تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

نوسان بیت کوین در محدوده ۶۹٬۰۰۰ دلار همچنان ادامه دارد و تثبیت آن روی بازار آلت کوین‌ها هم تاثیر گذاشته است.

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر نبرد شدیدی بین گاوها (خریداران) و خرس‌های (فروشندگان) بیت کوین در نزدیکی سطح ۶۹٬۰۰۰ دلار به وجود آمده است. تحلیلگری به نام دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades) هم خاطرنشان کرده است که قیمت بیت کوین در ۴ هفته گذشته در نزدیکی سقف چرخه قبلی آن در نوسان بوده است. طبق گفته‌های او، BTC در چرخه‌های قبلی هم به مدت ۴ تا ۸ هفته در نزدیکی رکورد تاریخی‌اش در نوسان بود.

این روند روی آلت کوین‌ها هم تاثیر گذاشته و معامله‌گران زیادی را نگران کرده است. در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال اتریوم، BNB و سولانا را بررسی کرده‌ایم تا تغییرات آن‌ها در روزهای گذشته و حمایت‌ها و مقاومت‌های مهم این توکن‌ها را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم (ETH) در سه روز گذشته در پایین میانگین متحرک ۵۰ روزه آن (موج قرمز رنگ، ۳٬۳۴۳ دلار) معامله می‌شد. این امر نشان می‌دهد که ETH فعلا تقاضای زیادی ندارد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ‌ویو

میانگین‌های متحرک اتریوم در حال تکمیل یک تقاطع نزولی هستند و شاخص قدرت نسبی آن (RSI) در منطقه منفی قرار دارد. این شاخص‌ها نشان می‌دهند که فروشندگان قدرت بیشتری دارند. اتریوم در محدوده ۳٬۰۵۶ دلار حمایت قوی وجود دارد اما اگر قیمت آن به زیر این سطح برسد، ممکن است تا ناحیه ۲٬۷۰۰ دلار سقوط کند.

با این حال اگر قیمت اتریوم بعد از رسیدن به سطح ۳٬۰۵۶ دلار با قدرت افزایش یابد، نشان می‌دهد که در سطوح پایین‌تر تقاضای زیادی دارد. در این صورت قیمت ETH ممکن است برای مدت بیشتری در رنج ۳٫۰۵۶ دلار تا ۳٬۶۷۸ دلار در نوسان باشد. عبور از مقاومت ۳٬۶۷۸ دلار نشان می‌دهد که رالی اتریوم شروع شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

BNB در چند روز گذشته یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است. این امر نشان‌ می‌دهد که معامله‌گران BNB نسبت به آینده این رمزارز مردد هستند.

نمودار روزانه قیمت BNB
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: تریدینگ‌ویو

به طور دقیق نمی‌توان پیش‌بینی کرد که این الگو به صورت نزولی بسته می‌شود یا صعودی. در نتیجه بهترین کار این است که معامله‌گران قبل از ایجاد پوزیشن‌های جدید، منتظر تایید شکست آن بمانند. به طور کلی اگر قیمت BNB بعد از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۵۶۵ دلار) رشد کند و از مثلث متقارن مذکور خارج شود، نشان می‌دهد که رالی خود را از سر گرفته است. در این صورت مهم‌ترین اهداف BNB در محدوده ۶۹۲ دلار و ۷۹۵ دلار قرار دارد.

برعکس اگر قیمت BNB به زیر الگوی آن برسد، فشار فروش این رمزارز افزایش یافته و قیمت آن ممکن است تا محدوده ۴۶۰ دلار سقوط کند. حمایت بعدی BNB هم در محدوده ۳۹۵ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا در ۵ آوریل (۱۷ فروردین) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، ۱۸۱ دلار) سقوط کرد و نشان داد برداشت سود معامله‌گران کوتاه‌مدت آن شروع شده است.


نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر این فشار فروش ادامه داشته باشد، قیمت سولانا ممکن است تا حمایت مهم ۱۶۲ دلاری خود کاهش یابد. اگر SOL بعد از رسیدن به این سطح رشد کند، نشان می‌دهد که برای مدت بیشتری در رنج ۱۶۲ دلار تا ۲۰۵ دلار در نوسان خواهد بود.

برعکس اگر قیمت سولانا باز هم کاهش یابد و زیر حمایت ۱۶۲ دلار سقوط کند، این ارز دیجیتال یک الگوی سقف دو قلو را تکمیل خواهد بود. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۱۵۲ دلار) حمایت کوچکی برای SOL ایجاد کرده اما به احتمال زیاد شکسته خواهد شد. در این صورت قیمت سولانا ممکن است تا محدوده ۱۲۶ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا