تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا، ریپل و کاردانو؛ ۱۱ فرودین ۱۴۰۳

بسیاری از معامله‌گران منتظر رشد آلت کوین‌هایی هستند که مارکت کپ بالایی دارند. با این حال تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که بعضی از آن‌ها در تداوم حرکت صعودی خود به مشکل خورده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین، متیو هوگان (Matthew Hougan)، مدیر ارشد شرکت بیت‌وایز (Bitwise)، از سرمایه‌گذاران خواسته است تا آرامش خود را حفظ کرده و برای بلندمدت سرمایه‌گذاری کنند. هوگان باور دارد که اگر شرکت‌های مدیریت سرمایه در جهان تنها ۱٪ از سبد سهام خود را به بیت کوین اختصاص دهند، حدود ۱ تریلیون دلار سرمایه را وارد بازار کریپتو کرده و به رشد آن کمک خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا (SOL) با مقاومت محکمی در خط روند نزولی خود (خط روند آبی تیره در تصویر پایین) مواجه شده است. این امر نشان می‌دهد که خرس‌ها (فروشندگان) در تلاش هستند دوباره کنترل بازار را در دست بگیرند.

نمودار روزانه قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت سولانا کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۱۷۵ دلار) برسد، خرس‌ها به هدف خود می‌رسند. در این صورت قیمت SOL ممکن است تا محدوده ۱۶۲ دلار و یا حتی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۱۴۱ دلار) سقوط کند.

اگر گاوها بخواهند جلوی حرکت نزولی سولانا بگیرند، باید قیمت آن را به بالای خط روند مذکور برسانند. در این صورت SOL می‌تواند از مقاومت سربار ۲۰۵ دلار عبور کند و حتی ممکن است خود را به محدوده ۲۶۷ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل (XRP) برای چند روز در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۲ دلار) آن قرار داشت. این مسئله نشان داد که هولدرهای این رمزارز درمورد حرکت بعدی آن مطمئن نیستند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت ریپل در پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند، XRP ممکن است تا خط روند صعودی خود (خط روند صعودی آبی تیره در تصویر بالا) سقوط کند. این سطح برای گاوها اهمیت زیادی دارند و اگر شکسته شود، خرس‌ها کنترل بازار را در دست می‌گیرند. در این صورت قیمت ریپل ممکن است تا محدوده ۰.۵۲ دلار سقوط کند.

کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ریپل و موقعیت شاخص قدرت نسبی (RSI) آن نشان می‌دهد عرضه و تقاضای این رمزارز متعادل شده است. اگر قیمت XRP به بالای محدوده ۰.۶۹ دلار برسد، قدرت گاوها افزایش می‌یابد. در این صورت ریپل می‌تواند به سمت مقاومت محکم ۰.۷۴ دلار حرکت کند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت کاردانو (ADA) را به زیر سطح شکست (Breakout) آن در محدوده ۰.۶۸ دلار برسانند.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت ADA به زیر ۰.۶۳ دلار سقوط کند، برای چند روز در رنج ۰.۶۸ تا ۰.۵۷ دلار در نوسان خواهد بود. کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۶ دلار) و موقعیت RSI نشان می‌دهد عرضه خریداران و فروشندگان متعادل شده است.

گاوها پس از رشد قیمت ADA و تثبیت آن در بالای ۰.۷۰ دلار کنترل بازار را به دست خواهند گرفت. در این صورت قیمت کاردانو ممکن است تا محدوده ۰.۸۱ دلار افزایش یابد.

با این حال اگر قیمت ADA به پایین ۰.۵۷ دلار دلار برسد، خرس‌ها دوباره کنترل بازار را در دست می‌گیرند و نشان می‌دهند که الگوی سر و شانه معکوس آن کامل شده است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا