، در ادامه می‌تواند تا محدوده ۰.۲۴ دلار و یا حتی ۰.۳۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو (SHIB) در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) به زیر حمایت ۰.۰۰۰۰۲۹ دلار سقوط کرد و نشان داد که خرس‌ها در تلاش هستند برتری خود را تثبیت کنند.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: TradingView

گاوها هم تلاش کردند از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار) محافظت کنند، اما ممکن است در نزدیکی خط روند نزولی شیبا اینو (خط روند نزولی آبی تیره در تصویر بالا) به مشکل بخورند. اگر قیمت SHIB بعد از برخورد به این خط روند نزولی کاهش یابد، احتمال این وجود دارد که تا ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۰.۰۰۰۰۱ دلار تا سقف ۰.۰۰۰۰۴۵ دلار) و یا حتی ۰.۰۰۰۰۱۹ دلار سقوط کند.

برعکس اگر قیمت شیبا اینو رشد کرده و از این خط روند نزولی عبور کند، نشان می‌دهد که پتانسیل رسیدن به مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۳۹ دلار را دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادوت

قیمت پولکادات (DOT) در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) نتوانست از مقاومت ۱۱.۸۸ دلار عبور کند و فشار فروش آن در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) افزایش یافت.

نمودار روزانه قیمت پولکادات
نمودار روزانه قیمت پولکادات – منبع: TradingView

واگرایی منفی RSI پولکادات نشان می‌دهد که قدرت حرکت صعودی آن کاهش یافته است. در نتیجه احتمال سقوط پولکادات تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۹.۹۳ دلار) و سطح شکستِ ۹.۵۹ دلار وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت DOT ممکن است با اصلاح عمیق‌تری مواجه شود و تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۸.۲۳ دلار) کاهش یابد.

از طرف دیگر اگر DOT بعد از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با قدرت کاهش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت آن را به ۱۱.۸۸ دلار برسانند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا