تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۱۶ فروردین ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال آلت کوین‌هایی مثل اتریوم، BNB و سولانا نشان می‌دهد که فروشندگان در حال حاضر قدرت بیشتری دارند و این رمزارزها برای ادامه دادن به رالی خود، به حمایت بیشتری نیاز خواهند داشت.

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین وارد فاز تثبیت شده و کشمکش زیادی بین خریداران (گاوها) و فروشندگان (خرس‌ها) آن به وجود آمده است. داده‌های وب سایت کوین‌گلس (Coinglass) هم نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین به طور متوسط در هفته چهاردهم هر سال حدود ۸.۳۳٪ کاهش یافته است.

حال باید دید روند فعلی BTC چه تاثیری روی آلت کوین‌ها می‌گذارد. در این مطلب با تحلیل تکنیکال اتریوم، BNB و سولانا تلاش کرده‌ایم مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های آن‌ها را مشخص کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم (ETH) در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۳٬۴۱۴ دلار) خود رسید و احتمال آزمایش کفِ آن در ۲۰ مارس (۱ فروردین) یعنی ۳٬۰۵۶ دلار افزایش یافت.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اتریوم (موج آبی رنگ، ۳٬۴۹۳ دلار) کاهش یافته و شاخص قدرت نسبیِ (RSI) آن به زیر محدوده میانی خود رسیده است. این امر نشان می‌دهد که فروشندگان قدرت بیشتری دارند. اگر فشار فروش این ارز دیجیتال ادامه داشته باشد، قیمت آن ممکن است به حمایت ۳٬۰۵۶ دلار و یا حتی حمایت ۲٬۷۰۰ دلار برسد.

اگر خریداران می‌خواهند از سقوط ETH جلوگیری کنند، باید قیمت آن را دوباره به بالای میانگین‌های متحرک مذکور برسانند. در نتیجه اتریوم ممکن است برای چند روز در رنج ۳٬۰۵۶ دلار و ۳٬۶۷۹ دلار در نوسان باشد. علاوه بر این اگر ETH از مقاومت ۳٬۶۷۹ دلار عبور کند، نشان می‌دهد که خریداران دوباره کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. در این صورت قیمت اتریوم ممکن است تا محدوده ۴٬۱۰۰ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، ۵۶۱ دلار) رسید و نشان داد که قدرت صعودی آن تضعیف شده است.

نمودار روزانه قیمت BNB
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: TradingView

کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که روند آن احتمالا در کوتاه‌مدت وارد فاز تثبیت می‌شود. علاوه بر این BNB برای ادامه دادن به رالی خود، باید از مقاومت خط روند نزولی‌اش (خط روند آبی تیره در تصویر بالا) عبور کند.

برعکس اگر قیمت BNB کاهش یابد و به زیر حمایت ۵۳۵ دلار برسد، ممکن است تا حمایت بعدی خود در ۴۹۵ دلار سقوط کند. این سطح حمایت محکمی محسوب می‌شود اما اگر فشار فروش BNB ادامه داشته باشد، سقوط آن ممکن است تا محدوده ۴۶۰ دلار ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا (SOL) در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، ۱۸۱ دلار) سقوط کرد، اما رشد شدید آن در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) نشان داد که احساسات هولدرهای این ارز دیجیتال صعودی است و فشار خرید آن در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: TradingView

سولانا احتمالا دوباره تلاش می‌کند از مقاومت ۲۰۵ دلار عبور کند و اگر موفق شود، نشان می‌دهد که مرحله بعدی رالی آن شروع شده است. در نتیجه قیمت سولانا ممکن است تا محدوده ۲۴۳ دلار و یا حتی ۲۶۰ دلار رشد کند.

با این حال اگر قیمت SOL دوباره به محدوده ۲۰۵ دلار برخورد کرده و کاهش یابد، نشان می‌دهد که این مقاومت فشار فروش زیادی را به خود جذب می‌کند. در این صورت احتمال کاهش دوباره سولانا تا پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود دارد. حمایت بعدی SOL هم در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمزرنگ، ۱۵۰ دلار) آن قرار دارد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا