تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

به نظر می‌رسد برداشت سود معامله‌گران بیت کوین شروع شده و رالی آلت کوین‌های مثل اتریوم، BNB و سولانا را تهدید کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین سیگنال‌هایی از یک اصلاح کوتاه‌مدت را صادر کرده است. یکی از دلایل این مسئله می‌تواند جریان ورود سرمایه اندک ETFهای اسپات بیت کوین (به ارزش ۱۳۲ میلیون دلار) در تاریخ ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) باشد. شایان ذکر است که جدیدترین حرکت صعودی بیت کوین عمدتا به خاطر جریان ورود سرمایه قوی ETFهای مذکور به وجود آمده بود.

اکنون سوال این جا است که اصلاح احتمالی قیمت بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟ معامله‌گر مشهوری به اسم بگز (Bags) باور دارد که اگر اصلاح فعلی BTC شبیه به چرخه‌های قبلی باشد، قیمت آن با اصلاحی ۴۰٪ ممکن است تا محدوده ۴۵٬۵۰۰ دلار سقوط کند.

عملکرد بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته
عملکرد بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: Coin360

در هر صورت اصلاحات بخشی از هر بازار صعودی هستند. حالا باید دید که اصلاح احتمالی بیت کوین چه تاثیری روی آلت کوین‌ها می‌گذارد. در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم و ۲ آلت کوین دیگر را بررسی کرده‌ایم تا مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های آن‌ها را مشخص کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

رالی اتریوم در نزدیکی محدوده ۴٬۰۰۰ دلار متوقف شد و معامله‌گران را به برداشت سود خود سوق داد. دنباله بلند کندل اتریوم در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) هم نشان داد که گاوها (خریداران) در تلاش هستند سطح ۳٬۶۰۰ دلار را به یک حمایت تبدیل کنند. با این حال کاهش قیمت اتریوم در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) هم نشان داد که خرس‌ها (فروشندگان) فشار فروش خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: TradingView

احتمالا نبرد سختی بین گاوها و خرس‌های اتریوم در محدوده ۳٬۶۰۰ دلار شکل گرفته است. اگر اتریوم به طور کامل بعد از رسیدن به این سطح رشد کند، ممکن است دوباره به سطح ۴٬۰۰۰ دلار برگردد. با این حال خرس‌ها احتمالا با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند.

از طرف دیگر خرس‌ها در تلاش هستند قیمت اتریوم را به زیر ۳٬۶۰۰ دلار برگردانند. اگر آن‌ها موفق شوند، فشار فروش اتریوم افزایش می‌یابد و قیمت ETH ممکن است به ۳٬۲۰۰ دلار و یا حتی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۲٬۹۹۷ دلار) برگردد. هرچه اصلاح ETH بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا قیمت آن دوباره صعودی شود.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB در یک روند صعودی قوی وارد فاز اصلاح شده است. این امر نشان می‌دهد که معامله‌گران پس از رشد شدید BNB سود خود را برداشت کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت BNB
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: TradingView

با این حال، دنباله بلند کندل BNB در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) نشان داد که گاوها تسلیم نشده‌اند و به خرید این رمزارز در ناحیه ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی (۵۲۷.۵۰ دلار) ادامه می‌دهند. به نظر می‌رسد همین مسئله به رشد ۵٪ قیمت BNB در ۲۴ ساعت گذشته کمک کرده و آن را به محدوده ۶۱۰ دلار رسانده است.

اصلاح کوچک BNB سیگنال مثبتی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که گاوها برای ورود منتظر اصلاح عمیق‌تر نیستند. در نتیجه احتمال اینکه BNB به بالای ۶۳۳ دلار برسد، وجود دارد. اگر BNB بتواند از این سطح عبور کند، می‌تواند در ادامه به محدوده ۶۷۰ دلار تا ۶۹۲ دلار برسد.

با این حال اگر قیمت BNB به زیر ۵۲۷ دلار برسد، نشان می‌دهد که برداشت سود معامله‌گران ادامه دارد. در این صورت قیمت BNB ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۸۵ دلار) کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا (SOL) در چند روز گذشته در یک روند صعودی قوی قرار داشت و نشان داد تقاضای آن در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: TradingView

رالی سولانا شاخص قدرت نسبی (RSI) آن را به ناحیه اشباع خرید سوق داد. این امر می‌تواند اصلاح جدیدی را در بازار SOL آغاز کند و آن را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۱۴۷ دلار) برساند.

اگر قیمت سولانا بعد از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دوباره رشد کند، نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران آن مثبت باقی مانده و آن‌ها در حال خرید SOL در سطوح پایین هستند. در این صورت قیمت سولانا ممکن است تا محدوده ۲۰۵ دلار رشد کند. با این حال اگر SOL به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این پیش‌بینی صعودی باطل می‌شود و قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا محدوده ۱۲۶ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا